Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez mennyire jogos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez mennyire jogos így? (Egyedül fizetem a hitelt, minden mást közösen)

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást szülői segítséggel, amin hitel van. Ezután jöttem össze a párommal, aki oda is költözött. A hitelt egyedül fizetem, és ez mindkettőnk számára evidens volt. Alapvetően is ő keres többet (kb 30%-kal), a hitelrészlet kifizetése után meg aztán pláne nagy a különbség. A maradék közös dolgokat úgy fizetjük, h egy közös revolut számlára utalunk ugyanannyit. Mivel ő keres többet, én nem hozom fel, de legalább annyit jogosnak tartanék, h fizetésarányosan utaljunk erre a számlára. Én nem hozom fel neki, mivel nem szeretném, h azt gondolja, h el akarom venni a pénzét (az előző párom az utolsó tartozásomat is kifizettette velem (ilyen parszaz ft-os teteleket is), igy kulonosen odafigyelek rá, h ne higgye, h nekem a pénze kell). Szerintetek mi lenne a jó megoldás? 28/N
2023. jan. 27. 07:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%

Mik a közös dolgok?

Konkrétan nàlad lakik, úgyhogy nyugodtan fizethet többet.

2023. jan. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Közös a rezsi, a kaja, esetleges éttermi kajálás, nyaralás.
2023. jan. 27. 07:19
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Igazából bármennyire rosszul néz ki, ez a jó megoldás. Így semmilyen követelése nem lehet, ha egyszer szakítotok. Neked a lakáshitel miatt van sokkal kisebb mozgástered. Esetleg abban megegyezhettek, hogy a kajába adjon 30%-al többet, mert a férfiak általában kétszer annyit tudnak enni, és jobban igénylik a főzést meg az extra kajákat.
2023. jan. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%

Melletted megússza, hogy a rezsi mellett valahol bérleti díjat is kelljen fizetnie, ha úgy vesszük.


Azt a lakást ő is használja; annak a lakásnak amortizációja van.


Szóval nyugodtan beletehetne még legalább egy olyan lakás átlag bérleti díjának a felét-harmadát.


De hát ezt kompenzálhatja, ha a karbantartási, felújítási munkák felét kifizeti.


Evidens, hogy a saját lakásod hitelét egyedül te fizeted.

Viszont a maradékból akkor is meg kell élned, fenn kell tartanod, ha egyedül élsz.


De mivel két ember dupla annyira lakja le a lakást, dupla annyiszor használ mindent, nyilván vannak a rezsin kívül is a lakás használatára vonatkozó kiadások.

2023. jan. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%

4. Érdekes ha egy nő lakik ugyanígy a férfinál, akkor pedig teljesen normális, hogy a nő nem fizet bele.


Nem, ez így jó most. Egyenlőség van a kapcsolatban ettől.


Keressek olyan kérdést, ahol a nemek fordítottak voltak és szétszedték a férfi kérdezőt vagy azokat a válaszolókat, akik bérleti díjat fizettettek volna az ott lakó barátnővel? Aki gyakran szokta nézni ezt a kategóriát, az találkozik pár havi szinten ilyen kérdéssel.

2023. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
22%
Ebből csak a gond lesz. Nem együtt értetek el az eddigi állapotot. Többet fog követelni ha vége lesz a kapcsolatnak. Többet keres akkor valamit rakjon béke a bérleti díjba, élősködik rajtad az ingyenes lakhatás miatt. De ez nem törlesztő részletbe beszállás, tusztazd le vele ha beszélsz erről róla. Írjatok papírt is.
2023. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
31%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyut..


Na ezt nem kellett sokáig keresni. Itt mindenki azt tanácsolta a női kérdezőnek, hogy ne fizessen bele a barátja lakásának törlesztőrészletébe.

2023. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Mi ugyanebben a szituációban vagyunk, enyém a ház, a hitel, a többi, kaja és rezsi meg fele-fele. A párom jóval többet keres nálam.

Nekem meg se fordult a fejemben, hogy ne a felét kérjem el tőle, hanem fizetésarányosan. Nem értem miért kéne többet fizetnie, mikor ugyanott lakik, mint én. Az a lakás tehát annyiba kerül neki is, mint nekem.


Más lenne a helyzet, ha ő mondta volna, hogy neki több luxus kell, menjetek drágább lakásba, amit mondjuk te már nem engedhetnél meg magadnak. Ilyen esetben jogos lenne, hogy ő többet fizet, mert ő akarta a drágább lakást, neked megfelelt volna egy olcsóbb is.


De ez a te lakásod, szóval a párod nélkül is azt feltételezted, hogy egyedül fenn tudod tartani a hitellel együtt. Akkor tessék itt van, és ez csak egy bónusz, hogy találtál valakit, aki fizeti a fél rezsit.


A másik meg, hogy ő nem tehet arról, hogy te nem keresel annyit. Mégis ő kompenzáljon?


Még egy utolsó gondolat: mi lenne, ha véletlenül te keresnél többet? Azt mondanád a pasinak, hogy tudod mit, fizetek bele én többet, hogy egyenlőek legyünk? Ugye, hogy nem.

2023. jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Szóba hoztátok itt az amortizációt is. Természetesen az is, ill. a felújítás közös, mert közösen lakjuk le.

Nálunk ezen nincs is vita.

2023. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Én nem kérnék többet.
2023. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!