Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek korai 19 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek korai 19 évesen az élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés
Barátommal 19 évesen összeköltözünk. Szerintetek korai?

2023. jan. 10. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Amíg gyakorin kell kérdezni, addig korai. Akkor költözzetek össze, ha mind a ketten biztosak vagytok benne, hogy ezt akarjátok.

Az életben meg kell hozni nagy horderejű, kényes döntéseket. A nagy horderejű döntéseknek mind vannak pozitív és negatív következményei is. A pároddal közösen hozzátok meg a döntést, hogyan jobb nektek. Nagyon szuper minden nap a kedvesed mellett ébredni, és az is jó, hogy nem kell külön szervezgetni a találkozókat. Viszont el kell tartani magatokat, dolgozni kell, számlákat fizetni, nektek kell megoldani a háztartásvezetést is.

2023. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ha előtte kiélted magad ÉS a pasid pénzes. És ne sipítozz, hogy neked nem számít a pénz! A pénz a kapcsolat egyik alap pillére. Főleg, hogy te gondolom még tanulsz.
2023. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen költöztem össze az akkori párommal. A pénz témáról annyit, hogy ja, én is tanultam, és dolgoztam. Na ez viszont nagyon kemény volt. Ha meg tudjátok oldani, hát hajrá, lakva ismeri meg az ember a másikat.
2023. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Dolgozunk mindketten. Inkabb arra lennék kiváncsi h mennyire bizonyulhat tartósnak ez hogy kesobb is egyutt maradunk?
2023. jan. 10. 13:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az csak és kizárólag rajtatok múlik, hogy meddig maradtok együtt.
2023. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%
Majd megbánjátok. Gyorsan vége lessz a szerelemnek így, kiábrándultok a másikból.
2023. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezt mire érted, hogy gyorsan vége lesz a szerelemnek? miért bánnánk meg?
2023. jan. 10. 14:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, 18 voltam ide költözött hozzám a párom, hatalmas volt a szerelem, aztán mindig akkor mutatkozik meg a másik énje amikor már összeköltöztök. Mennyi idős ez a kapcsolat 0,5-1 éves, talán 2?
2023. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút nem általánosítható, teljesen kettőtök személyiségétől és jövőbeli céljaitoktól függ. Ha passzoltok egymáshoz, és mondjuk már 22-23 évesen gyereket akartok, akkor egyáltalán nem korai. Ha viszont 30+ terveztek ilyeneket, akkor könnyen lehet, hogy beleunsz addigra a háziasszony szerepbe, hogy mindig elszámolással tartozol hova mész, mikor érsz haza, mire költesz, stb. Viszont szerintem nem feltétlen az összeköltözés tehet tönkre egy kapcsolatot, én nem vagyok híve a korai hosszútávú kapcsolatnak sem ilyen korban. Csak egy példából kiindulva: 20 évesen költöztem össze a párommal, 5 évig éltünk együtt. Az még hagyján, hogy nem takarított, nem segített semmiben otthon, egész nap a játékait nyomta a gépén, de mivel örökösen együtt voltunk, nem volt meg benne a késztetés, hogy közös programozzunk a városban. Akárhányszor magammal hívtam bevásárolni, ilyen-olyan programra, akkor húzta a száját. Persze a program után mindig elmondta, hogy milyen jó volt, de legközelebb kezdődött elölről a fintorgás. Ha más fiú barátommal mentem el, akkor természetesen az volt a gond. Annyira megszokott lett ez a befásult otthoni kapcsolat, hogy nincsenek terveink, hogy teljesen átalakult egy barátsággá. Azt mondom utólag, hogy bánom az 5 évet. Nem is feltétlen az összeköltözés miatt, de valószínű az is nagyban hozzájárult, hogy soha sehova nem mentem, és nem éltem ki magam a legszebb éveimben.
2023. jan. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Az összeköltözés első 3-4 hónapja kellemes talán aztán elkezdenek zavarni a másik dolgai és vagy megszokod őket vagy onnantól kezdve gyülemlik benned a stressz és majd egyszer kirobban. Az együtt élés hosszabb távon dr akár röviden is szét tudja szedni bármilyen szerelmes lelkét ha sok dologban nem passzol az életvítelük. A szerelmes összebújások is ki kopnak ahogyan minden az életünk során. Nincs örökké és nem létezik a nagy ő sem.
2023. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!