Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg velem van a baj?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg velem van a baj? Várom a megkövezést, de tudnom kell az igazat!

Figyelt kérdés
Hosszú lesz...Kérlek csak akkor válaszolj, ha az egészet elolvastad. Minden 8 évvel ezelőtt kezdődött, amikor megismertem a páromat.14 évvel idősebb nálam. Neki van egy fia, nekem pedig lányom. Egykorúak. Papíron nem váltak el, állítólag fél a párom (nevezzük Józsinak), hogy a gyerekét végleg elveszíti. Így még exfeleségnek sem mondható igazán. Mielőtt megismerkedtünk, régóta nem éltek együtt úgy, mint házasok, de egy lakásban éltek. Józsinak és Évának (nevezzük így) is voltak mindkét részről kapcsolataik, amiről tudtak is. Mióta megismerkedtünk, Éva nem engedi a gyerekekinket találkozni, sőt, még nem is tudhatnak egymásról sem. Nem jöhet hozzánk a fia, ha esetleg Évának munkahelyi dolgai akadnak amikor nem tud éjjel otthon lenni, van, hogy napokig ott kell aludni a páromnak. Az én lányom tud a fiáról, de Éva nem enged. Éva minden nap telefonon hívja páromat, nem feltétlenül csak a gyerek miatt, hanem úgy általánosságban, ha kell valami. Boltba Józsi jár nekik vásárolni, kaját rendel nekik, rezsit, internetet, tv-t pluszban ugyanúgy fizeti, mintha ott élne velük. Józsi azért jött onnan el, mert Éva agresszív és kibírhatatlan. Ezeken kívül többszázezres ajándékokat is kér Éva a páromtól pl. születésnapjára. Torta, ünneplés, vacsora, étterembe mentek. Éva műtétje a fővárosban volt, oda is el kellett kísérnie a páromnak, ketten voltak. Az ünnepeink is úgy telnek, hogy szinte csak ott van Éváéknál. Húsvétkor két napig szinte ott volt, nekünk három óra maradt összesen, hogy a családomat meglátogassuk. Bármit tervezünk, ha jön Évától egy telefonhívás, hogy taxizni kell neki, vagy bevásárolni vagy esetleg bármi, akkor a mi programunk megszűnt létezni. Sajnos emiatt nagyon sokat veszekszünk. Pár hónappal ezelőtt Józsi édesanyja váratlanul elhunyt. Mivel nem Magyarországon született, hanem Törökországban, ezért azonnal utaznia kellett. Igyekeztem mindenben segíteni őt. Összepakoltam a bőröndöt, majd vártam a visszatérését. Mint kiderült, Éva erőszakosan a nyakába ment, és ott volt vele a fiával együtt, ők is kiutaztak utána. Azt is tudom, Éva ezt teljes mértékben nyaralásnak tekintette, programokon vettek részt, bevásárlóközpontban vásárolgattak stb. Amikor hazaért megmutatta a képeket, mert megkértem, hogy mutassa meg őket. Minden képen Éva Julia Roberts mosollyal lett fotózva. Egyáltalán nem úgy, mint aki gyászol. Én itthon többet gyászoltam, mint ők. Most jövök én a képbe. Minden egyes Éva telefoncsörgésénél már a szívverésem az egekbe emelkedik. Amikor Józsi van Éváéknál én le vagyok némítva, megszűnök létezni. Ha Józsi itthon van, és ha Éva hívja, lazán kimegy a teraszra, de előtte szól, hogy telefonál, ne beszéljek. Megmondom őszintén, rengeteget veszekszek vele ezért. Olyan, mintha észre sem venné, hogy én mit érzek, pedig nagyon jól tudja. Amikor magamba fojtom és napokig tűröm a dolgokat, akkor előbb-utóbb kifakad belőlem, és elég egy szikra amikor kirobbanok. Egyszerűen nem tudom magamban tartani az érzelmeimet. Emiatt, a 8 év alatt körülbelül már vagy harmincszor szakítottunk. Török, zúzok, gondolatomban még sajnos rossz dolgok is megfordulnak magammal kapcsolatban, mert már nem bírom elviselni ezt a fájdalmat. Nagyon szeretem őt, azt mondja ő is szeret, de most nagyon mélyen van a kapcsolatunk. A legutóbbi Éva születésnapi vacsora tette be nálam az utolsó rúgást. Azt mondta a párom, hogy BPD-s vagyok, úgynevezett Borderline személyiségzavar, és kezeltessem magam. És itt jön a fontos kérdésem. Tényleg BPD-s vagyok, és pszichiáterhez kell fordulnom, vagy ezeket más normális nő teljesen normálisan reagálná le? Valóban féltékeny vagyok rá, mert Éva nem úgy tűnik, mintha nem lenne terve szétszedni minket. Már úgy érzem nem is vagyok önmagam. Lassan hiszek neki, mert szinte minden nap azt mondja kezeltessem magam. Nyugodtan kövezzetek meg, de válaszokat szeretnék kérni mi a baj velem.

2023. máj. 13. 20:35
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, lehet hogy neked is van olyan zavarod, ezt nem tudom, nem vagyok doktor.

De hogy amit a Józsi és Éva csinál veled az nem normális az is biztos.

Ezt az embert már rég ki kellett volna rúgnod.

Te ebbe betegszel bele.

2023. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 Mathus ***** válasza:
84%
a kérdésre: ez a valóságban történik, vagy ez vmi fanfiction? mert az utóbbinak ez tökjó. az előbbi esetben viszont tuti van vmi gond, a képzelt Józsin, Éván és a gyerekeken felül.
2023. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:
Én csak arra szeretnék választ találni, hogy más nő hogyan reagálna ezekre a dolgokra. Hogyan kezeljem?
2023. máj. 13. 20:55
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Tuti baj van veled. Leginkább az, hogy nem rúgtad még ki a drága Józsit. Érzelmek ide vagy oda, de normális ember nem viseli azt el, hogy szeretőként tartsák, ha elvileg nem az. Egyszer át lehet beszélni az elején, ha nincs közös nevező, aminek mindenkinek megfelel, és nem is lesz ilyen belátható időn belül, akkor viszlát, nem egymást keresitek, nem lesztek boldogok együtt, csak az időtöket és a mentális energiátokat pazaroljátok a másikra.
2023. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Igen, veled van a baj, ha ez igaz és te 8 éve eltűröd.
2023. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Azt állítja a párom, hogy mindent a gyerek miatt tesz.
2023. máj. 13. 21:03
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy ilyen párt. A férfit ismerem, és én rákérdeztem, hogy ő ezt miért csinálja, mert az új élettársa egy teljesen normális nő, csinos, fiatal, láthatóan rajong a pasiért. Nem fog tetszeni, amit mondott. Azt mondta ez a férfi, hogy ő szereti az élettársát, de neki mindig ott lesz a családja, ahol a gyereke van. Ők is sokat veszekednek egyébként, rá is fog menni a kapcsolatuk. Nagyon kevés ilyen férfi van, de van ilyen, ha a tiéd is ilyen, akkor te ott örökké csak második leszel.
2023. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Na, és pont ezt is írtam...akkor sajnos ez zsákutca.
2023. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem jutok szóhoz. Figyelj, te vagy a világ legnagyobb balekja.
2023. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Utolsó- Igen, érzem, hogy én vagyok a világ legnagyobb balekja. De azon gondolkoztam, nem-e valamilyen antidepresszánssal könnyebb lenne az életem. Csak, hogy ne én legyen mindig a hibás minden veszekedésért. Mert ez van, hogy én vagyok akinek kezeltetni kell magát.
2023. máj. 13. 21:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!