Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem vesz részt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem vesz részt a házimunkában, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve élünk együtt, 5 éve vagyunk együtt.

Én elég sokáig laktam egyedül az összeköltözés előtt (ő szülőkkel lakott még) így megszoktam, hogy minden háznál lévő munkát/feladatot én csinálok, hiszen nem volt más aki megtegye.

Mikor összeköltöztünk megbeszéltük ki mit fog csinálni, teljesen jó csapatmunka érzés volt. Működött is pár hétig, aztán szépen lassan elhanyagolta a vállalt feladatait. Mivel ezeket is meg kell csinálni, nem lehet örökké halogatni, így amikor már napok (vagy adott esetben hetek..) óta nem nyúlt hozzá, hiába szóltam neki, megcsináltam.

A sors úgy hozta, hogy én állandó távmunkában dolgozok, kb minden nap itthonról. Néha be kell mennem, de az nem számottevő, mert havi 1-2 alkalom csak. Ő viszont bejár a munkahelyére, ami napi 2 óra utazással jár neki (van opció home office-ra heti 2 alkalommal, de nagyon ritkán él vele).

A probléma az, hogy ha szóvá teszem, hogy valami feladatát már régen nem csinálta meg, akkor mindig az az érv hogy ő elfáradt meg amúgy is nekem könnyebb hiszen én nem utazok melóba nap mint nap, így több időm van.

Persze van, hogy megcsinál mindent és tényleg nincs rá panasz, viszont ezeket az alkalmakat, amik kb 2-3 havonta esnek meg, utána rendszeresen felhozza. Mert ő a múltkor elmosogatott/kimosott/feltakarított/stb, miért mondom hogy nem csinál semmit. Ugyanez megesik úgy is, hogy részben csinálja csak meg a feladatot (pl a teljes fürdő takarítás helyett letörli a tükröt) és utána dolga végeztével leül pihenni.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Ezen kívül minden téren nagyon jól működünk együtt és nagyon szeretjük egymást. Zavar, hogy a házimunka állandó probléma és vita tárgya, már én érzem magam rosszul, hogy szólnom kell amikor pl. vállalta a mosogatást de már 2 hete tornyosulnak az edények. Persze megcsinálom én is, de baromi fárasztó egyedül foglalkozni mindennel, amikor én is 8 órát dolgozok és szívesen pihennék.

30F



febr. 7. 10:09
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
0%
Rengeteg ehhez hasonló kérdés volt már, érdemes lenne visszanézni őket.
febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!