Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan csináljam rendesen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan csináljam rendesen a dolgom ?

Figyelt kérdés

Hogyan csináljam rendbe a dolgokat ? 27 éves nő vagyok

Párkapcsolatban élek! Együtt is élünk, tényleg próbálok mindent megtenni, velem van a hiba legyszives segítsetek.

Én 8 órában dolgozom, párom sajnos 10 órában!

Szóval mikor én haza jövők 2 óra hosszán van mindenre! Majd meghalok annyira sietek mindennel! Van 2 kis kutyánk! A napom úgy áll Haza érek du5 re.

Gyorsan bolt, haza érek főzés, mosás, portörlés, ablak mosás, mosogatás, kutya sétáltatás, teregetés, minden amit csak tudok, ebbe én vagyok a hibás, mire párom haza jön minden rendbe menjen, annyira sietek mindennel, hogy tiszta lila folt a testem, mert bele ütök mindenbe :D

Párom azt mondta nem kell sietni, csak ő azt nem érti ha elmosogatok miért nem lehet azonnal eltörölgetni a tányérokat , edényt, pohár stb.. és ha mosok, és meg száradnak 1 óra múlva a ruhák azt miért nem lehet ki vasalni és azonnal elhajtogatni… és tényleg probálkozok! De mit csináljak? Már nem bírom ezt a tempót… egyik percbe azt mondja nem kell sietnem, aztán kapom a lecseszést.. igen tudom másnap hajtogatok el..:( ami sok mert 1 nap a száradás :(



ápr. 8. 01:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Először is: azért, mert a párod 2 órával többet dolgozik nem MINDENT neked kell megcsinálnod, csak mondom. A házimunka egy részét csináljátok közösen hétvégén!


Ablakmosás minden nap??? Félévente, esetleg negyedévente.


Boltba a hazafelé úton menj el vagy a munkahelyed közelében vagy az otthonod közelében, de tök fölösleges kör hazamenni majd újra lemenni boltba. Heti 1x csináljatok heti bevásárlást, amellé elég heti 1-2x pár apróságot venni, friss kenyér, zöldség, gyümölcs, ilyesmi.


Tervezzétek meg jobban a menüt, étkezéseket - ha mindennap esztek joghurtot, akkor vegyetek hétvégé 2 nagy joghurtot, nem kell mindennap egy kis dobozosat venni, ilyesmi.


Főzni, mosni, port törölni sem kell minden nap, rotáljátok ezeket a feladatokat, portörlés pl. elég hetente 1x, utána porszívózás, felmosás - hétvégén, együtt.


Főzni lehet heti 3-4x, ebből 1 legyen a hétvégén, csináljátok közösen, főzzetek többféle ételt, ezeket lehet váltogatva enni a következő napokban, hogy ne unjátok meg, és/vagy olyanokat, amik mellé frissen csak egy köretet kell főzni (rizs, tészta).


Mosás... Egyáltalán mi a francot tudsz mosni MINDEN NAP 2 felnőtt ember esetében? Én általában 1 (esetleg 2) adagot mosok valamikor hétközben + 2 adagot hétvégén.


Míg nem volt mosogatógépünk sem törölgettük el az edényeket mosogatás után, másnap elpakoltuk a száraz edényt, de ha párodat ez zavarja, nyugodtan eltörölgethet amikor hazaér.


1 óra alatt nem száradnak meg a ruhák, max. ha nyáron kiteregetsz a friss levegőre, de szerintem a vasalás az egyik legfeleslegesebb házimunka. Vasalás nálunk szinte egyáltalán nincs, vásárlásnál szempont, hogy milyen az anyaga a ruhának, és ami gyűrődős anyagú, azt átvasalom még nedvesen a mosás után, és úgy teregetem, a felsőruházatot vállfára. Ha jó az anyaga nem kell vasalni, jól kirázom, vállfán szárítom.


Nem kell belepistulni a házimunkába minden nap, csak mondom, pláne nem így, hogy katonás rend legyen, mire a párod hazaér, nem bejárónő vagy a kapcsolatodban.

