Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélő párok! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélő párok! Hogyan oldjátok meg a közös dolgok kifizetését?

Figyelt kérdés
Ezalatt a logisztikára gondolok, sokkal jobb lenne egy közös számla, amihez mindkettőnknek van kártyája és arra utalunk mindketten havonta pénzt amiből a közösen fizetendő dolgokat (rezsi, bérleti díj, bevásárlás) rendezzük. Ha mindketten saját számláról fizetgetunk ezt azt, meg utalunk egymásnak, az nem nyomon követhető szerintem. Ti ezt hogy oldjátok meg? (Készpénzezni semmiképp nem szeretnénk.)

2022. aug. 3. 15:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Közös kiadásokra közös számla, plusz mindkettőnknek megvan a saját számlája. Nekünk ez a legegyszerűbb.
2022. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Közös számlát tölteni kell mindig egyenlő összegben.
2022. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Ahogy írjak, közös számla a közös kiadásokhoz, a sajátot meg meghagyni. Így lehet a legkevesebb vita a pénzen.
2022. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Közös számla. Ehhez nyilván olyan társak kellenek akik képesek ésszerűen bánni a pénzzel, és betartani azt amiben együtt megállapodtak.

Megvan hogy havonta mennyi az az összeg amennyi a kötelező kiadásokra kell, rezsi, bevásárlások, egyéb fizetni valók- közös mobilszámla, balesetbiztosítás + megbeszélten ugyanannyi havonta a költőpénz mindkettőnknek, és egy fix havi összeg az esetleges közös programokra.

Ezt az összeget mindig levesszük minden hónapban, így követhetőbb, és sokkal könnyebb átlátni hogy hol tartunk a hónapban.

A többi pénz marad a számlán, az a közös megtakarításunk.

2022. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
A feleségemnek társkártyája van a főkártyámhoz, és arról költ kedvére. A családi pótlék az ő számlájára jön, és az a zsebpénze.
2022. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Hans Pötterman ***** válasza:
90%
Ahogy sikerül,nem szoktunk számolgatni,de nagyjából igyekszünk felváltva részt venni a fizetnivalókon. Külön számláink vannak, de a vagyonunk egy, mindig megbeszélünk minden nagyobb kiadást és kész.
2022. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

gyerek még nincs, egyelőre feleslegesnek tartottuk külön számlát fenntartani és arra pluszban utalgatni

rezsi le van osztva, ki melyik közművet fizeti, bevásárlás hol ő, hol én, többi kiadás is ahogy sikerül, illetve amelyikünk jobban áll, aztán kész.

2022. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

Nekem van számlám, onnan fizetem a házat, az autót, a nyaralást, az építkezést.

Neki nincs, a bevételeiből a kaja, gyerekek.

Házasságban nincs enyém, tied...


45/F

2022. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

Mi az hogy nem lehet nyomon követni? De lehet, és nem is kell fillérre pontosan elszámoltatni a másikat.


Házasságban is van enyém meg a tied. Én nem tudnám elképzelni, hogy a párom függjön tőlem, és ne legyen saját megtakarítása, saját jövedelme, és ha netán valami történik velem, akkor ne tudna egyedül megélni a saját tartalékaiból.


Nálunk az egyikünk fizeti a rezsit, a másik meg bevásárol. Nagyobb kiadásokat, meg megbeszéljük és vagy utal az egyikünk a másiknak.. vagy kifizeti az adott fél a SAJÁT félretett pénzéből, de akkor mondjuk a bevásárlást én fizetem. Így nincs felesleges utalás.


Úgy követjük nyomon, hogy mind a kettőnk bszámlája hónapról hónapra növekszik. Így nincs az hogy az egyik fizet mindent.

2022. aug. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
A rezsi, meg a bevásárlások havi szinten nagyon nem egy kategória pénzben. Szóval egyikőtök szépen lehúzza a másikat. Gratula!
2022. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!