Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem vesz részt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem vesz részt a házimunkában, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve élünk együtt, 5 éve vagyunk együtt.

Én elég sokáig laktam egyedül az összeköltözés előtt (ő szülőkkel lakott még) így megszoktam, hogy minden háznál lévő munkát/feladatot én csinálok, hiszen nem volt más aki megtegye.

Mikor összeköltöztünk megbeszéltük ki mit fog csinálni, teljesen jó csapatmunka érzés volt. Működött is pár hétig, aztán szépen lassan elhanyagolta a vállalt feladatait. Mivel ezeket is meg kell csinálni, nem lehet örökké halogatni, így amikor már napok (vagy adott esetben hetek..) óta nem nyúlt hozzá, hiába szóltam neki, megcsináltam.

A sors úgy hozta, hogy én állandó távmunkában dolgozok, kb minden nap itthonról. Néha be kell mennem, de az nem számottevő, mert havi 1-2 alkalom csak. Ő viszont bejár a munkahelyére, ami napi 2 óra utazással jár neki (van opció home office-ra heti 2 alkalommal, de nagyon ritkán él vele).

A probléma az, hogy ha szóvá teszem, hogy valami feladatát már régen nem csinálta meg, akkor mindig az az érv hogy ő elfáradt meg amúgy is nekem könnyebb hiszen én nem utazok melóba nap mint nap, így több időm van.

Persze van, hogy megcsinál mindent és tényleg nincs rá panasz, viszont ezeket az alkalmakat, amik kb 2-3 havonta esnek meg, utána rendszeresen felhozza. Mert ő a múltkor elmosogatott/kimosott/feltakarított/stb, miért mondom hogy nem csinál semmit. Ugyanez megesik úgy is, hogy részben csinálja csak meg a feladatot (pl a teljes fürdő takarítás helyett letörli a tükröt) és utána dolga végeztével leül pihenni.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Ezen kívül minden téren nagyon jól működünk együtt és nagyon szeretjük egymást. Zavar, hogy a házimunka állandó probléma és vita tárgya, már én érzem magam rosszul, hogy szólnom kell amikor pl. vállalta a mosogatást de már 2 hete tornyosulnak az edények. Persze megcsinálom én is, de baromi fárasztó egyedül foglalkozni mindennel, amikor én is 8 órát dolgozok és szívesen pihennék.

30F



febr. 7. 10:09
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%

Ha téged ez zavar és bánt,akkor komolyabb megbeszélést igényel.

Ki kell kötnöd határozottan hogy te mit akarsz,mit vársz el,

mert neked ez így nem megy.Majd ki derül valóban fontos vagy-e neki,fontosabb mint az ő lustasága..

febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%

Lusta, mint a dög és hiába fogod neki mondani szépen, csúnyán, hiába adsz neki ultimátumot akkor se fog megváltozni. Amúgy ha ő elnézi, hogy te csinálod napról napra és felhányja, hogy néha elmosogat, kifogásokat keres miért nem csinálja akkor egyáltalán nem szeret téged. Tagadásban élsz és ki is használja. Tudja, hogy a nemiszervével, egy pár "szeretlekkel" az ujja köré csavart főleg, hogy úgyis megcsinálod, mert nem bírod nézni a koszt.

Írhatsz te neki a hűtőre feladatokat is akkor se fogja megcsinálni, vagy rendesen elvégezni, mert nem is tudja és nem is akarja megtanulni hogyan kéne hiszen világi lusta disznó.

Döntsd el, hogy maradsz-e cseléd, nemiszerven keresztül vezethető bábu, vagy se.

Megszoksz, vagy megszöksz kérdező...

febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
66%
Ezen ő tud változtatni, nem te. Mielőtt még komolyabban elköteleződsz mellette, gondold végig, el tudnád-e képzelni, hogy ez a nő gondoskodjon a gyermekeidről.
febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
83%

Ezek mindig nehéz helyzetek.

Rá tud menni a kapcsolat.