ápr. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ti valami 400 nm-es kastélyban laktok, hogy minden napra jut meló? HETI 2 órát takarítok, nem napi kettőt. És ez is úgy jön ki, hogy a hétvégi “nagytakarítás” kb egy óra, a maradék egy óra meg a hétköznapi mosogatásból meg kisebb dolgokból adódik össze. Mégis mi a bánatnak kell amúgy mindennek kész lenni, mire hazaér a párod? Utoljára tinikoromban csináltam ezt, amikor anyám megkért, hogy mosogassak el mire hazaér, én meg akkor álltam neki, amikor hívott, hogy 10 perc és otthon van.
ápr. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy, köszönöm :)

És, hogy ennyit írtál az idődből :)

Hát igen , de sajnos vele nem tudom főzni, meg takarítani , haza jön eszik , fürdik és alszik :( de sajnos szóvá teszi… ha mosok akkor azt el lehet majdnem azonnal hajtogatni, mondom de meg vizesek😂😂

Akkor 1 óra múlva !

Tényleg a szívemet lelkemet ki teszem rendesen rohanás az egész mire haza jön mind toppon legyen! Bár mivel van kér kiskutyám nem egyszerű, mert mikor haza jön a párom mindig mondja mintha nem is csináltam volna semmit…ja 2 óráig takaritottam sietek !!

ápr. 8. 02:09
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit alszik egy nap? Én is dolgoztam 10-14 órát de volt hogy én mosogattam vagy esetleg porszívoztam. Ha ilyenek az elvárásokhoz segítsen be a háztartásban. Cselédnek vagy fenn tartva. 41f
ápr. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Áhh sajnos sokat dolgozik nagyon fáradt :(

Párom semmit nem csinál max ül, még hétvégén is Du 2 kor kel fel! Addigra halkan megcsinálom neki a reggelit!

Ha ki is jön a szobából max le ül a székre és bámulja a tv- t csak bambul hozzám se szól! Ha valami nekem nehéz pl egyedül öntöm át az ételt a fazéktól ételhordóba és nehéz egy kézzel, és mondom, hogy áhh alig bírom el meg sem halja sajnos :(

ápr. 8. 02:56
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
Én kőmüvesként dolgoztam hídépítként. Haza felé én vezettem a kisteherautót. Otthon volt a kerti munka és a ház felújítás. Mégis volt erőm segíteni. Inkább nevetném lustának. Gyereket nem akarj tölle, mert az tízszer ennyi munka.
ápr. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled hanem a csávóval vannak gondok!
ápr. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Egyem meg a lelket, hat o FARADT. Hetvegen is annyira faradt, hogy ataludja a fel napot.

Megprobalom felnyitni a szemed, ne legyel kiszolgaloszemelyzet. A leirtak alapjan a segget is te torlod ki es a szajaba is te rakod a kanalat, meg is ragod helyette az etelt? Nemcsak, hogy nem vegez hazimunkat, de meg is jegyzi, ha te valamit elfelejtettel. Es persze a haziallatok utan is te ganezol. Nagyon egyoldalu a dolog. Azon kivul, hogy elmegy dolgozni, es aztan otthon vakargatja, csinal valamit? Gondolom nem.

Hagyd ott, csak kihasznal.

ápr. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem voltál vele, ki csinálta meg ezeket a dolgokat? Ő? Mert nem hinném, hogy naponta ablakot pucolt, meg vasalt 🤔

A másik kérdésem, hogy tényleg nem veszed észre, hogy mindez csak kekeckedés a részéről?

Egy kisgyerek is felfogja, hogy 1 óra alatt nem száradnak meg a ruhák, nálunk sokszor 2 nap is kell hozzá.

ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon komolyan kihasználnak sőt még cseszegetnek is miatta.


Nem érzed gyanúsnak, hogy mindig fáradt és soha semmit se csinál otthon, minden a te feladatot? Jó reggelt, te is ugyanúgy dolgozol, nem eltartott vagy otthon! Ő választotta a munkahelyét!

ápr. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!