Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem vesz részt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem vesz részt a házimunkában, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve élünk együtt, 5 éve vagyunk együtt.

Én elég sokáig laktam egyedül az összeköltözés előtt (ő szülőkkel lakott még) így megszoktam, hogy minden háznál lévő munkát/feladatot én csinálok, hiszen nem volt más aki megtegye.

Mikor összeköltöztünk megbeszéltük ki mit fog csinálni, teljesen jó csapatmunka érzés volt. Működött is pár hétig, aztán szépen lassan elhanyagolta a vállalt feladatait. Mivel ezeket is meg kell csinálni, nem lehet örökké halogatni, így amikor már napok (vagy adott esetben hetek..) óta nem nyúlt hozzá, hiába szóltam neki, megcsináltam.

A sors úgy hozta, hogy én állandó távmunkában dolgozok, kb minden nap itthonról. Néha be kell mennem, de az nem számottevő, mert havi 1-2 alkalom csak. Ő viszont bejár a munkahelyére, ami napi 2 óra utazással jár neki (van opció home office-ra heti 2 alkalommal, de nagyon ritkán él vele).

A probléma az, hogy ha szóvá teszem, hogy valami feladatát már régen nem csinálta meg, akkor mindig az az érv hogy ő elfáradt meg amúgy is nekem könnyebb hiszen én nem utazok melóba nap mint nap, így több időm van.

Persze van, hogy megcsinál mindent és tényleg nincs rá panasz, viszont ezeket az alkalmakat, amik kb 2-3 havonta esnek meg, utána rendszeresen felhozza. Mert ő a múltkor elmosogatott/kimosott/feltakarított/stb, miért mondom hogy nem csinál semmit. Ugyanez megesik úgy is, hogy részben csinálja csak meg a feladatot (pl a teljes fürdő takarítás helyett letörli a tükröt) és utána dolga végeztével leül pihenni.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Ezen kívül minden téren nagyon jól működünk együtt és nagyon szeretjük egymást. Zavar, hogy a házimunka állandó probléma és vita tárgya, már én érzem magam rosszul, hogy szólnom kell amikor pl. vállalta a mosogatást de már 2 hete tornyosulnak az edények. Persze megcsinálom én is, de baromi fárasztó egyedül foglalkozni mindennel, amikor én is 8 órát dolgozok és szívesen pihennék.

30F



febr. 7. 10:09
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
49%

Nem szégyelli, hogy retkes, nem szégyelli, hogy neked kell csinálni, nem szégyelli a képedbe törölni, hogy "megcsinálja ő és mennyiszer" de normálisan és napi szinten nem akarja.

Az ilyen "nőt" ha egyedül élne elárasztaná a bűz, por, retek de komolyan.

Munkába is csak azért jár, mert muszáj, de lehet azt is ott fogja hagyni.

A saját gyerekével se törődne!

Kihasznál téged mint azelőtt otthon az anyját, apját.

Most te vagy a soros, ha kirakod és kifog még egy hülyét akkor majd ő lesz.

Ha lekiabálod te leszel az agresszív, te "nem szereted őt" fújni fogja magát. Ha ráhagyod méginkább a fejedre fog nőni.

Ha mégiscsak el kezdené végezni amit kell csak ideiglenes lenne és újból ott kötnél ki, hogy vár az elmosatlan edény, nincs kisöpörve, mert egyáltalán nem szégyelli milyen lusta.

Mit akarsz te tőle ha kiskorától, tini korától fogva nem csinált semmit? Az én fiam 6 éves, de letörli a port, porszívóz (kis cuki😘), mondja, hogy:

"Anya hadd csináljam én is, segíteni akarok!"

mert ebben nevelkedett, azt látta, hogy csináljuk a párommal, de hiába nem akarná akkor is kéne neki tinikorában maga után legalább.

A te párodra rá lett hagyva talán későn lett előhozva, hogy "ideje lenne elmosni azt a nyomorult poharat magad után".

Te az ilyen lusta, semmirekellő csak ágyra való "nőt" nem fogsz tudni megváltoztatni ha a szülei is tudták.

Húzd mellette az időd ha gondolod nyugodtan, de meglátod, hogy nincs értelme.

febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
59%

Egyszer a volt férjem kidobta a szemétbe a cigimet.

Apám elbeszélgetett vele.

Azt mondta neki hogy azt a cigit nem ő vette, 3 Ft-ot nem költött rám , miféle férfi .

