Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tényleg velem van a baj?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg velem van a baj? Várom a megkövezést, de tudnom kell az igazat!

Figyelt kérdés
Hosszú lesz...Kérlek csak akkor válaszolj, ha az egészet elolvastad. Minden 8 évvel ezelőtt kezdődött, amikor megismertem a páromat.14 évvel idősebb nálam. Neki van egy fia, nekem pedig lányom. Egykorúak. Papíron nem váltak el, állítólag fél a párom (nevezzük Józsinak), hogy a gyerekét végleg elveszíti. Így még exfeleségnek sem mondható igazán. Mielőtt megismerkedtünk, régóta nem éltek együtt úgy, mint házasok, de egy lakásban éltek. Józsinak és Évának (nevezzük így) is voltak mindkét részről kapcsolataik, amiről tudtak is. Mióta megismerkedtünk, Éva nem engedi a gyerekekinket találkozni, sőt, még nem is tudhatnak egymásról sem. Nem jöhet hozzánk a fia, ha esetleg Évának munkahelyi dolgai akadnak amikor nem tud éjjel otthon lenni, van, hogy napokig ott kell aludni a páromnak. Az én lányom tud a fiáról, de Éva nem enged. Éva minden nap telefonon hívja páromat, nem feltétlenül csak a gyerek miatt, hanem úgy általánosságban, ha kell valami. Boltba Józsi jár nekik vásárolni, kaját rendel nekik, rezsit, internetet, tv-t pluszban ugyanúgy fizeti, mintha ott élne velük. Józsi azért jött onnan el, mert Éva agresszív és kibírhatatlan. Ezeken kívül többszázezres ajándékokat is kér Éva a páromtól pl. születésnapjára. Torta, ünneplés, vacsora, étterembe mentek. Éva műtétje a fővárosban volt, oda is el kellett kísérnie a páromnak, ketten voltak. Az ünnepeink is úgy telnek, hogy szinte csak ott van Éváéknál. Húsvétkor két napig szinte ott volt, nekünk három óra maradt összesen, hogy a családomat meglátogassuk. Bármit tervezünk, ha jön Évától egy telefonhívás, hogy taxizni kell neki, vagy bevásárolni vagy esetleg bármi, akkor a mi programunk megszűnt létezni. Sajnos emiatt nagyon sokat veszekszünk. Pár hónappal ezelőtt Józsi édesanyja váratlanul elhunyt. Mivel nem Magyarországon született, hanem Törökországban, ezért azonnal utaznia kellett. Igyekeztem mindenben segíteni őt. Összepakoltam a bőröndöt, majd vártam a visszatérését. Mint kiderült, Éva erőszakosan a nyakába ment, és ott volt vele a fiával együtt, ők is kiutaztak utána. Azt is tudom, Éva ezt teljes mértékben nyaralásnak tekintette, programokon vettek részt, bevásárlóközpontban vásárolgattak stb. Amikor hazaért megmutatta a képeket, mert megkértem, hogy mutassa meg őket. Minden képen Éva Julia Roberts mosollyal lett fotózva. Egyáltalán nem úgy, mint aki gyászol. Én itthon többet gyászoltam, mint ők. Most jövök én a képbe. Minden egyes Éva telefoncsörgésénél már a szívverésem az egekbe emelkedik. Amikor Józsi van Éváéknál én le vagyok némítva, megszűnök létezni. Ha Józsi itthon van, és ha Éva hívja, lazán kimegy a teraszra, de előtte szól, hogy telefonál, ne beszéljek. Megmondom őszintén, rengeteget veszekszek vele ezért. Olyan, mintha észre sem venné, hogy én mit érzek, pedig nagyon jól tudja. Amikor magamba fojtom és napokig tűröm a dolgokat, akkor előbb-utóbb kifakad belőlem, és elég egy szikra amikor kirobbanok. Egyszerűen nem tudom magamban tartani az érzelmeimet. Emiatt, a 8 év alatt körülbelül már vagy harmincszor szakítottunk. Török, zúzok, gondolatomban még sajnos rossz dolgok is megfordulnak magammal kapcsolatban, mert már nem bírom elviselni ezt a fájdalmat. Nagyon szeretem őt, azt mondja ő is szeret, de most nagyon mélyen van a kapcsolatunk. A legutóbbi Éva születésnapi vacsora tette be nálam az utolsó rúgást. Azt mondta a párom, hogy BPD-s vagyok, úgynevezett Borderline személyiségzavar, és kezeltessem magam. És itt jön a fontos kérdésem. Tényleg BPD-s vagyok, és pszichiáterhez kell fordulnom, vagy ezeket más normális nő teljesen normálisan reagálná le? Valóban féltékeny vagyok rá, mert Éva nem úgy tűnik, mintha nem lenne terve szétszedni minket. Már úgy érzem nem is vagyok önmagam. Lassan hiszek neki, mert szinte minden nap azt mondja kezeltessem magam. Nyugodtan kövezzetek meg, de válaszokat szeretnék kérni mi a baj velem.

