Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire kell/szabad az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kell/szabad az anyagiakról beszélni egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Barátnőm hozzám költözött, minden kiadásnak fizeti a felét. De részéről ennyi. Nem beszél a fizetéséről, megtakarításáról, a közös kassza szóba se jöhet. 30+osak vagyunk, van rendes munkánk. Neki lenne hol laknia, nem kényszerből van nálam. De nekem ez szokatlan. Mással eddig összeköltözés előtt megvitattuk a pénzügyi dolgokat.
ápr. 19. 13:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Fizeti a kiadások felét….

Nem értem hogy te mit akarsz még ezen kívül?

Engem nagyon felháborítana ha még a spórolt pénzemre is rá akarná tenni a kezét egy férfi, aki még csak nem is a férjem.

Mennyit keres? Vajon mennyi megtakarítása van?

Lehet hogy nagyon sok van neki, lehet hogy a szüleitől is kapott, de neked ezzel mi dolgod ?

ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%

Közös kassza nálam annyi lenne hogy teszek bele x összeget , pont ugyanannyit amennyit a másik fél.

Ha nekem marad a zsebemben 200- vagy 300 azt nem invesztálom bele.

ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Házasság, tartós élettársi kapcsolat előtt szerintem mindenképpen célszerű részletesen átbeszélni a témát. Házassági szerződés, ilyesmi. Már előtte sem ördögtől való a témát szóba hozni, de mondjuk nagyon a kapcsolat elején talán még nem ezen kellene hogy legyen a legfőbb hangsúly. Menet közben majd úgyis sokminden kiderül.
ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Költségek fele és egy közös megtakarítás fix havi összeggel, a maradék pénzt meg nem kell megtárgyalni, mindenki arra költi amire akarja. Részemről sem titkosak a pénzügyeim a másik előtt, de alapvetően nem gondolom egy kötelező témának, hogy forintra pontosan tudjuk mindig, mennyi van a másik számláján és miket vesz, amíg belerakjuk a részünket a közösbe és van hova nyúlni ha kell és nem csak mint a lakótársak lakunk együtt meg kéregetünk kölcsön egymástól meg ilyenek.
ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Paul Atreides ***** válasza:
33%

Szerintem amúgy (teljes mértékben) illő megbeszélni az ilyeneket.


Viszont én biztos, hogy úgy csinálnám, hogy például egy Revolut vagy Wise számla amire minden hónapban a megbeszéltek szerint automatikus utaláson beállítotok nektek megfelelően egy összeget. Mondjuk a fizetéseket 70-80%-t és akkor ez a pénz a közös amiből a közös élményeket fedezitek, a rezsit, a kaját stb.. a maradék 20-30% meg megmaradna a saját számlátokon és azzal meg bármikor bárki vita nélkül csinál amit csak szeretne. Szerintem ez a legjobb megoldás ami a legkevesebb konfliktust szüli.

ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
37%

lehet velem van a baj, de ha ennyire titkolni kell, akkor nem bízik meg bennem, ergo felesleges az összeköltözés, a kapcsolat.

Ha meg egyenesen eltitkolja, válóok.


Ezzel együt simán lehet megtakarítása, külön kassza, közös kassza, bármi. De beszéljük meg.

ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Mióta vagytok együtt, hogy ennyire nem is tudsz a körülményeiről semmit? Nincsenek közöt terveitek, nyaralás stb. aminek kapcsán azért csak szóba kellene kerülnie, hogy kinek milyenek a lehetőségei?
ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Mióta vagytok együtt? Te felhoztad neki a témát? Tudja mennyit keresel és mennyi megtakarításod van?
ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
7 hónapja vagyunk együtt, tudja mennyit keresek, megtakarításom most éppen nincs. Persze, felhoztam neki hogy együtt kéne kezeljük a pénzünket de azt mondta bármilyen jó a kapcsolat, az neki magánügy akkor is ha én fillére pontosan megmondom mik a lehetőségeim. Ha nyaralni megyünk eddig mindig ki tudtam fizetni a felét, erre nem lehet panasz. Én teljesen normális családból származok, átlagos körülmények közül, ő családja alkoholista, nem tartja velük a kapcsolatot.
ápr. 19. 15:22
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Nincs megtakarításod, de az izgat hogy neki mennyi van.

Jézusom!

Mit akarsz? Az nem a közös pénzetek, hanem az övé.

Ha neki lenne 5 millió akkor az szerinted közös megtakarítás???

ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!