Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Választanom kell a párom és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Választanom kell a párom és a karrierem között? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Januárban végeztem az egyetemmel. Az utolsó nyaramat és félévemet végig dolgoztam Budapesten, szerettem a helyemet. A párommal távkapcsolatban éltünk, diploma után hazacsábított, egy kisvárosba, itt élnek a szüleink és itt él ő is, itt dolgozik, itt van egy kisebb gazdasága.

Ő nem akart költözni, úgy nézett ki, hogy vagy maradok dolgozni, vagy a szerelmet választom és hazajövök. Hazajöttem, mondván, hogy együtt megoldunk mindent, találunk nekem állást, összeköltözünk és élünk boldogan, mint hal a vízben. Nagyon nehéz döntés volt, de őt választottam.


Január óta munkanélküli vagyok, a párom tart el. Most sikerült találnom egy állást, ez is csak egy kis irodai, papírtologató munka, semmi szakmai kihívás (szerkezet építőmérnök vagyok a végzettségem szerint). Közben Pestről is visszahívtak a régi helyemre, ahol volt kihívás, volt sikerélmény, jó volt a környezet, imádtam. Emberhiányuk van és szinte azonnal visszavennének, sajnálták, hogy felmondtam.


Gyakorlatilag ismét ott tartunk, hogy vagy a karrieremben leszek boldog, vagy a párkapcsolatomban. Egyébként a párommal jól megvagyunk, de nem érzem magamat teljesnek. Nagyon rosszul érintett az utóbbi 5 hónap, hogy sehova nem kellettem itt, friss diplomás létemre a párom tartott el. Természetesen fizetésben sem lenne mindegy a két hely. Ő továbbra sem hajlandó költözni.


Ti mit tennétek?



2015. jún. 5. 18:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

9-es, mivel a "Ti mit tennétek?" kérdésre válaszoltam teljesen őszintén az én szemszögemből nézve egy ilyen lehetséges helyzetet. De egyúttal hozzá is tettem, hogy ez én vagyok, a kérdezőnek lehet, más a fontos, máshogy találja meg a boldogságot és hogy ez egyedül az ő döntése és a párjáé, arról pedig, hogy NEKED mit jelent a munkád, szót sem ejtettem, mivel nem is ismerlek, csak a magam nevében beszéltem. Így megköszönném, ha nem kötnél bele feleslegesen és értelmetlenül a válaszomba. :)

(Természetesen ha boldoggá tesz, lepontozhatsz.)

2015. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

én is a karriert választanám, több okból is

egyrészt ez meghatározza az egész életed, sok évig ezzel fogsz foglalkozni és ha nem azt csinálod amit szeretsz, csak megutálod és az az életed többi részére is hatással lesz

most kell elkezdeni építeni a karriered, ez szükséges a boldog élethez (mert akárki akármit mond, mégis hogy lehetnél boldog és elégedett, ha nem szereted a munkát és csak kényszerből csinálod)

a másik, ki tudja meddig lesztek még együtt és megéri-e az áldozatot

és végül, a kedvéért te odaköltöztél és megpróbáltad, de nem ment

neki eszébe se jut megpróbálni veled? persze, van már egy kialakult élete, munkája, de nem lehet megoldani, hogy most ő költözzön veled?

ha meg ennyire nem összeegyeztethető az életetek, vajon meddig fogjátok bírni együtt?

mert hosszú távon a távkapcsolat nem működik

szóval vagy meg tudjátok oldani valahogy vagy bele kell törődnöd, hogy ilyen munkákat fogsz végezni amíg te is ott élsz vele vidéken

az már a te dolgod, hogy megéri-e

2015. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%

Az is igaz, hogy két emberen múlik.

A párod is feladhatná a gazdaságot, ami valószínűleg már egy élet munkája. De lehet, hogy Pesten is el tudna helyezkedni. Kérdés, hogy boldog lenne-e ott?

Én valahol kicsit megértem, hogy nem szeretne költözni, én nem tudom, hogy bírnám ki, ha Pesten kéne laknom, biztos tönkremennék bele.

Viszont ha ez lenne a kapcsolatom ára, meggondolnám.


De nagyon úgy néz ki, hogy egyikőtök sem tudja elviselni a másik életvitelét.

A ti kapcsolatotok így lehet, hogy tényleg halálra van ítélve.

2015. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

11:

Nem pontoztalak le, nem szokásom hacsak nem uszító kommenteket írogat valaki (a tiédet nem találtam ennek), csak leírtam az érem másik oldalát.


Amúgy meg az emberek sírnak itt, hogy nincs párjuk: Akinek nincs miről sírni, nem hiszem, hogy ide írna ki kérdést...:D

2015. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Tényleg saját, szubjektív véleményeket vártam, hiszen az én fejembe nem lát bele senki. Ebben a kérdésben nincs jó vagy rossz válasz, ezúton is köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rá.


