Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Baj, ha gyorsan haladunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha gyorsan haladunk?

Figyelt kérdés
A párom és én 5 hónapja ismerjük egymást. Mindketten 27 évesek vagyunk. Amint elkezdtünk beszélgetni, elfogott egy olyan érzés, hogy ha közel engedem őt magamhoz, az visszavonhatatlan lesz. Volt több rövid, illetve két komoly kapcsolatom, egyik 1,5 évig, a másik 3 évig tartott. De ez az érzés egyiküknél sem volt jelen. Ahogy kezdtük jobban megsimerni egymást, láttam, hogy az életcélunk ugyanaz, a vágyaink az élettel kapcsolatban szintén. Ugyanaz az elképzelésünk a párkapcsolatról, a házasságról, gyereknevelésről, az élet értelméről, a baráti meg a családi kapcsolatokról, az énidőről, a munkáról, van közös hobbink... Nyilván nem vagyunk egyformák, sok személyiségbeli különbségünk van, látjuk egymás hibáit meg küzdelmeit, ebben együtt próbálunk fejlődni. Olyan furcsa ez. Van szerelem, lángolás, de ezzel együtt a másik hiányosságait is látjuk és sokat beszélünk is róluk. És ezekkel együtt akarom őt. Soha senkit nem engedtem ennyire gyorsan közel magamhoz sem lelkileg, sem fizikailag. Meglepődtem azon, hogy milyen gyorsan megnyíltam előtte és milyen mélységekig engedtem őt közel magamhoz. Egy soha nem tapasztalt otthonosságérzet fog el, amikor arra gondolok, hogy: mi. Ő is ugyanezt éli meg. Beszéltünk összeköltözésről is. Ő nagyon szeretné már és igazából én is. De nagyon ijesztő számomra ez a tapasztalat. Lehet ennyire gyorsan egyértelmű az, hogy ő számomra az igazi? Várni kellene még a továbblépéssel vagy ez az a pillanat, amikor lehet továbblépni? Vagy ez egy rózsaszín felhő, aminek még időt kell adni, hogy elmúljon? Tapasztaltatok már hasonlót? Mit tanácsolnátok?

ápr. 17. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem baj.
ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Nincs mire várni. Nyilván esküvőhöz, gyerekhez korai lenne az 5 hónap, de az összeköltözéssel nem veszíthettek.


Mi a férjemmel 4 hónap után költöztünk össze. Nekünk bevált.

ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Amit te leírsz, azzal ostromolt a férjem egykor, valamikor ősrégen. Én meg halálra voltam rémülve:D
ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
3+ Én meg száz lépés távolságban figyeltem az eseményeket-és hagytam hogy follyanak.
ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

6-8 hónap között nyugodtan össze lehet költözni. Viszont ha kétségek merültek azt illetően, hogy gyorsan véget érhet akkor nem igazán lehet az "Igazi" számodra. Azok akik a saját megállapításuk szerint az "Igazival" vannak együtt nem bizonytalanodtak el egy pillanatra se.

Mondjuk én szerintem mint megállapítható az idézőjelekből nem létezik "Igazi". Sok ember szerint több "Igazi" van.

Ja azt hozzáteszem, hogy most még szép minden, a rózsaszín köd vakít, de szakértők szerint mégcsak szerelmesek sem vagytok. Ez a fellángolás ideje és maximum 2 évig tart és ha nem alakul ki szerelem/szeretet keveréke akkor nem is nagyon maradnak együtt a párok szerintük.

Ráadásul az, hogy most összeilletek még mindig nem egyenlő azzal, hogy össze fogtok "örökre" hiszen az ember változik élete során úgy a véleménye is bármivel kapcsolatban.

Tehát nem csoda, hogy a realitás talaján akarsz maradni, nagyon jól csinálod.

Persze félni se kell ha netán félsz hanem élvezni ami adott és időközben kialakulnak a dolgok a maguk természetes módján.

Ha úgy érzed, hogy korai összeköltözni akkor ne költözzetek össze.

Nyilván ha ő az "Igazi" akkor megértő veled szemben!!!

ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Mi 1 hónap után voltunk így. Aug 28-án találkoztunk először. Onnan kb 2-3naponta. Én 24 ő 26 voltunk. Október 6.-án pedig összeköltöztünk. Szóval kb 1 hónap és 1 hét után.

Azóta eltelt 7,5 év. Ma már a férjem és van 2 gyerekünk.

ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
igen, van ilyen tapasztalatom. csak én sajnos csalódtam. de az én negatív tapasztalatom ne riasszon el, mert nem mindenki hazug 🙂 az én érzéseim valódiak voltak. szinte pontosan ugyan az amit te is leírtál. ő elhitette velem hogy neki is, de az nem volt igaz. viszont az össze költözés szerintem nem rossz ötlet ha már 5 hónapja ismered, legalább előbb kiderül a valódi szándék. ugyanis ha ő is azt érzi amit te akkor nem lesz gond, ha pedig nem azt érzi akkor az kiderül együttéléskor. és inkább előbb mint utóbb mert akkor nem fecsérelsz rá felesleges időt. ha pedig minden rendben lesz akkor meg miért ne élhetnétek együtt 🤷🏽‍♀️ ha tényleg őszintén szeretitek egymást akkor jobb együttélni szerintem. 🙂
ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Haladjatok nem baj.
ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem gyors. Ha akartok költözzetek össze.
ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem gyors. Mi 2 hét ismeretség (nem randizás, beszélgetés, akármi, hanem a bemutatkozáshoz képest 2 héttel később) után költöztünk össze, na AZ gyors volt :D De hasonlót éreztünk, amit te is leírtál, és hát mégis, mire várjunk alapon összecuccoltunk. Májusban 10 évvel ezelőtt. Minden várakozásnak megfelelt.

Amit leírsz, az nem földöntúli dolog, egyszerűen csak megtaláltátok a közös hangot, egymásra tudtatok hangolódni. Ez jó, ez később is sokat segít. Nálunk is ilyen kezdetek óta az életünk, és rengeteget segít a konfliktusokban meg úgy általában mindenben. Azt tudom mondani, hogy a "munka", ami a kapcsolatunk működtetését és minőségének fenntartását jelenti annyiból áll, hogy megszervezzük a gyerekfelügyeletet időben, de amúgy minden ugyanolyan gördülékeny most is, mint korábban bármikor volt.

Szerintem ha úgy igazán összepasszoltok és megtaláljátok egymást, akkor nem para korán továbblépni, mert mégis, minek várni, ha ezt szeretnétek mindketten? Ha meg nem illetek össze mégsem, akkor meg azért jó hamar összeköltözni, mert akkor legalább nem húzzátok tovább az időtöket. Nem igazán érzem a veszélyét a korai összeköltözésnek.

ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!