Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért változott meg a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért változott meg a párom nézete?

Figyelt kérdés
Én még fősulira járok, a párom dolgozik. Amikor összeköltöztünk azt mondta, hogy nem kell, hogy dolgozzak, nyugodtan végezzem el az iskolát, majd utána elég, ha beszállok a háztartásba. Az elején minden hét elején kaptam pénzt tőle a hétre, sőt, még külön arra is, hogy a boltból vegyek ezt-azt. Aztán szépen lassan ez elmaradt, abból vásároltam, amit a hétre nekem adott. Semmi gond nem volt ezzel, bőven belefért így is amire kellett. Most viszont az utóbbi pár hétben nem kaptam tőle egy forintot sem, de soha nem is követelőztem, vagy kértem tőle pluszban, pont ezért, hogy ne tűnjek nagyra vágyónak. Szépen amit kaptam névnapomra, vagy valamilyen alkalomra a családtól abból vásároltam, azt költöttem magamra. Tudom, meg kellene beszélni vele, de félek, hogy követelőzőnek tűnök, vagy olyannak, akinak annyira számít a pénze. Mit gondoltok erről?
2022. ápr. 29. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ezt fel kell hozni, különösen ha azt beszéltétek meg, hogy nem kell dolgoznod. A háztartást te intézed? Hogyan zajlik a munkamegosztás köztetek?
2022. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nem normális ez a szitu. Ha iskolás vagy, nincs saját kereseted, akkor menj kollégiumba, segítsenek a szüleid.

A másik opció, hogy elmész dolgozni.

Még el sem kezdted a felnőtt életed, de már másra vagy utalva.

2022. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából a nagyrészét én csinálom a háztartásnak, egy-két dolog van amiben be szokott segíteni. Pl: beindítja a mosogatógépet vagy hasonlók. Nem hinném, hogy gond lenne a pénzügyeivel, arról tudnék. De ha nem is mondaná látszana, nem igazán vásárolunk úgy, mint akinek ki kell számolni a havi fizetést, hogy mire költhet.


Nem ide tartozik, de volt már olyan, hogy a haverja elhívta a barátnőjét egy esküvőre magával, és vett a csaj magának egy szép ruhát. A párom megszólta, hogy alap lett volna, hogy vesz egy gyönyörű ruhát a barátnőjének, mivel ő hívta, és ezerszer jobb anyagi helyzetben van. Nos, nálunk is eljött ez az alkalom, elkísért, de én fizettem az előlegtől kezdve az mindent. Szintén nincs vele gond, csak fura, hogy másnál furcsálja, itt pedig természetes az ellenkezője.

2022. ápr. 29. 17:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni. Komolyan. Ne tartasd el magad mert elég gáz.
2022. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Az én szüleim soha nem engedtek volna egyikünket se ilyen helyzetbe kerülni (három húgom is van). Amíg nappalin tanul egy felnőtt gyerek, és nem dolgozik mellette, addig normális szülő támogatja őket és nem engedi ilyen kutyaszerepbe egy pasival. Ez valami elképzelhetetlenül undorító ami a kérdésben le van írva. Ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülni.
2022. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég megalázó, hogy felnőtt emberként zsebpénzt kapsz a párodtól. Valószínűleg rájött, hogy elég költséges így az együttélés. Leültök, átbeszélitek, aztán keresel munkát. Az ember hozzáállása folyamatosan változik, ahogy megtapasztal dolgokat. Valószínűleg úgy gondolta, hogy nem kerül sokba plusz egy ember a háztartásban, aztán kiderült, hogy de, mégis. Vagy nem olyan fényes a kapcsolat, és úgy érzi, hogy nem éri meg milliókat a te tanulásodba fektetni, mert lehet, hogy mire végzel, már nem is lesztek együtt.
2022. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vele kellene megbeszélni, hogy ha egyszer azt mondta ne dolgozz,akkor miért nem ad egy kanyi vasat sem? Azért számomra ez nagyon gusztustalan viselkedés főleg, hogy írod nincsenek anyagi gondjai. Mondjuk lehet részmunkaidős melót vállalhatnál, hogy ne függj tőle ennyire
2022. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszolóval értek egyet. Ilyen helyzetben össze sem költöznék senkivel, mert iszonyat megalázó, hogy a másik fizeti a megélhetésem.

Ha egyedül laknál, mert nem lenne párod, akkor ki fizetné? Nálunk a családban az a szokáss, hogy amíg az ember tanul, addig a szülők eltartják.

Amikor egyetemista voltam, nem az aktuális pasim fizetgette a cuccaim, hanem a szüleim. Ha pedig a szüleim nem tudják finanszírozni, akkor elmegyek dolgozni.

2022. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne tartasd ki magad tudod mindennek megvan az àra..ha nem is pénzbem de ezert mert eltart biztosan el is vàr valamit.

Vàllalj munkàt, fösuli mellett sokan dolgoznak.

2022. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem a párod dolga, hogy eljáráson. Akir menj levelező szakra és dolgozz mellette. Szerintem ez így elég gáz, ezt ő is belátta és elege lett. Ennyi.
2022. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!