Másik alkalommal fellökött, bekékült az egész oldalam.

Apám megfenyegette. De végül én hoztam meg a döntést hogy elválok tőle.

febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
70%
#12 most ez kit érdekel? Nem a te életedről van szó.
febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy lehet az anyósnak való is retkes.
febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy valószínűleg ez a magatartás nála azért van, mert a családi háznál sose kellett semmit csinálnia, az anyja mindent megcsinált, egyedül. Nálunk a családban mindenkire ki volt osztva a feladata és működött, mindenki megcsinálta a sajátját.

Valszeg ez az eltérő háttér is hozzátesz a dologhoz.

Megesik, hogy amikor elkezdem csinálni azt, amit neki kellett volna, akkor próbálja kivenni a kezemből mikor már elkezdtem. Én az a típus vagyok, hogy ha már belekezdek, akkor végigcsinálom, nem akkor kellene hogy eszébe jusson.

Eddig 2 alkalommal ültettem le, elmondtam neki mi a problémám, megbeszéltük és látszólag tényleg elszégyellte magát és magába szállt. Hosszú távon persze nem változott semmi. Azt mondta, őt egyáltalán nem tölti el jó érzéssel, ha pl. tiszta a lakás, vagy végez a mosogatnivalóval, hiszen újra és újra meg kell csinálni. Emiatt nem akar vele foglalkozni, mert időpazarlásnak érzi. Amit részben meg tudok érteni, én se szeretem ezeket csinálni, de nekem van igényem arra hogy legalább rend és nagyjából tisztaság legyen körülöttem. Neki sajnos nincs.

Gondoltam már arra, hogy én se csinálok semmit, hátha az majd motiválja ha már csomókban áll a por, vagy nincs egy darab tiszta ruha se amit felvehetne.

febr. 7. 10:55
 16/51 anonim ***** válasza:
10%

Én meg egyszer felpofoztam az exem , utána már tudta hogy hol a helye , és heti 3 szor ő főzött.

Azt hitte hogy minden a nő dolga.

Könyörgött hogy ne dobjam ki őt mert csak én vagyok neki stb.

Kapott még esélyt megmutathatta hogy férfi és el is tud mosogatni.

Aztán kidobtam mert elegem lett , még a farka is túl vékony volt.

febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogja motiválni. Ha nincs benne belső motiváció, akkor cseszheted. És megmondta, hogy nincs, nem tölti el jó érzéssel az eredmény. Ezt vagy megszokod, vagy továbblépsz.
febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
9%
Vidd el egy romantikus vacsorára, vagy főzz neki valami finomat. És beszéljétek meg.
febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
41%
Jézus:D semmi baja a férjemnek, nincs duhkezelesi problemaja, nem agresziv es nem bánt senkit. :D 13 eve vagyunk egyutt, azota gyerekeink is vannak. Se elotte se utana nem viselkedett igy. 7 evig megpróbált mindnet, szepen beszélni, ravezetni, kerni, megmutatni, segíteni, rendszerben gondolkodni. Kérte szépen, kerte asszetivan, kerte csúnyán, kerte mindnenhogyan. Semmi nem használt, egy lusta szar voltam. Uj cuccokat vettunk utana igen, kozos kasszán vagyunk a legeleje óta, nincs enyem-tied. Az miert nem szur senkinek szemet, hogy evekig leszartam a kereseit? Mindennek megvan a következmenye, belole igy jott ki az evek ota gyulemlo indulat, hogy leszarom. De mint mondtam, nekem ez kellett, azota rendes tarsa vagyok.
febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
73%

Az teny, hogy ket ora utazas, ha nem egy darab kulturalt jarmuvon csendben ulve, olvasva tortenik, ki lehet merulni.

Nem lehet, hogy neki jobban menne a napi rutin minden hazimunka helyett kampanyszeru nagytakaritas, vagy bizonyos feladatok csak? Nem jon neki magatol, igen, van ilyen ember, de valami kulon na most ezt megcsinalomkent heti ketszer valamit megcsinalna? Ha felosztanatok ugy, hogy megkerdezed, mit utal, mi nyomasztja benne, es bevezetni uj rendszert.

En pl masokkal egyutt anno talaltam ki, hogy en mosogatok, de ne nyuljon hozza senki akkor, viszont nem porszivozok.

febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!