Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A pénz kérdése tönkretehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénz kérdése tönkretehet egy kapcsolatot? Többi lent

Figyelt kérdés
Na, az a helyzet, hogy a párommal együtt élünk, de ő fiatalabb nálam ( értsd egyetemista) én pedig már rendesen dolgozom, és így is besegít ugye a költségekbe mert mindig nálam van, illetve amikor idekerül az összes cucca, akkor minden feleződik. Minden szép és jó lenne, mert a szüleivel megállapodtak, hogy minden hónapban kap egy x összeget amiből a bérletét, egyelőre kolidíjat tudja fizetni, többet nem, de mióta elkezdett dolgozni, mert az albira és a kövi tanévre szeretne félretenni egy kis pénzt, azóta otthon mindig van valami kifogás, hogy miért nem adnak neki, pedig tényleg nem kér sokat, persze minden másra van, de neki nem adnak pénzt én meg folyton felemlegetem, hogy a nehezen keresett pénzét ne arra költse amit a szüleinek kellene állnia, hanem tegye csak félre mert kelleni fog az, de valahogy ő nem lép fel ennek érdekében, az én kereteim is végesek, mert van még csomó dolog amire én is gyűjtök és nem is akarok vele veszekedni, felhozni a témát , de valahogy mindig feldühít, hogy ennyire nehezítik a helyzetünket. Szerintetek mit lehetne tenni ezügyben? Szeretjük egymást, jól megagyunk, de ugye az a sok számla nem fizeti ki magát és aggódom, hogy tönkremegy a kapcsolatunk, ha folyton felhozom ezt a dolgot

2015. máj. 23. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Erről neki kellene a szüleivel beszélni. Előtte higgadtan beszéljetek ti ketten, aztán e szerint egyezzen meg a szüleivel.
2015. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát a szüleit is meg lehet érteni. Ha már felnőttet játszik, összeköltözik egy nővel, akkor mégis meddig kell őt eltartaniuk otthonról? Gondolom ők sem milliomosok, nem jókedvükben nem adnak pénzt, hanem maguk is nehezen élnek. Tudomásul kell venni, hogy ahol a felnőtt "gyerek" elkezd dolgozni, ott megszűnik a zsebpénz, ez a legtöbb családban így van. De ez az önállóság, a felnőtt lét velejárója.
2015. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 omba ***** válasza:

Én nem szeretném megérteni a szülőket, miért ilyen genya valaki... milliárdos, ha nem.


"a szüleivel megállapodtak, hogy minden hónapban kap egy x összeget "

Aki a adott szavát nem tartja be, az szar alak, akár szülő, akár milliárdos, - ha nem tetszik nekik a csemetéjük párválasztása, akkor mondanák azt, ne ilyen sunyin....


Ne tegye félre a pénzét, ha ilyen akut fizetési problémák vannak, próbáljon többet keresni, mig nem veszélyezteti az egyetemi tanulmányait. Lehetséges az, csak erőlködni kell, - de hát ha szeretitek egymást, akkor menni fog.

2015. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Addig kell a szülőnek egy "életképes" gyereket támogatni, aki hajlandó saját lábra is állni, amíg az nem tudja magának kényelmesen megteremteni az anyagi körülményeket! Mi is a barátommal összeköltöztünk, amíg sulisak voltunk, addig hétvégente hazajárkáltunk, adtak kaját, zsebpénzt. Aztán amikor már tényleg saját magunk eltudtuk látni magunkat, akkor "engedték el a kezünket". És ha segítség kell nekik, akkor mi megyünk, ha nekünk, akkor Ők jönnek, ez kölcsönös lesz ezentúl. Nyilván én úgy érzem, hogy a szülőknek több jár, hisz eddig Ők gondoskodtak rólunk, most lassan fordulnia kell a helyzetnek.
2015. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!