Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez mennyire jogos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire jogos így? (Egyedül fizetem a hitelt, minden mást közösen)

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást szülői segítséggel, amin hitel van. Ezután jöttem össze a párommal, aki oda is költözött. A hitelt egyedül fizetem, és ez mindkettőnk számára evidens volt. Alapvetően is ő keres többet (kb 30%-kal), a hitelrészlet kifizetése után meg aztán pláne nagy a különbség. A maradék közös dolgokat úgy fizetjük, h egy közös revolut számlára utalunk ugyanannyit. Mivel ő keres többet, én nem hozom fel, de legalább annyit jogosnak tartanék, h fizetésarányosan utaljunk erre a számlára. Én nem hozom fel neki, mivel nem szeretném, h azt gondolja, h el akarom venni a pénzét (az előző párom az utolsó tartozásomat is kifizettette velem (ilyen parszaz ft-os teteleket is), igy kulonosen odafigyelek rá, h ne higgye, h nekem a pénze kell). Szerintetek mi lenne a jó megoldás? 28/N
2023. jan. 27. 07:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

A bérleti díjról meg az a véleményem, mert valaki itt említette, hogy nem albérlőt fogadtam a lakásomba, hanem a társam.

8-as és 9-es voltam.

2023. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Én 10 es vagyok és pont ezt akartam hozzátenni. Nem üzletet kötünk ilyenkor
2023. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj hogy mára a kaja borzasztóan drága lett. És én pl. konkrétan harmad-negyedannyit költök magamban kajára mint ha párban vagyunk. A főételre is meg a nasira is. Pl én egy hétig eszegetek egy csomag gumicukrot ő kettőt is megeszik egyszerre. És ez mindennel kábé így van. Szóval azért nem egyszerű most már a felesezés.
2023. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%

Mi is pont így vagyunk, én nem kérnék többet.

Nekem is könnyebb, hogy megoszlanak a kiadások, főleg így fűtés szezonban ( családi ház+gázfűtés). A hitelt egyedül fizetem, ha szakítanánk akkor legalább nem lenne vita, hisz az enyèm a ház, nincs mit követelnie.

Amúgy meg nem albérlőt fogadtam, ő a társam.

30/N

2023. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez most rossz, meg igazságtalannak tűnik, de ha szétmentek sokkal sokkal könnyebb lesz. Sőt én igazából tovább is mennék, írnék erről egy külön szerződést, hogy habár élettársak vagytok, a lakás és a hitel csak a tied. Miért? A hitel miatt. Ha mondjuk 10 vagy 20 év múlva elváltok, akkor szerződés nélkül ő teljes joggal követelheti majd, hogy te fizesd ki neki a hiteltörlesztők felét, mert közös vagyonból történt, szóval törvény szerint a felét ő fizette, akkor is ha a valóságban felezgettetek, meg külön kasszázgattatok, ez a bíróságot nem fogja érdekelni. Nem is kell ehhez összeházasodnotok, élettársi kapcsolatban is keletkezik közös vagyon, csak úgy még szarabbul járnál, mert abban az esetben szerzés arányában osztják, szóval ha te keresel kevesebbet, akkor még többet kell majd neki fizetned. Ne legyél buta, nem hinnéd milyen könnyen ki lehet rántani valaki alól egy élet munkáját, ha anno sajnált pár tízezret egy ügyvédre.
2023. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
A párom költözött hozzám, én fizetem egyedül a törlesztőt. Amikor hozzám költözött, nem kértem bérleti díjat (nekem ez meg se fordult a fejemben, hogy kérjek), de azonnal felajanlotta, hogy akkor ő fizeti a rezsit. Így is jóval kevesebbet költ lakhatásra, mint mikor albit tartott fent. Szerintem ez így teljesen korrekt, mindkettőnkbek előnyös.
2023. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, sajátban, párom költözött hozzám. Nálunk nincs vita, nincs kimondott közös kassza, de külön kasszán sem vagyunk, hol ő hol én fizetek, eléggé keveredik. Mondjuk mi elég biztosak vagyunk hogy életünk végéig együtt maradunk :-D Igy kivülállóként a fele-fele akkor jogos, ha nem 2x annyit eszik. Mert ha ő rendszeresn sokkal többet, akkor ezt meg kellene beszélni vagy egyszerűen csinálj egy hónapot mikor megveszi ő azt amit szeret meg te amit szeretsz, akkor látjátok a különbséget. De ha ő rendszeresen 3 szelet húst eszik pl te meg egyet, akkor az igenis okoz különbséget pénzben.

A volt férjem amúgy simán szedett volna bérleti dijat akkor is, mikor volt már két gyerekünk :-D Azt mondta, fizessek én mindent, mert megspórolom a bérleti dijat...

2023. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
93%
A kérdező szerintem nem vitatta, hogy neki kell fizetnie a hitelt, de az biztos, hogy egy férfi többet eszik pl, úgyhogy nyugodtan fizethet a kajára többet, mert az mára nagyon drága. Én 5 éve is észleltem, hogy az akkori exem dupla-tripla ètvágya mennyi pénzembe kerül, és ő kevesebbet költ, én meg ő miatta többet, úgyhogy simán mondtam neki. Aki ezen megsértődik, az meg mehet a búsba.
2023. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Ti minek vagytok egyáltalán együtt? Keress egy albérlőt.

Nálunk evidens volt, hogy közös kassza, lakáshitelt együtt fizetjük, mint minden mást.

Nyilván szétmehet bárki, mi is. De aki így retteg mint te, hogy egy forinttal is meg lesz károsítva, meg felszámolná az utolsó darab wc papírt is, az lakjon egyedül, mert a kapcsolata sz.rt sem ér.

A hányinger elfogy az ilyen fillérb.szó emberektől, akik a "szerelmükkel" is ilyenek (hát akkor mással...). Te is megb.sznád az anyádat tíz forintért, ugye?

2023. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%
19. Azért szállj le a magas lóról, Magyarországon vagyunk amitől már csak Bulgáriában rosszabbak a bérek! Itt sok embernek sajnos ezresek is sokat jelentenek úgyhogy a témának igenis van jogosultsága egy ilyen országban. Ha nem is fizettetünk bérleti díjat meg amortizációs költségeket amivel én sem értek egyet azért a közös élet díjainak megosztásának a problémája sajnos fennáll, sőt egyre inkább számíatni fog ha ilyen rosszul haladnak tovább a dolgok.
2023. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!