Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem vesz részt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem vesz részt a házimunkában, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve élünk együtt, 5 éve vagyunk együtt.

Én elég sokáig laktam egyedül az összeköltözés előtt (ő szülőkkel lakott még) így megszoktam, hogy minden háznál lévő munkát/feladatot én csinálok, hiszen nem volt más aki megtegye.

Mikor összeköltöztünk megbeszéltük ki mit fog csinálni, teljesen jó csapatmunka érzés volt. Működött is pár hétig, aztán szépen lassan elhanyagolta a vállalt feladatait. Mivel ezeket is meg kell csinálni, nem lehet örökké halogatni, így amikor már napok (vagy adott esetben hetek..) óta nem nyúlt hozzá, hiába szóltam neki, megcsináltam.

A sors úgy hozta, hogy én állandó távmunkában dolgozok, kb minden nap itthonról. Néha be kell mennem, de az nem számottevő, mert havi 1-2 alkalom csak. Ő viszont bejár a munkahelyére, ami napi 2 óra utazással jár neki (van opció home office-ra heti 2 alkalommal, de nagyon ritkán él vele).

A probléma az, hogy ha szóvá teszem, hogy valami feladatát már régen nem csinálta meg, akkor mindig az az érv hogy ő elfáradt meg amúgy is nekem könnyebb hiszen én nem utazok melóba nap mint nap, így több időm van.

Persze van, hogy megcsinál mindent és tényleg nincs rá panasz, viszont ezeket az alkalmakat, amik kb 2-3 havonta esnek meg, utána rendszeresen felhozza. Mert ő a múltkor elmosogatott/kimosott/feltakarított/stb, miért mondom hogy nem csinál semmit. Ugyanez megesik úgy is, hogy részben csinálja csak meg a feladatot (pl a teljes fürdő takarítás helyett letörli a tükröt) és utána dolga végeztével leül pihenni.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Ezen kívül minden téren nagyon jól működünk együtt és nagyon szeretjük egymást. Zavar, hogy a házimunka állandó probléma és vita tárgya, már én érzem magam rosszul, hogy szólnom kell amikor pl. vállalta a mosogatást de már 2 hete tornyosulnak az edények. Persze megcsinálom én is, de baromi fárasztó egyedül foglalkozni mindennel, amikor én is 8 órát dolgozok és szívesen pihennék.

30F



febr. 7. 10:09
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
0%

24, kissé elhamarkodottan vonsz le következtetéseket. :)


Semmi probléma az önértékelésemmel, minden szinten teljesen rendben vagyok. Kimondottan szép, okos, csinos nő vagyok, mérnökként a karrierem is rendben van, önbecsülésem létező jelenség, nem vagyok kapcsolatfüggő és kiváló anyuka is vagyok. Az én nagy gondom mindig is az a fránya nagy lustaságom volt, ez vitte sírba szegény férjemet is, aminek ez lett a következménye. Azért nem semmi, hogy ezt 7 évig türte és nem robbant előbb.


Szép dolog kijelenteni, hogy ezt meg azt te a büdös életebe nem tűrnéd el, de az ok-okozati viszonyokat teljesen figyelmen kívül hagyod. Nem önbecsülésem nincs, hanem van önkritikám, csak manapság, ebben az iszonyatosan túlérzékeny, feminista világban nem ildomos kimondani, hogy igen, én voltam a hibás. Minta nőként bűn lenne elimserni, hogy valamiben hiányosságom van.


De mint írtam, megoldottuk, boldog, kiegyensúlyozott házasságban élek és tökéletes társai vagyunk egymásnak. Nem is értem, miért kéne tovább magyaráznom, hogy sikeresen megoldottunk egy problémát, amit az emberek nagy része ezek szerint nem tud, mert rögötn szakít és önérzetesen kikér magának mindent is.

febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy vállalt valamit, és úgy nem csinálja.

Te pedig ott hibáztál, hogy végül megcsináltad.

