Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ilyen helyzetben mit tennétek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben mit tennétek? Lakás téma

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt, és a félre tett pénzem most érte el azt a szintet, hogy vettem magamnak saját házat ( én vagyok a nő). Eddig a párom a testvérével élt, én a szüleimmel. A lakás pici, és szinte teljesen üres, a fürdőt meg felakarom újítani költözés előtt, és természetesen a párom is velem költözik az uj lakásomban.

Kérdés: a bebútorozásban ilyenkor segít a másik fél? Akár bútor vásárlással, akár pénzel bútorra stb? Mivel viszonylag fiatal a kapcsolatunk, és mi is fiatalok vagyunk, mi lesz akkor, ha netán szakítunk, de pl az egész konyha berendezést ő finanszírozta? Viszi magával a konyhát? 😂 Tudom hogy most pont nem ezen kéne gondolkodjak, de én az a típus vagyok aki mindig a jővőbe néz. Viszont ha nem segít abszolút, akkor elég sokára lesz lakható a lakás, ha egyedül kell finanszirozzak mindent, és kicsit bosszantana is, hogy együtt fogunk élni ott, közösen használunk mindent, ennek ellenére mindent en vettem meg.

Itt most a főkérdés az az, hogy TI mit tennétek, tehát ne írjátok azt hogy "kérdezzem meg tőle"



2019. okt. 13. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es lehetőség: a legegyszerűbb, ha lepapíroztok mindent.


2-es lehetőség: ha már most azon agyalsz, hogy mi lesz, ha szétmentek, akkor rendezd be teljesen magadnak, legyen minden a tiéd, és ha szétmentek, simán ki tudod tenni.


Ennyi.

2019. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is legyen számla mindenről, annak a nevére, aki fizette.

A beépített bútorokat vedd te, a többit a párod.

2019. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azokat a dolgokat, amit utána szeretnél megtartani a lakásban, fizesd te. Ami csak az övé lenne, azt vegye ő.

Nekem van egy kis lakásom, mikor anno a párom hozzám költözött, vett egy íróasztalt meg polcokat magának. Mikor költözött, elvitte őket.

2019. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Közösen lakast kizarolag a ferjemmel butoroznek be. Aktualis randipartnerrel sose.
2019. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyanokat vegyen ő, amit elvihet magával egy esetleges szakításkor.
2019. okt. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez egy nehéz kérdés. Te megdolgoztal a lakásért most berendezed O meg odamegy beteszi a segget és élvezi a hasznát.


A legjobb lenne ha adna pénzt és effektív lelakna mint alberlet , ha elköltözik akkor ami vissza jár vissza jar. Ez korrekt lenne minden értelemben , de ebbe kevesen mennek bele. Tán te mint nő megprobalhatod de egy férfi ha ilyet mondana a egy nőnek az eléggé sértő lenne.


Alapvetően úgy szokták megoldani hogy egyik gyujtoget a másik meg élvezi a hasznát .

2019. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Rockarc ***** válasza:
44%

Add ki, amig nem biztos, es menjetek alberletbe felesbol. Ha mar kiderult, hogy egyutt tudtok elni legalabb egy evig, akkor kezdenek butorozasba, de erdemes papirt irni rola.


43F

2019. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Jézusom...azért elég elszállt válaszok vannak:D Vett egy lakást, de ne lakjon ott, hanem menjen albérletbe? Jézusom, ezt valaki tényleg komolyan gondolja?

Amúgy nem értem ezt a nagy önzőséget. A lakás a tiéd, első sorban magadnak rendezed be, ugyanis akkor is meglesz, ha a kapcsolatod már nem. Nem értem, hogy ha most minden rendben van köztetek, akkor miért esik szarul az, hogy "beleül a készbe"? Nálunk tök automatikus volt, hogy együtt tervezzük az életet, örültem, hogy van, amit megosszak a párommal, nem azon sopánkodtam, hogy én vettem, és ő is használja. És hiába mentünk szét, attól még az életemnek egy része volt, baromira nem sajnálom, nem irigylem, hogy abban a 2 évben ott lakott...

2019. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#7, te viccelsz, alig vártam hogy vehessek egy lakást, erre most adjam ki idegeneknek, és én menjek idegenek lakásába, és fizessek lakbért, miközben ott a lakásom? Ennél nagyobb baromságot nem is tehetnék
2019. okt. 13. 22:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is inkább afelé mennék, hogy a nagyobb beruházásokat oldd meg valahogy, inkább költözzetek be később, de ne legyen pénzügyi függés a férfi felé. Mondjuk egy-egy háztartási gép erejéig még beszállhat, illetve a beköltözéstől a rezsibe beadás meg alap.
2019. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!