Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem vesz részt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem vesz részt a házimunkában, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve élünk együtt, 5 éve vagyunk együtt.

Én elég sokáig laktam egyedül az összeköltözés előtt (ő szülőkkel lakott még) így megszoktam, hogy minden háznál lévő munkát/feladatot én csinálok, hiszen nem volt más aki megtegye.

Mikor összeköltöztünk megbeszéltük ki mit fog csinálni, teljesen jó csapatmunka érzés volt. Működött is pár hétig, aztán szépen lassan elhanyagolta a vállalt feladatait. Mivel ezeket is meg kell csinálni, nem lehet örökké halogatni, így amikor már napok (vagy adott esetben hetek..) óta nem nyúlt hozzá, hiába szóltam neki, megcsináltam.

A sors úgy hozta, hogy én állandó távmunkában dolgozok, kb minden nap itthonról. Néha be kell mennem, de az nem számottevő, mert havi 1-2 alkalom csak. Ő viszont bejár a munkahelyére, ami napi 2 óra utazással jár neki (van opció home office-ra heti 2 alkalommal, de nagyon ritkán él vele).

A probléma az, hogy ha szóvá teszem, hogy valami feladatát már régen nem csinálta meg, akkor mindig az az érv hogy ő elfáradt meg amúgy is nekem könnyebb hiszen én nem utazok melóba nap mint nap, így több időm van.

Persze van, hogy megcsinál mindent és tényleg nincs rá panasz, viszont ezeket az alkalmakat, amik kb 2-3 havonta esnek meg, utána rendszeresen felhozza. Mert ő a múltkor elmosogatott/kimosott/feltakarított/stb, miért mondom hogy nem csinál semmit. Ugyanez megesik úgy is, hogy részben csinálja csak meg a feladatot (pl a teljes fürdő takarítás helyett letörli a tükröt) és utána dolga végeztével leül pihenni.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Ezen kívül minden téren nagyon jól működünk együtt és nagyon szeretjük egymást. Zavar, hogy a házimunka állandó probléma és vita tárgya, már én érzem magam rosszul, hogy szólnom kell amikor pl. vállalta a mosogatást de már 2 hete tornyosulnak az edények. Persze megcsinálom én is, de baromi fárasztó egyedül foglalkozni mindennel, amikor én is 8 órát dolgozok és szívesen pihennék.

30F



febr. 7. 10:09
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%

De pontosan ezt mondom, hogy nem bánik így velem a férjem.. Tenyerén hordoz, imád, és ez kölcsönös.


Már leírtam. Pl ez, hogy ha bevallom nőként egy hiányosságom, akkor csakis önértékelési zavarom lehet. Pedig senki se tökéletes, mindnekinek van ilyen-olyan amiben szar és kész. De ha ezt kimondod és nem nyalod folyton a saját segged akkor veled van a baj. Selflove meg girlpower meg stb. Ha a férjem egyszer, 13 év alatt él a férfias attitűdjével, és kifejezi agilis módon a nemtetszését, már bántalmazó és menekülni kell tőle, mert verni fog engem is és a gyerekeket is. :D Ez nevetséges.


Azért írtam le az én példám, hogy egy hasonló módszerrel elég jól fel lehet mérni, hogy a másik mennyire elkötelezett felénk. A férjem a mi esetünkben vállalhatatlanul viselkedett, teljesen a komfortzónánom kívül estek a történések. Mindez az én hibámból.


HA, ebben az esetben az a válaszom, hogy sértődötten, önérzetesen felhúzom az orrom, hogy "úristen, velem így nem lehet beszélni, elmegyek anyámhoz te meg tanulj meg viselkedni" blabla, akkor mi jött volna le a férjemnek?


1. Az a megoldási stratégiám, hogy elmenekülök. Vagyis nem vagyok a partnere, nem lehet velem megbeszélni dolgokat. Sértődött királylány vagyok, aki rohan anyuhoz és apuhoz. Kuka.


2. Ha a jelenlegi viselkedésén ennyire kiakadok, az azt jelenti, hogy nem értem az alap problémát, nem értem az összefüggéseket. Nem azért akadt ki, mert egy agresszív állat aki épp így kelt fel, hanem komoly oka volt. Teljesen feleslegesen tépte a száját 7 évig, hiába mondta el ezerszer mi a baja, hiába kérte ezerszer szépen. Én erre fittyet hányok, nem érdekel. Magyarul vagy teljesen ostoba vagyok, és nem érdemes rám időt pazarolni, vagy egyszerűem csak nem szeretem. Ekkor sem érdemes.



Sorolhatnék ezer dolgota feminizmussal kapcsolatban, de nem a témához tartozik, nem akarom szétspoilerezni a kérdést. Ha mérlegre tesszük a pozitív és negatív hozadékait, a feminizmus inkább csak kárt okozott mind a nőknek, mind a férfiaknak egyaránt.

febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
80%

Jó hát biztos nő vagy, vannak ilyenek . Csak pasi irománynak nézem.

Én nem maradnék olyannal aki bármit is összetör.

De ugyanúgy azt sem gondolom hogy valakit megver a toxikus férje, akkor a nő az oka.

Ezek mind indulatkezelési problémákból adódnak és én nem vagyok terapeuta.

