Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek kellene beszélnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kellene beszélnem a barátnőmmel a hízásáról, vagy ez egyedül az ő dolga?

Figyelt kérdés

Történet röviden: ő 16 éves, én 18, március óta vagyunk együtt. Mióta összejöttünk, folyamatosan hízik. Az ok egyszerűnek látszik: nagyon szeret enni, főleg nassolni. Mikor összejöttünk, 58 kiló volt, azóta nem mondta, hogy mennyi, de a húga kikotyogta, hogy most már majdnem 70 kiló. Szóval nem kicsi a változás (főleg, mert csak 164 centi magas).


Én bár észrevettem nyilván a dolog, udvariasságból nem hoztam szóba. Már csak azért sem, mert tetszik, hogy teltebb lett kicsit. A kapcsolatunkban minden pillanatban azt gondoltam, hogy éppen azzal a súllyal tökéletes, amilyen. Aztán mikor pár hét elteltével észreveszem, hogy megint felszedett kicsit, rájövök, hogy tévedtem, és hogy így még szebb. Persze ezt nem mondom neki egy szóval sem, mintha észre sem venném. Csak azt mondom neki, hogy gyönyörű, csodálatosan néz ki.


Ami érdekes: egyáltalán nem hozta szóba a hízását ő sem, nem látszik rajta, hogy zavarná, még az sem, hogy észrevette (pedig nyilván). Ezzel nincs is baj.


DE: most, hogy ez a 70 kiló a fülembe jutott, elkezdtem aggódni az egészsége miatt. Nem tűnik úgy, mintha kevesebbet enne, és ha így folytatja, még hízni fog... Nem lesz az már egészségtelen, főleg ennyi idősen??


Végre a kérdés: dolgom nekem az, mint barátjának, hogy próbáljam befolyásolni, hogy ne egyen annyit vagy mozogjon többet az egészsége miatt? Vagy ez olyan magánügye, amibe ne szóljak bele?


2014. okt. 11. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
karira vegyél norbi update könyvet;)
2014. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Egyenlőre hagyd, mert meg fog sértődni
2014. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Meg kell beszélni vele,igz hogy harapnak ilyenekre a nők TÖBBSÉGE,de ha aggódsz érte akkor mondd meg.
2014. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Azért az a 12 kiló nem kevés. Ha 90 lesz majd, akkor is tetszeni fog?
2014. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
En a helyedben megmondanam nekem amikor hasonlo volt senki nem szólt. 86ig mentem fel amikor eszrevettem magam. a baratommal nem szakitottunk csak utana. mindig kerdezgettem hogy hiztam milyen kover vagyok o meg neeeem. persze rendes empátia de én is 58 kg körül voltam. azota persze sikerult leadni
2014. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha ügyesen csinálod, akkor nem hozod fel közvetlenül ezt a témát, mert 99%, hogy sértődés lesz a vége.Inkább próbálj burkoltan az egészséges életmódról, vagy hasonlókról beszélni és hátha lesz eredménye.

Egyébként magánügynek magánügy, de még néhány kiló és a testtömegindex-kalkulátor szerint túlsúlyos a barátnőd.Az olvasottak alapján ez neked nem jelent problémát, de mivel aggódsz az egészségéért, így jó lenne, ha jobb belátásra tudnád bírni az életmódját illetően.

2014. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem az a szeretet h hagyjuk meghizni a parunkat,mert ok,most nem szolsz neki de majd eleri a 100 kilot es akkor sokkal tobbet kell azon dolgoznia h lefogyjon:-)))))


A ferjemmel detto ugyanez volt a helyzet...megismertem sportos pasikent,osszehzasodtunk es a 90 kilos pasibol egy 110 kilos lett.Es akoor megmondtam neki,h ezt igy most nem csinalja tovabb,es nekem ugyan tetszik,de nem akarom h szivrohamot kapjon.


Ennek oromore visszafogyott es mostmar csak 95 kilo.Nincs itthon nasi,es kethetente megehet egy csokit/pizzat de ennyi.Betartja,nem halodklik,nem ehezik es jol nez ki:-))


Szoval akkor teszed vele a legjobbat ha raveszed arra h fogyjon:-)))

2014. okt. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolatotoktól függ szerintem. Én 5 kiló körül vettem észere,hogy több lett. Megmondtam neki,hogy úgy vettem észre több lett(nem súlyra hanem kinézetre,hogy mennyivel azt már ő mondta később). Sose értettem miért kell azon megsértődni,hogy meghízott ennek egyszerűen nincs értelme és ezt ők is fel tudják fogni tapasztalatból mondom.
2014. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, azzal a különbséggel, hogy én nem vettem észre, hogy felszaladt pár kiló. A barátom szólt, hogy vigyázzak. Nem sértődtem meg, sőt jól esett, hogy tart ennyire, hogy figyelmeztet.

Szerintem szólj neki, mert tényleg az egészségével játszik.

2014. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 StarkInd válasza:
Én megmondanám neki! Ha párkapcsolatban vagyunk akkor is törődnünk kell a testünkkel, nem szabad magunkat elhanyagolni , mert már van valaki mellettünk!! A nassolás amúgy is egészségtelen!
2014. okt. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!