2023. máj. 13. 20:35
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
100%
A kanod meg társa ebben, ha az ex (haha), kinyitja a száját, téged le sem szr. Mégis mit akarsz? Így élni még húsz évig?
2023. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
97%

#20! Honnan veszed, hogy tud? Józsitól? Mert az egyértelmű, hogy hazudik, mint a vízfolyás jobbra-balra, szóval én erre nem vennék mérget.

Ez a gyerekkel takarózás mindig szánalmas, de ekkora gyereknél főleg. Éva nem tudná eltiltani az apjától, hiába kapálózna, szóval mondd neki, hogy találjon egy jobb kifogást, mert full hülyére vesz.

#18

2023. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket, mert a törtenet végére felb@szott az ideg.

Már rég páros lábbal rúgtam volna ki!! Megis kivel él együtt?! Ez (kicsit) olyan, mintha Éva nemis tudna rólatok, csak Jozsi adja ezt be neked, amugy meg az egy működő házasság.


Nem azért van baj veled, mert ez nem tetszik, hanem azert mert ezt 8 éve tűröd!

Menjen a pcsába az ilyen, ha elvált, akkor legyen elvált!

Akarmennyire is szeretem a párom, ha csak egyszer is ottaludna a feleségénél "a gyerekek miatt", engem többet nem látna! Es en se őt, ha ugyanezt tenném a volt férjemmel.

2023. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
97%

Nincs borderline szindrómád! Józsi két vasat tart a tűzbe és ezt nyilván nem jól viseled.

16-os voltam. Mondok neked példát, a "szerintem" normális volt házastársi kapcsolatra. A volt férjem és a párja karanténban voltak. Felhívtak, hogy legyek olyan kedves vinni nekik ezt-azt, amire szükségük van. Elvittem, ráakasztottam a kerítésre. Egyszer az exem párja átvett nekem egy fontos csomagot, mert aznap, amikor hozták, nem tudtam átvenni. Ha hetekig nem hallunk egymás felől, akkor rá szoktunk kerdezni, hogy minden rendben van-e. Vagy én, vagy ők. Az exférjem párjának nincs oka féltékenynek lenni. Hagyjuk egymást békében élni, nem akarunk belekavarni a másik életébe.

A pasid neje pont ennek a fordítottjára hajt. Fent akarja tartani a család látszatát. Mindent megtesz azért, hogy te sz@rul érezd magad. Ha elengedné hozzátok a gyereket, akkor nem tudná mivel hazaédesgetni a férjét. De semmit nem tudna elérni, ha a pasid ezt nem hagyná. Szóval ne jelöljük ki Évát a bűnbaknak, Józsit meg a szegény szenvedőnek. Veled él-általában, de Éva az első. Lehet, hogy kibírhatatlan, de ha füttyent, Józsi ugrik. De te mosod a gatyáját és te pakolod a bőröndjét.

Tudod mi ebben a gusztustalan? Hogy ezek után még neked van személyiségzavarod! Még te vagy kikiáltva túlérzékenynek. Éva és Józsi megérdemlik egymást.

2023. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Én ahogy olvastam ezt az egészet rögtön az jutott eszembe hogy Éva rohdtl nem tud rólad, ezt csak Józsi kamuzza.

Mert két vasat tart a tűzben.


Nézd az egy dolog hogy a gyerek miatt kommunikálnak, de az miért szolgálja a gyerek érdekét hogy Évának ajándékokat vegyen meg ilyenek?

Nem legyél ennyire naiv. Ha véget akarna vetni ennek megtenné. Egy 14 éves gyereket amúgy sem tilthat el az anyja az apjától.

2023. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
25os vagyok, bocs elirtam, mert a 14 év nem a gyerek életkora hanem a korkulonbseg köztetek. Akkor hány éves is a fia?
2023. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Tud rólam, rólunk, és nem Józsitól. A fiamat is degradálta, hogy ahogy szavaival éljek "fattyút nevel" Józsi. De ha velem, velünk van Józsi, és telefonál Éva, hogy kell valami, akkor sosem mondja, hogy velünk van, hanem csak azt, hogy dolga van, vagy fáj valamije, vagy pihennie kell. Mi tabuk vagyunk Éva előtt, őt nem bántja meg ilyenekkel. Vagy ha hívta Éva és nem vette fel mert éppen csinálunk valamit, akkor azt válaszolja neki sms-ben, hogy aludt. Személy szerint sosem mondja, hogy velünk van. Fordítva már mondja, hogy oda kell mennie.
2023. máj. 13. 22:11
 28/53 anonim ***** válasza:
100%

#27! Ne terelj. Nem az volt a kérdés, hogy Éva kitől tud rólatok, hanem TE honnan tudod, hogy Éva tud rólad? Találkoztál vele valaha is?

#22

2023. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:
13. életévét töltötte be a fia.
2023. máj. 13. 22:15
 30/53 anonim ***** válasza:
97%

Nem, Éva nem tud rólad. Max annyit tudhat hogy valamikor voltál. A pasid teljesen hülyére vesz, es mostmár egy mentalis zavart is rád akar erőltetni.

Az ilyennek lekéne vágni a micsodáját, es kipöckölni vele a száját.

2023. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!