Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Régen miért nem szóltak be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen miért nem szóltak be a férfiak a nőknek, hogy ők vitték a pénzt az asszony meg otthon volt?

Figyelt kérdés

Aki ma mint nő, nem dolgozik hanem otthon teszi a dolgàt, és a pàrja ezt elnézi

, esetleg így osztották fel, annak miért nem lehet szavaa keresővel szemben? ? Ő miért nem követelhet rendet a pàrjàtól és azt, hogy segítsen valamit a ház körül? Akinek nincs keresete annak szava sincsen a mai világban? Vannak még olyanok, akik otthon kertes hàzban is ki tudjàk tölteni úgy a napot, hogy bőven megvan a 8 óra munka. Ez ennyire nem elfogadott ma?


2023. okt. 18. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez Magyarországon max régen volt "divat" . A mai helyzet mellett ezt elég nehezen lehet megtenni, hogy egy kereset kiessen 1-2 gyerek mellett.


Ha olyan párt találsz akinek ez megfelel és fenn tudjátok tartani a családot akkor azzal nincs baj. Az ,hogy mások hogyan tekintenek egy "mai háziasszonyra" ez egy bonyolult kérdés . Ma már a független nő és a karrier a menő. Mai világban valaki a házi asszonyt egy tehetetlen tesze tosza semmirekellőnek tartja. Valaki meg azt mondja ha lenne annyi pénzük, hogy ezt megtehesse örülne neki.

Az, hogy ennek a életnek mi az ára azt a benne élő személyek döntik el. Valaki tiszteletben tartja ,hogy az otthoni munka elvégzése is rendes munka és el lehet benne fáradni . Valaki elvárja a másiktól,hogy ha eltartja akkor nyalja ki a S*ggét.

2023. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kedves első. Igazàból a kérdés gyermektelen párokra volt értendő, csak kihagytam. Elnézést
2023. okt. 18. 23:47
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A külső szemlélő mindig ítélkezik vagy le se szarja azt ahogyan a másik el. Ha ez a két félnek meg megfelelő életmód akkor nincs baj vele. Ha meg elvárások vannak az megint a két fél megállapodása.
2023. okt. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

A páron múlik. Én nem mennék bele ilyen felállásba.


Szerintem viszont ha az a megállapodás, hogy a nő otthon van, nem dolgozik és nem nevel gyereket, akkor ő nem várhatja a pasitól, hogy segítsen a házimunkában, hiszen az az ő dolga azért cserébe, hogy eltartják. Viszont beleszólása a kapcsolatba, életbe kellene, hogy legyen, egyenlő mértékben, kifejezheti nemtetszését stb. Csak ezt nagyon nehéz megvalósítani úgy, hogy jól működjön, mivel ez egy nagyon kiszolgáltatott helyzet.

2023. okt. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Bitorló37 ***** válasza:
45%
Régen voltak férfiak. Ma csak férfiaknak látszó idióták vannak.
2023. okt. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Mert ez volt az ideális családmodell, amit a marxisták tönkretettek azzal, hogy már nem lehet egy fizetésből megélni.
2023. okt. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

“Akinek nincs keresete annak szava sincsen a mai világban?”

Pontosan akkor a bizonyos “régen” pontosan ez történt. Otthon maradt a nő, nem dolgozott (mondjuk ez tényleg nem Magyarország, ugye a szocializmus pont nem ezt a modellt követelte meg), de mondjuk egy 50-60as évek beli USA konkrétan így nézett ki. A pasi dolgozik, a nő otthon van, a pasi ha kedve volt, elverte a nőt, mondjuk hozzátartozik, hogy kb a 70es évekig a nőknek nem is lehetett saját önálló bankszámlája se. Szóval kicsit összetettebb a dolog ennél.

2023. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Az teljesen más világ volt. És pont akkor nem is volt egyenlőség a férfi és nő között. Akkor a férfi volt az úr otthon is, a nőknek kB szavazati joga sem volt.

Mostanra sokat változott a társadalom.

És azért ne felejtsük el, hogy akkoriban általában nem gyermektelenül voltak otthon az asszonyok, sorban jöttek a gyerekek, és a házimunka is sokkal nehezebb,időigényesebb volt. Pl. Kézzel mostak, most meg csak berakod a gépbe, aztán addig csinálsz mást. A mai korszerű eszközök igen megkönnyítették ezt.

Én őszintén szólva el nem tudom képzelni, hogy gyerek nélkül hogy lehet házimunkával kitölteni 8 órát. Még akkor is ha van kert. A szinten tartás nem kerül annyi időbe.

Meg azért nekem ez furcsa, hogy valakinek ennyi legyen csak az igénye, hogy otthon elténykedik. Ez olyan unalmas, üres, ingerszegény és érdektelen. Arról nem beszélve, hogy baromi kiszolgáltatott helyzet.

Ha valakik így megegyeztek, és mindkettőnek megfelel, akkor jó, az ő dolguk, de attól még tiszteletre méltó nem lesz.

2023. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Egyet értek én is azzal, hogy ahol van(nak) gyerek(ek), vagy netán tanyán élnek, ott el lehet lenni egész nap házimunkával és a gyereknevelés is kimerítő feladat, szellemileg is.

De gyerektelen pár esetén? Aligha...

Én nem tartanám így sokra a másikat. Igaz, nem is mennék bele férfiként sem ilyen kapcsolatba, mert kódolva van, hogy nem lesz meg a kölcsönös tisztelet és az egyensúly, dinamika a kapcsolatban.

2023. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Régen minden téren közelebb állt az emberiség, az eredendő élethez.
2023. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!