Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Össze akarunk költözni a barátommal, de volt egy nagyon meghatározó kapcsolata, együtt éltek a nővel majdnem két évig, ami nagy nyomokat hagyott a lakáson. Ez nem egy albérlet, hanem az ő lakása. Egy szaki'tás sem jó kimenetelű, viszont az övék nagyon rossz volt, közös jövőt tervezve egyszer csak megcsalta a barátomat. Aminek hatására ő nagyon beburkolózott, a nő tárgyait nem dobálta ki, csak akkor, amikor megjelentem én. Azóta eltelt pár hónap, és készen állunk az összeköltözésre, de van egy fura érzésem. Mintha már nem ugyanaz az ember lenne, mint a csaj előtt, mintha visszafordithatatlanul összetörtek volna benne valamit, annak ellenére, hogy már nem hiányzik neki az exe.

Ez sokszor a mem-lelkesedésén mutatkozik meg. Nekem volt egy olyan elképzelésem, hogy majd ha lesz barátom, lesz közös albérletünk/lakásunk és közösen berendezzük, együtt vásárolunk mindent, de ezt már megtették helyettem, szét lettek használva, és ha idővel igyekszem rászedni egy tárgycserére, ruhaszekrény, bútorcserére, akkor nagyon lassan és fájdalmasan megy neki. Néha egykét újdonság, pl. lámpa, régi exek által használt bögrék. Nem tudom, én vagyok e hülye, de nem esik jól egy olyan helyen lenni, ahol már be lett lakva előttem, és nem esik jól olyan pokrócba takarózni, amit már egy másik nő használt. Az övé lett ez az elsőbbség, és mégis megcsalta.

Legszivesebben elköltöznék, de tudom, hogy nem lehet, de talán minimum, ha velem történt volna ilyen, akkor miatta lecseréltem volna mindent.

Ja, van pár szemét is, amit megtart, mondjuk már rég kifogyott parfüm, repedt táska, széthasznált lyukas cipő, ezeket mégsem dobja ki, mert elmondása szerint a múltjára emlékeztetik, és ez is egy darabkája.

De akkor tulajdonképpen az egész lakás a múltja.

Pénz lenne új berendezésre, tehát nem az van, hogy nincs pénz. Nyilván el kell vele erről beszélgetni, de nem tudom mennyire vagyok hülye véleményen, vagy csak hisztizek-e.


2018. szept. 2. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy senki nem írt immár 2 órája. Nos nekem a 3. feleségem van, mindnél gondot okoztak ezek a dolgok, mármint az exek előbukkant tárgyai, vagy fotói, holott nem vagyok megőrizgetős típus, csak úgy előbukkantak, azt sem tudtam már, léteznek-e. A közös ággyal volt még problémájuk... Nem tudom, én ha fordítva lenne, pont leszarnám, a múltbéli emléktárgy őrizgetéseknek nem vagyok a híve. Ha van ilyen, akkor tizenéves koromból egy-két emlék, most meg már elmúltam ötven.

Hát nem tudom segítettem-e bármiben.

2018. szept. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már egy kicsit túlzás. Az emléktárgyakat én sem szeretem. Szívecske párna közös fotóval, fényképek eldugdosva, szerelmes ajándéktárgyak, stb. Egyértelműen kuka és a legjobb, ha mindez kérés nélkül megy, hisz én sem őrizgetek ilyesmit.

Az a lakás a PÁROD lakása és nem a párod és az exe közös lakása. Normál helyzetben nem tudhatod, hogy mi az, amit együtt vettek és mi az, amit nem. Miben járt közre az ex barátnő és miben nem, ezért hülyeség így hozzáállni.

A használati tárgyak, csak tárgyak. Csak azért dobjak ki egy bögre készletet, mert azokból valaki más is ivott a mostani páromon kívül?

Azért cseréljek le egy 250 ezer forintos komplett ágyat, mert abban más is feküdt?

Azért vegyek teljesen új bútort, mert azt együtt hoztuk el és szereltük össze az exemmel?

Ezekről az új párom nem is tudott, nemhogy problémát csináljon belőle. Miért kötöttem volna az orrára, hogy az a komód az, amit együtt legoztunk egy szép csütörtöki estén az exemmel?

Vagy ez az az ágy, amiben már 4-en megfordultak rajta kívül...

Most mondtam valamit.


Szerintem abszolút rossz szemszögből nézed az egész történetet. Az a párod lakása és nem a tiétek, az exnek sem volt több köze hozzá, mint neked.

Ha a párod felhatalmaz rá, hogy a közös életetek okán érezd otthon magad és nyugodtan adj tippeket az átrendezésre, vegyetek új bútorokat, stb., akkor leszel teljes jogú használó azt gondolom.

2018. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!