Én már nem szólok a férjemnek hogy kiesik a kilincs, oltári koszt csinál az alagsorban hogy majd elégeti, roncs autó 2 évig állt az udvarban mert lusta volt elvitetni. Leteszi maga mellé az üres pudingos dobozokat, tele van csokipapírral az ágya mellett.

Kidől a mosatlan , ki kéne teregetni, ő meg elmegy edzésre.

Hát én nem tudnék.

De volt hogy a nagy rakás mosatlan mellett akart szexelni.


Mondom én így nem tudok….

Nem szólok már neki semmiért mert akkor felháborodik és támad.

A világ leglustább emberéhez mentem hozzá, ráadásul gyűjtögető.

Ha valaki haver ki akar dobni egy okádék hűtőt, mosógépet, akkor neki szól mert ő neki minden is kell. Ott áll az udvaron a halom összegyűjtött háztartási gép.

Kidobni alig tudok egy törött cuccot mert visszahozza.

febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
90%
#4 édes istenem, egyszobásban lakom, de befogadlak. Én egy ilyen férfire nem is tudnék férfiként nézni.
febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, én ugyanez voltam. Nem használt semmi, évekig elnéztem, ahogy a férjem csinál mindent. Aztan egyszercsak elpattant, hatalmas ordibalas kozepette a szemetbe dobta az osszes szethagyott cuccom, osszetort mindent ami az enyém. En persze kiakadtam, hogy uristen, hogy viselkedhet igy valaki, elkezdtem pakolni hogy megyek anyamhoz. Az ajtóban közölte, hogy ha most elmegyek, tobbet nem kell visszajonnom. Halalosan komolyan gondolta. Akkor esett le, hogy mennyire ki lehetett mar neki a toke. Magamba szalltam es azóta minden rendben, felfejlodtem es rendesen vegzem a dolgom. Valakinek nem hasznal a szep szo es nulla onkritikaja van, valahogy ra kell ébreszteni, hogy nem korulotte forog a vilag.
febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon lusta a nő. Én szakítanék. Ha egyszer lesz gyerek minden is rád fog szakadni.

Én 12 óra munka mellett szinte egyedül takarítottam ki a lakást. Ha a férjem előbbhazaért megfőzött én mosogattam, sörörtem, felmostam, letisztítottam a bútorokat. Ha a férjem kimosta a ruhákat én pakoltam el a tisztákat én rakodtam be a mosógépbe a következő adagot hogy csak elindítani kelljen neki én vasaltam. Ha én értem előbb haza én főztem és ő takarított vagy ha belefért még elmosogattam. Stb... tehát megosztottuk.

Jelenleg babával vagyok itthon. Nagyon nehéz mert a pici szétpakol egyszer alszik fél órát kimerítő. De mégis megfőzök, elmosogatok, felseprek, takarítok, mosok, hajtogatok. Tehát mindent én csinálok kivéve a fürdő takarítást azt a férjem hétvégente. Ha a nő munka mellett nem képes megcsinálni semmit gyerek mellett (sokkal nehezebb) mégúgyse fog...

Lusta életképtelen az ilyen.

febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

Egyformán kéne csinálni.

Minden nap van takarítás.

Egyik nap te, másik nap ő.

febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
14%

Összetört mindent ami a tiéd?? 😳

Remélem utána azokat megvásárolta és el is hagytad utána!

A gyereketeket is bántani fogja egy ilyen ha elől hagy valamit.

Dühterapeutában, agresszió kezelésben, asszertív kommunikációban nem gondolkodott?

Fejlődni ebből az előember viselkedésből?

Mert így veszélyben vagy és ha családod lesz vele ugyanúgy nem tudja kezelni az indulatait.

Nem érdemli ezt egy nő sem.

Neked semmi önbizalmad?

febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
35%

Na ez a baj hogy némelyik buta nő azt hiszi hogy nincs kiút.

És ezért marad az agresszív bolonddal.

Míg másokat nyaralni visznek, vacsorára hívják meg, virággal jönnek udvarolni, neked meg kidobálja a cuccaidat meg összetöri?

Édesapád nincs? Mert odament volna felpofozni hogy a lányát megfélemlítette, megzsarolta megalázta.

febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!