Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön kassza esetén mit tennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza esetén mit tennétek?

Figyelt kérdés

A rövid szituáció nálunk, hogy nem vagyunk házasok, a párom lakásában élünk lassan 20 éve /hitelmentes, 1/1 tulajdonú budapesti ingatlan kb.60 M értékű/

Van két tini gyerek, fiú és lány.

Kezdetek óta külön kasszán élünk. Párom keresete nagyon jó, az enyém szinte ugyanolyan jó-a minimálbér sokszorosa. De én csak pár éve keresek jól. 10 éve gyűjtögetek, mivel a párom kijelentette többször, hogy itt minden az övé és úgy is marad. A rezsit fizeti ő (60) és egy havi nagybevásárlást (~80) én fizetem a gyerekek összes költségét, telefon, szemüveg, ruhák, zsebpénz, megtakarítások.

A probléma a következő: a gyerekek egy pici szobán osztoznak, nem tudok kialakítani plusz szobát nekik, a párom viszont nem hajlandó elköltözni. A félretett pénzem nem elég egy lakásra, kb a fele van meg. Én már nem tudom nézni ezt, hogy semmi magánszférájuk a gyerekeknek. Szóval most jött el az a pont, hogy muszáj lenne normális életteret biztosítanom nekik. Mit tennétek? 1. albérlet amiben van külön szoba (~200 körül van itt Pesten) 2. ordas lakáshitel, ugye a legrosszabb az időzítés, de 3 éve várok a jó pillanatra, azóta egyre rosszabb lett a helyzet, szóval kilátástalan.

Nem, a lakásból semmi se jár. A párom hajthatatlan. Tehát vegyük úgy, hogy ő nem létezik és a helyzetet egyedül kell megoldanom. Mit tennétek?



2023. ápr. 10. 00:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
7%
Gipszkartonoznam az az egy gyerekszobat 2-3 db szobara kulon ajtokkal.
2023. ápr. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
99%

Azért egy tizenX éves kapcsolatban, közös gyerekekkel ez az enyém-tied felállás teljesen abszurd. Az ő gyerekei is, basszus!

Szerintem gondolkodj el azon, hogy esetleg külön folytassátok. A magas fizetéseddel + magas gyerektartással lehet, hogy jobban járnál, mint együtt egy ilyen önző alakkal.

2023. ápr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
88%
Lakást mindenképpen vennék. Akár az is opció, hogy egy kisebbet, amit kiadsz és annak a bérleti díját beforgatod egy nagyobba.
2023. ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
99%

Én bele sem mentem volna ilyen életmódba. Se házasság, se közös élettér, se közös kassza. De most már mindegy...

Ez egy önző szar alak, a helyedben csak a gyerekek érdekeit nézném ( ez a dolgod szülőként) , és elköltöznék velük.

2023. ápr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
87%
1 pici szobát hova, minek válasszon le?
2023. ápr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
30%

"A párom hajthatatlan. Tehát vegyük úgy, hogy ő nem létezik"

Akkor minek szól a kérdés 70%-a erről az emberről?

Szerintem megint a szokásos hajnali kamukérdést olvashattuk.

2023. ápr. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
99%
Emberek így élnek? Két gyerekkel kulonkassza, és az egyik kijelenti, hogy nem érdekli a gyerekek élete?
2023. ápr. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekekkel együtt mennénk albiba. A párom meg otthagynám.
2023. ápr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
94%
Kezdetek óta ez egy semmit sem érő kapcsolat és ilyentől gyerek? Vannak még buta emberek jócskán....
2023. ápr. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

Nem lehet gipszkartonozni a gyerekszobát. Annyira pici, hogy félszoba gyakorlatilag.

Anyagilag nem járnék jobban ha külön folytatnánk, ez nyilvánvaló, de nem is "jól járni" akarok. Viszont teljesen legatyásodni sem, amit most a gyerekeknek tudok finanszírozni, azt később is szeretném és azokban az apjuk nem partner.

#6

Azért írok róla, mert így kerek a sztori. Nem tudom melyik része tűnik kamunak. Apukának akkor megvolt a lakása, mikor összekerültünk, nagyrészt öröklés és családi támogatás révén én pedig albérletből költöztem hozzá, nem volt tárgyalási alapom a közös kasszára. Alapvetően elrontottam ezt a részét a kapcsolatnak, de sajnos ezt nem tudom visszacsinálni.

2023. ápr. 10. 04:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!