Semmi rosszat nekem nem hozott a feminizmus, és nagyon örülök hogy nem úgy élünk mint az őskorban.

Barátok, buli, hobby és minden jár nekünk nőknek is. Ugyanúgy.

Házimunka 2 emberé és nem a nő “dolga”. Főzés 2 emberé úgyszintén .

Önmegvalósítás nekünk is jár.

Én pl ahelyett hogy összetörném a férjem cuccait meg kidobálnám, kommunikálok. Dehát én nő vagyok.

febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
86%

"a feminizmus inkább csak kárt okozott mind a nőknek, mind a férfiaknak egyaránt."


Nem a feminizmus tehet róla, hogy egyes emberek a ló túloldalára ugrottak. Azok az emberek tehetnek róla, hogy szélsőségesek. Semmi köze a feminizmushoz.

Az az igazság, hogy az emberek kigogasokat keresnek miért olyan embertelenül viselkednek, de az nem a feminizmus hibája, hanem a szülőkké és önmaguké.

febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
0%
Ő is kommunikált. 7 éven keresztül, ezt valahogy mindig figyelmen kívül hagyod. Ez egy megmerettetes volt részéről, mert velem akart maradni. Sokkal tobbrol szolt ez mint a szaros hazimunka, de azt hiszem kar magyarázni.
febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, le merjem-e írni... Már a Covid előtt is dolgoztam otthonról online. Így nekem egy csomó időm felszabadult, mert nem utaztam. Olyankor elég sok mindent megcsináltam, amíg a párom hazaért. Nem azért, mert nő vagyok vagy férfi vagy kaméleon, hanem azért, mert akkor több időnk maradt egymásra.

Valaki már itt is írta, mi is úgy csináltuk, a nagyobb melókat együtt letudtuk hétvégén. Nem biztos, hogy komplett fürdőtakarításra szükség van hétköznap.

És anélkül, hogy vitát nyitnék feminizmusról vagy bármiről, baromi gáz, hogy még mindig hány válasz kezdődik így: "Nő létére..." Miért a nőtől várnánk el még mindig, hogy ő legyen a házitündér? Nem vagyunk egyformán huzalozva. A kérdező párja meg úgy tűnik, főleg nem ilyen.

Kérdező, a két óra plusz időből fél órát valamit ügyködsz otthon. A többit megoldjátok hétvégén. Megéri ezen ennyit balhézni? Meg vegyetek mosogatógépet/robotporszívót.

febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

Eléggé elszabadultak a kedélyek...

Albérletben lakunk, nem is nagy, ide nem fogok takarítónőt hívni, talán megértitek.

A főzéssel egyébként semmi gond (nekem az nem házimunka), azt csinálja ő is, én is, együtt és külön is.

Egyébként nem gondolom, hogy nemtől függne az hogy ki mennyi házimunkát csinál vagy mennyire igényes. Azt hiszem mindenkitől elvárható, hogy rendben és tisztán tartsa a környezetét, legalább elfogadható szinten. Azt nem tudom, erre őt hogyan lehetne motiválni, vagy miként lehetne rámutatni hogy neki is jót tesz ha nem porfelhőben ülünk a sok mosatlan között.

Emiatt nem fogok egy kapcsolatot lezárni, főleg mivel minden egyéb téren tökéletes. Ez az egy probléma van csak, amire keresem a megoldást, hogy mindenki jól járjon.

A plusz 2 óra szabadidő (ami neki utazással telik) azért nem mérvadó számomra, mert nem biztos, hogy mindig így lesz. Plusz nem gondolom, hogy csak emiatt nekem kellene mindent rendben tartani. Ő is itt lakik, ő is használ dolgokat, gyárt koszt és szennyest. Ez egy csapatmunka kellene hogy legyen (nem csak nálunk, mindenhol).

febr. 7. 16:04
 47/51 anonim ***** válasza:

"Emiatt nem fogok egy kapcsolatot lezárni, főleg mivel minden egyéb téren tökéletes. Ez az egy probléma van csak, amire keresem a megoldást, hogy mindenki jól járjon."


Ez a te döntésed, de azt kell megértened, amit itt sokan leírtunk, hogy nem fogsz tudni változtatni rajta, mert egyszerűen neki nincs igénye arra, amire neked, ezért hiába fogod elmondani 100-szor.


Szóval erre kell berendezkednek, és elárulom, 10 év múlva már vérre menö viták lesznek ebből.

febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
38%
Vegyetek fel valakit heti 2 órára!
febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
0%
Lusta igénytelen embereket nem nagyon lehet felnőttként megváltoztatni. Keress olyan párt aki hasonló igényekkel rendelkezik mint te.
febr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

10 év múlva? Jóval hamarabb! Hidd el, hogy zömében a kapcsolatokat nem a nagy dolgok, hanem a mindennapos szarságok teszik tönkre.

Amúgy senki nem írta, hogy a plusz 2 órád miatt mindig mindent te csinálj. Ha jól emlékszem, a válaszoló fél órát írt.

Totál más a komfortzónátok ezen a téren. Itt nemigen fogtok tudni (akarni) kompromisszumot kötni. És szerintem se számít, ki nő, ki férfi, mi kinek a "feladata".

febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!