Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan "neveljem" önállóságra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan "neveljem" önállóságra a párom?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt, és egyre jobban elvárja, hogy kiszolgáljam. Szép lassan leszokott róla, hogy bármit megcsináljon, igaz sokat dolgozik, de ez nem lehet kifogás mindenre. Próbáltam szépen kérni, később veszekedtem, néha csak ráhagytam... Milyen "taktikával" lehetne veszekedés-mentesen rávenni, hogy vegye észre, ő is itt lakik, tegye a mosogatóba a tányért, rakjon rendet maga után, vegye észre, hogy neki is van dolga. Ne tőlem várja el, hogy kitaláljam ő mit egyen, mit vegyen fel stb. Nem akarok döntésképtelen és lusta, nemtörődöm pasit magam mellé!

2015. ápr. 24. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Olvasd fel neki a fentieket!
2015. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Mond neki hogy dolgozzon kevesebbet. Te a zsíros kenyérrel is beéred. Majd törli veled a port a könyvespolcról, abból aztán szépen megéltek.
2015. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, amúgy te dolgozol? Mert ha igen, akkor teljesen jogos a kérésed. Ha nem, akkor viszont ezt munkamegosztásnak hívják.
2015. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
10 évig miért hagytad hogy idáig jussatok? Amúgy meg beszéld meg vele, írjatok listát és osszátok fel ki mit csinál, te meg egész egyszerűen ne pakolj utána, lehet egy nagy dobozba gyűjteni a cuccait pl amiket széthagy.
2015. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen otthagynám amit ő rendetlenít. A tányérját az asztalon, a ruháit a szennyesben. Egyszer csak szembesülne vele, hogy az összes tányér koszos, és nincs egy gatyája sem. Párszor megcsináltam, nagyon rossz volt, mert ugye addig nekem is abban a kupiban kell élnem, és idánként ismétlésre szorul a hadművelet, mert valahogy könnyen felejtenek a családtagok, de én sem találtam jobb módszert. Még esetleg a cetlizés, mindenhova nagy betűkkel kiírni nagy papírokra, hogy Jóska, evés után a tányért mosogasd el. Stb. Anyám megcsinálta ezt velem, kiírta a bejárati ajtóra, hogy töröljem a lábam, gyerekkoromban és a barátaim előtt nagyon ciki volt, egy életre megtanultam, szóval hatásos. :D
2015. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Te mikor érsz haza a munkából? Utána kell az otthoni munkákat csinálnod? Vagy otthon vagy egész nap, és ráérsz mindent nyugodtan megcsinálni?
2015. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az az egyetlen megoldás, ha megbeszéled vele. Ezt pedig lehet, nem tudod veszekedés nélkül megúszni. Pedig ebben neked van igazad, nem vagy a cselédje. Tök jogos a felháborodásod, állj ki magadért. Én az egyenes beszéd taktikáját alkalmaznám. Ha meg ezt a problémát nem tudjátok megbeszélni, akkor mi lesz a nagyobb dolgokkal?
2015. ápr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sz*rjál rá a fejére. Minek lenne önálló, ha van egy ingyen házicseléd, aki kiszolgálja? Naná, hogy téged csicskáztat, ha ugrasz.
2015. ápr. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja, hogy ezt meg lehet beszélni, annak van ilyen tapasztalata, hogy attól megváltozik valaki, hogy beszél vele? Volt ilyen neki, hogy van egy rendetlen családtag, egyszer megbeszélte vele és utána már nem volt rendetlen többé? Mert én azt látom, hogy egy akármilyen alapos beszélgetéstől sem változik az ember. És nem azért mert nem akar, hanem mert nem tud, nincs bele kódolva a rend igénye. Ez csak folyamatos ismétlődés, szankciók eredménye lehet, hogy idővel belerögzül, de egyszeri beszélgetéstől nem tudom elképzelni.
2015. ápr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Épp most tárgyaltunk ki egy hasonló esetet, semmi újat nem tudok már hozzátenni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..

2015. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!