Én igazából kiegyeznék egy nagyobb várossal is. Ha nem a régi helyemre megyek vissza, akkor is boldog lennék, ha dolgozhatnék a szakmámban. Az már kiderült, hogy így nem vagyok az és jó eséllyel soha nem is leszek. Egy ambíciókkal teli fiatalnak gondoltam magam és őszintén megmondom lelkileg teljesen taccsra vágott az elmúlt ~fél év. Igenis rányomta a kapcsolatunkra a bélyegét az, hogy hazajöttem és malmozok naphosszat, mert egyszerűen meghülyülük a négy fal között. Akár csúnya a párommal szemben akár nem, én nem azért tanultam 6 évet, hogy utána otthon üljek és azt számolgassam hónap végén még mit is engedhetünk meg magunknak és mit nem. Megpróbáltam, de nem tudom ezt az életet élni.

Kezdőként az előző munkahelyemen sem voltam agyon fizetve, 130 ezer forintot kaptam rugalmas munkaidővel, úgy egyeztünk meg, hogyha meg lesz a mesterdiplomám újratárgyaljuk mind a munkaidőt, mind a fizetésemet. Én ezzel abszolút elégedett voltam, mert tolerálták a tanulmányaimat, emellett pedig rengeteget tanulhattam az életből is.

Jelen pillanat ide aktatologatónak egyszerűsített foglalkoztatásban vennének fel, ami egyrészt alkalmi (ha szimpik vagyunk egymásnak beszélhetünk többről), másrészt örülök, ha havi 60 ezer forinttal jár.


Nem vagyok boldog, nem örülök annak, hogy nincs miért lelkesednem és egy fillért nem teszek hozzá a családi kasszához, pedig szeretnék és a képesítésem is simán meg lenne hozzá. Szerettem csinálni a munkámat és nagyon hiányzik az életemnek ez a része. Nem Budapest és nem az a cég, hanem a szakmám!


A párom és köztem ez az egyetlen konfliktus jelenleg, de ez kicsit kezd elmérgesedni. Ezen felül soha nem volt semmilyen komolyabb problémánk. Egyszerűen elmondhatatlanul fáj, hogy ugyan azt érezteti velem, hogy sajnálja, hogy itt nem boldogulok és szeretne boldognak látni, ennek ellenére semmilyen kompromisszumra nem képes értem/velem.

Ő itt dolgozik, itt van a lakása, itt van a családja, nem megy sehova. Ez nem kifogás... az enyém is itt van és ő tudna boldogulni máshol, míg én itt nem.

A gazdaságába nagyjából beleláttam, mivel jobb dolgom nem volt a tavaszi dolgokat javarészt én intéztem ezzel kapcsolatban. Nem szükséges állandóan ott lennie, túlnyomó részt így is hétvégékre esik minden nagyobb művelet. Ha véletlen nem tud menni akkor is van kit megfűzni, avagy megfizetni, hogy szálljon be helyette. Ezt ugyanúgy megtehetné akkor is, ha 100 vagy 200 km-rel arrébb laknánk, így igazi indoknak ezt sem látom.

Egyszerűen megfogalmazódott fejemben és kimertem mondani, hogy mérhetetlenül önző és nem, így már nem vagyok biztos abban, hogy mellette szeretnék maradni. Jól hangzik az, hogy együtt mindent megoldunk, de ha ebben a mindenben az én boldogságom nem szerepel, akkor talán mindegy is.

Csak az fáj igazán, hogy ez most került elő igazán éles témaként közöttünk és kb. 2 napunk van dűlőre jutni, illetve 2 napom van eldönteni, hogy vele, vagy nélküle. Nagyon szeretem őt, de napok óta vitatkozunk és kezdek kiábrándulni.

2015. jún. 5. 21:22
 16/20 anonim ***** válasza:

teljesen megértelek

biztos nehéz, mert kötődsz hozzá, de ha egyszerűen nem összeegyeztethető az életetek és a vágyaitok, akkor úgy se működne (főleg hogy ő nem képes áldozatot hozni a kapcsolatotok érdekében, tőled várja ezt el)

gondold végig a pozitívumokat, negatívumokat mindkét lehetőségnél, beszélj vele is és majd meg fogod találni a számodra legjobb megoldást

2015. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Interferencia ***** válasza:
Valakinek költöznie kell. A kapcsolatotokban mikor merült fel először ez a kérdés?
2015. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kiszolgáltatnád magad egy olyan embernek, aki egyértelműen inkább a karriert választaná? :O
2015. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A karriered nem fog egy reggel azzal ébreszteni hogy már nem szeret, és az exével kefél.
2016. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Én visszaköltöztem Budapest vonzáskörzetébe, dolgozom, jó fizetéssel, vezető beosztásban, úgyérzem megbecsülnek. Számomra ez nagyon fontos volt, persze ettől függetlenül ott van bennem az űr. A párom kijelentette, hogy vagy én, vagy a költözés, tehát a kapcsolatunk véget ért egy évvel ezelőtt.


Fura, de nem bánom, hogy így alakult. Ő azóta megbánta, hogy ennyire elzárkózott az elől, hogy velem jöjjön. Én minden tekintetben továbbléptem és igyekszem megtalálni a boldogságot a jelenlegi párom mellett.

2016. aug. 28. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!