Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ezt előtte meg kellett volna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt előtte meg kellett volna beszélnem a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jó barátomnál javítanak valamit az utcájában és péntek óta nincs vize. Felajánlottam neki, hogy jöhet hozzám fürödni, meg hozza a ruháit kimosni.

Nem gondoltam, hogy ez olyan nagy dolog, hogy előtte meg kellene beszélnem a barátnőmmel, és emiatt eléggé kiakadt. Számonkért, hogy miért engedek be mindenkit az otthunkba (én vagyok a lakás kizárólagos tulajdonosa), és hogy ő nem azért dolgozik, hogy mindenféle jött-ment alakok a mi számlánkra fürödjenek.

Komolyan elvárná, hogy most számlazzak ki a barátomnak egy kád melegvizet, meg 1 deci tusfürdőt.

Veszekedtünk egy kicsit, aztán tegnap este hazament a szüleihez, azóta nem beszéltünk.



2022. jún. 13. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Én nem akadtam volna ki ezen, nemhogy haza menjek emiatt a szüleimhez, mert a párom felajánlotta a segítségét valakinek.
2022. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes ezt a kapcsolatot átgondolnod... Lényeges persze, hogy mióta laktok együtt, milyen gyakoriak az ilyen szívességek részedről számára idegenek felé, mi lenne, ha az ő barátnője kérné ezt a szívességet, stb... de ezek igazából csak árnyalhatják a képet, ez a szitu alapvetően necces. É
2022. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Végülis a vita miatt ment haza, nem konkrétan amiatt, hogy a barátom nálunk fürödt.
2022. jún. 13. 18:27
 4/20 FoxtrotLidérc ***** válasza:
94%
Ha te vagy az ingatlan tulajdonosa, ha nem, ezt azért illik ilyenkor megbeszélni a pároddal, ha együtt laktok. Nem is a annyira az anyagiak miatt - inkább az lehet a baj, hogy úgy érzi: Nem tartod annyira, hogy megbeszélj vele egy ilyen kaliberű dolgot. Ő is veled lakik. Lehet mit tudom én, hasmenése, vagy átázik, vagy valami ilyesmi, és mondjuk nem jut be időben a fürdőbe. Vagy volt egy rosszabb napja, és szeretne inkább kettesben lenni veled. Érezheti továbbá úgy, hogy kizárod az elvileg közös döntésekből. Érdemes lenne higgadt hangnemben megbeszélned vele azt, hogy nem akartál neki rosszat, nem akartad ezzel megbántani, mindössze a kollégádnak akartál kedvezni. Arról sincsen szó, hogy a te lakásodban rendezkedik - valahol azért van köze hozzá, hogy ki mikor megy be hozzátok, a már említett okokból.
2022. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Kollégát írtam barát helyett. 😆😆😆😆 Mindegy, szerintem érted. 😆😆😆😆
2022. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
#2: mellényúltam, bocs. Szóval én nem keresném és megnézném, hogyan , mivel jelentkezik...Utána döntenék:és nem a srác további fürdéséről, hanem a kapcsolat jövőjéről. Mert itt nem a vízről meg az 'idegenről' van szó, hanem arról, hogy hogyan viszonyul a számodra fontos dolgokhoz.
2022. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Mivel ő is ott él, nem ártott volna előtte szólni. Amúgy érthetetlen az ilyen mértékű kiakadása. Nem egy hajléktalant vittél haza, ráadásul pár nap zuhanyzás 500Ft nagyságrend nem a fél fizetésetek.
2022. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtök hozzáállásában van kis hiba szerintem:


1. Barátnőd abszolút túlreagálta.

2. Viszont te írod hogy te vagy a tulaj. Oké, dé mégiscsak ketten vagytok, nem? Szóval gyakorlatilag ezzel beismered, hogy őt nem tekinted egyenrangú félnek/társnak akivel együtt élsz, hanem csak egy albérlőnek/vendégnek gondolod a barátnődet is. És ez a hozzáállás szerintem bárkinek rosszul tud esni. Te nem közös otthonként tekintesz a lakásra. Nem jogi értelemben. Oké, a tied, tiszta sor. De ettől még úgyis hozzá lehet állni, hogy közös otthon. Te nem teszed. Szóval ezt megértem ha szarul esik neki.


Mind ezek mellett ahogy írtam is, túlreagálja, hiszen egy jóbarátnak segítesz aki úgysem örökre fog ott lakni.

2022. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is elmentem volna, mert tényleg olyan, mintha nem egy pár lennétek, csak a házipuncid.
2022. jún. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

20 perc volt az egész, a ruháit nem is hozta. Egyetlen egy alaklomról van szó, nem az van, hogy ezentúl minden nap itt fürdik.

Azt, hogy enyém a lakás csak a kérdés miatt írtam, nem vetettem a barátnőm szemére.

Szóval hazajött a munkából, rossz napja volt és szeretett volna egy forró fürdőt venni, majd lefeküdni. Csakhogy mikor megérkezett a barátom épp ittvolt és még kb 10percig foglalt volt a fürdőszoba. Ekkor kikelt magából, hogy várnia kell, meg nem is volt tiszta törölköző stb. Elkezdte a "jött-ment" sztorit, meg hogy drága a rezsi stb. Ezt nem tudtam lenyelni, szó szót követett, kialakult egy kis vita, majd fogta magát és elment. Itt tartunk jelenleg.

2022. jún. 13. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!