Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez mennyire jogos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire jogos így? (Egyedül fizetem a hitelt, minden mást közösen)

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást szülői segítséggel, amin hitel van. Ezután jöttem össze a párommal, aki oda is költözött. A hitelt egyedül fizetem, és ez mindkettőnk számára evidens volt. Alapvetően is ő keres többet (kb 30%-kal), a hitelrészlet kifizetése után meg aztán pláne nagy a különbség. A maradék közös dolgokat úgy fizetjük, h egy közös revolut számlára utalunk ugyanannyit. Mivel ő keres többet, én nem hozom fel, de legalább annyit jogosnak tartanék, h fizetésarányosan utaljunk erre a számlára. Én nem hozom fel neki, mivel nem szeretném, h azt gondolja, h el akarom venni a pénzét (az előző párom az utolsó tartozásomat is kifizettette velem (ilyen parszaz ft-os teteleket is), igy kulonosen odafigyelek rá, h ne higgye, h nekem a pénze kell). Szerintetek mi lenne a jó megoldás? 28/N
2023. jan. 27. 07:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
19-es fogd vissza kicsit magad, mert kérdező teljesen normális stílusban tette fel a kérdést. Hogy ő jogosnak érzi a fizetéssel arányos költségeket, azon lehet vitázni, ezért is tette fel a kérdést, de vitázni kulturált módon is lehet. Eddig ez csak neked nem sikerült.
2023. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében szerintem is jól van így. (Azért mondjuk nyaraláskor megtehetné, hogy nem feleztek, hanem ő nyúl mélyebben a pénztárcájába, de ez nem kötelező persze.)
2023. jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
23%
Add ki a lakásodat, menjetek albiba és azt fizessétek fele-fele.
2023. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
76%

Én 16-ossal értek egyet.

Ilyen helyzetben, hogy én költözöm a párom lakásába, amivel neki még költségei is vannak, tök alap, hogy nem a felét adom a közösbe, hanem többet. Főleg, ha még többet is keresek.

Vagy olyan is jó: "a te lakásodban lakunk, de a nyaralást én fizetem"

2023. febr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
25%
24/ Igen? ÉS ha nehéz helyzetbe kerülsz? Ő eladhatja amibe te bele adtál. És ha neked nincs semmid mehetsz az utcára. Ő vette meg, Ettől függetlenül bele lehet segíteni a közös dolgokba, élőmunkával stb.
2023. ápr. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
49%
25: Lakni kell valahol, akinek nincs lakása, az úgy is fizet. Albérletnél se hisztizel a tulajnak, hogy nem tartod jogosnak a fizetést, mert nem lesz soha a tiéd. Vagy hogy gondolod? A másik fizesse a törlesztőt, mint a katonatiszt, emez meg lakhat ingyen, mert úgyse lesz az övé?
2023. ápr. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
A 25ös válaszolókhoz hasonló embereket szakításkor egy wc csészével meg egy mosdóval kell utcára rakni mert nekik az jogosan jár.
2023. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
67%
25: miután a párom lakásában lakom és nem kell magamnak fizetni az albérletetm, így tök alap, hogy amit "megspórolok" ezen, azt (vagy egy részét) a közösen lakott lakásba, vagy a közös életünkbe teszem.
2023. ápr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!