Mosogatógép és fizetett segítség, és új munkaelosztás lenne jó szerintem. Mind a ketten csak annyit vállaljatok és csináljatok, amennyi nektek belefér.

febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
77%
En is igy voltam a parommal,megvolt pl. hogy o takaritja a furdot , aztan ezekbol nem lett semmi. En kb. birtam egy evig ,aztan veszekedesek ,vitak semmi nem hasznalt. Most minden alkalommal amikor nem segit akkor hivok egy takaritot,akit o fizet. Ez valt be eddig csak.
febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
83%

“ Felfejlődtem és rendesen végzem a dolgom”.

Nem városi nő vagy hanem egy elmaradott (…..), aki a szocializmusban nőtt fel valamikor régen régen .

Ha nő lennél akkor nem zavarna a “feminizmus” szó…..

De te egy pasi vagy aki itt írogat olyan példákat ami a férfiak álma: elordítom magam, kidobálom a cuccait, összetöröm és mindjárt úgy van minden ahogy én akarom. Mert én vagyok a férfi.

Ez egy szép álom amit leírtál , de csak a te fejedben létezik. Nő ilyen marhaságokat nem ír.

febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
0%

Nagyvárosi nő vagyok, 30-as .. :D

Igen, zavar a feminizmus, mert mar reges régen atlepte a józan ész határát.


Rohadtul nem ezt írtam, kerlek értelmezd megegyszer.

febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
86%

Nem az a baj hogy veled így bánik a férjed. Neked ez a normális, szíved joga.


De hogy ezt ideböffented a kérdezőnek, hátha ő is elkezd ordibálni, kidobálni a nő cuccait meg összetörni.

Ez a felháborító.

Ilyen nő nincs, meg férfi sem aki ilyen módon ledegradálja magát meg az önbecsülését.

Te egy pasi vagy akinek bilibe lóg a keze.

febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
76%

Mivel lépte át a józan ész határát?

Mi zavar téged? Konkrét példák vannak?

febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy a szaros házimunkán marakodtok, nem lehetne opció egy takarítónő? Gondolom, nem minimálbéren, nadrágszíjat összehúzva tengődtök. Ja, spóroltok. Pont ezen. De lényegtelen, haszontalan tételekre azért tuti megy a pénz. Agyrém, hogy emberek élete meg kapcsolata ilyenek körül forog. A másik ilyen a kaja (főzés) szokott lenni, azon is jókat lehet meccselgetni még.
febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
49%

Nem fog változni, ez az igazság. Akinek nincs igénye arra, hogy rendben éljen, akinek megfelel, ha ömlik ki a mosatlan, ha kosz van, annak már soha nem lesz erre belső igénye. Összevesztek, akkor összeszedi magát 2 hétre, aztán minden megy tovább.


El kell döntened, le tudsz-e élni így egy életet. Tudod, nem véletlenül mondják, hogy suba subával, guba gubával.


Nekem a szomszédaim ilyenek. Amúgy jófejek, jóban vagyunk a gyerekek miatt is, tehát emberként nincs velük gond, de mindenre lusták, hát ami náluk van... Ők lusták takarítani, lusták főzni, elpakolni, lusták a kertet rendben tartani, a teraszuk úgy néz ki, hogy hagyjuk inkább. Még a kinti ülöharnitúrán is a 2 éve megvett, mocskos, macska által összejárt, szagos huzat van, annyira nincs igényük, hogy kimossák.


Na, beszéltük is a férjemmel, hohy ők jól egymásra találtak, mert ilyenek. Bármikor voltunk náluk, tiszta kupleráj volt az egész ház, ők még mindig mondják, nem értik, nálunk hogy van ilyen tisztaság és rend több gyerek mellett. Na, én nem tudnék ilyen emberrel együttélni, ők meg nyilván olyannal, mint én.

febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
0%
Ki dobhatsz pénzt bejárónőre, szakácsra, de akkor is eleged lesz belőle. Mert a személyisége olyan, hogy elégedetlenkedni fog az életével úgyis. Munka, barátok, család, te veled kapcsolatban. Én nem dobnék ki még egy Ft-t se érte, de te tudod.
febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!