Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátom családja nem akarja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom családja nem akarja, hogy elköltözzünk tőlük. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A lánytestvére és nagyszülei is jönnek az érzelmi zsarolással, hogy ott lesznek hagyva. A testvére sem akarja, mert nem akar egyedül maradni a tesó nélkül, nagyszülök is azt akarják, hogy örökre itt maradjon a kisunokájuk. Mindennaposak a viták a testvér részéről, folyton hisztizik, még olyat is mondott, hogy öngyilkos lesz, ha elköltözünk. 26 éves párom és a tesója is, én 25.. Nem igazán értem, hogy létezhet ilyen, én 18 évesen már költöztem Pestre kollégiumban. Azt értem, hogy furcsa és nehéz elfogadni, de már jó ideje szóltunk, hogy lassan megyünk, mert az itteni körülmények kibírhatatlanok. Nem is arról van szó, hogy nem jövünk látogatóba, mivel a környékre költöznénk. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2023. jan. 4. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem a család csinálta ezt, zsarolt érzelmileg. Letojtam, otthagytam őket, felnőttem, majd eldöntöm én, hogy mit és hogy csinálok nem kell, hogy bele szóljon senki. Aki mondja az meg nem lessz öngyilkos az fix! Csak a szája nagy.
2023. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mindennaposak a viták a testvér részéről, folyton hisztizik, még olyat is mondott, hogy öngyilkos lesz, ha elköltözünk. 26 éves párom és a tesója is, én 25"


A testvérének sürgősen pszichológusra lenne szüksége. A párod felnőtt ember, azt csinál amit akar, azzal él együtt akivel akar. A személyi szabadság korlátozását bünteti a törvény! Nem korlátozhatják a párod, oda költözik ahová akar.

Akkor tudnám megérteni ezt a nagy ellenállást, ha a családtagok fizetnék a ti költségeiteket. Ha saját magatokat el tudjátok látni, nem kértek pénzt semmire, akkor azt csináltok amit akartok, mivel nagykorúak vagytok.

Minél jobban látszik rajtatok, hogy lehet titeket érzelmileg befolyásolni, annál inkább rátok fognak szállni. Határozottan kell dönteni, és kitartani a döntés mellett.

2023. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menjetek,nálunk is ez volt,aztán fél egy év alatt

elfogadták.

2023. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy a barátod családja mivel zsarol, hanem hogy a barátod mit lép erre. Ha ilyen anyámasszony katonája és inkább maradna otthon, hát akkor jobb ha most szakítotok. Szerintem egy nőnek sincs erre szüksége. Azért vagytok egy pár, hogy egységet alkossatok, nem azért hogy egész életében a családjának próbáljon megfelelni.
2023. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Költözzetek,nem tarthatnak fogva, nem láncolhatnak magukhoz; van nektek saját életetek, nem vagytok szimbiózisban, vagy miez; nincs rajtatok köldökzsinóri összeköttetés. Vagy,hát, szimbiózisban lehettek; de nincs rajtatok köldökzsinór, szal értsék meg. Ha meg elmentek onnan,és nem értik meg; akkor az az ő bajuk.

Még nem olvastam el a kérdés kifejtését.

2023. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, igazából semmi akadálya hogy menjünk, a pénz megvan, csak szimplán nem akarják elengedni. Abban reménykedek én is, hogy miután lelépünk pár hónap alatt megszokják hogy nem megy mindig haza meló után.
2023. jan. 5. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Abban reménykedek én is, hogy miután lelépünk pár hónap alatt megszokják hogy nem megy mindig haza meló után."

Az a fontos, hogy ti mit akartok. Ha ketten akartok lenni, legyetek ketten. Miért menne mindig "haza" hozzájuk? Hozzád fog mindig hazamenni. Ne hagyjátok magatokat zsarolni.

2023. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!