Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom nem hajlandó ideadni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem hajlandó ideadni a pénzt, mert ő gyűjt, mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy éve élünk együtt, egyenlőre még külön kasszán vagyunk mert mind a ketten gyűjtünk, én új számítógépre, ő pedig kocsira. Eddig úgy csináltuk, hogy a fizetésünk 30%-át betettük a közösbe (ebből veszünk kaját, tisztítószert, tusfürdőt, stb), a 70% pedig a bankszámlán marad. Én 120, ő pedig 200 körül keres.


A probléma ott kezdődik, hogy a párom felvett 800 ezret hitelre, így most elkezdett kocsira vadászni. Ezzel eddig nincs is baj, de ma került szóba, hogy eddig én vettem a kaját meg minden, úgy hogy közben össze se volt dobva a 30%, így szóltam neki, hogy akkor dobjuk már össze azt a pénzt. Erre ő kijelentette, hogy hát bocs, ő most kocsit vesz, nem ad bele 5%-ot se, majd ő megveszi magára a kajáját...


Próbáltam szépen a tudtára adni, hogy én is gyűjtök, ráadásul klasszisokkal kevesebbet keresek, mint ő, akkor nehogy ne tudjon már ideadni legalább 50 ezer forintot, ráadásul pont elfogyóban van minden, ne várja már el, hogy én fizessek mindent! Meg gondolja már ugyan át mi a jobb, egy nap egy pizza ezer forintért vagy abból a pénzből megfőzök három napra? De azt mondja, hogy hát inkább akkor nem eszik, majd megoldja valahogy....


Most mit csináljak? Fizessek én mindent és éljem fel a közösért a félretett pénzemet? Mert akkor abból utána 1 forintot se fogok viszont látni... Vagy revans, hogy magamra megveszem a mosószert, a tusfürdőt meg a kaját, neki meg ne mossam ki a ruháit, ne legyen mivel tusolnia meg egyen ahol és amit akar? Nem tudom mit tegyek....


Ja amúgy nem tudom, hogy számít-e, de 1 millió alatt akar kocsit venni, és azt mondja, hogy ha vesz akkor nem marad semmi pénze... Kérdem én, hogy az hogy lehet, ha felvett ennyi hitelt, meg már több hónapja gyűjt (az havi 120-130 ezer legalább)?


2015. jún. 9. 18:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén? Szerintem egy fillért sem tett félre, azért vete fel hitelt.

Én nem vennék neki egy hónapig szikkadt zsömlét se. aztán az eszéhez tér.

2015. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondta, majd ő megveszi a kajáját. Akkor vegye. Meg mindenből a sajátját. Váltsatok külön kasszára, ne legyen közös a mosópor, a mosogatószer, stb. sem.

Mást nem tudsz csinálni, különben mindennek a javát veled fogja kifizettetni.

2015. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
87%

Rendben, hosszú távon nem fenntartható, de nevelő célzattal kipróbálhatod, hogy csak magadnak veszel meg mindent, ő meg oldja meg ahogy tudja, esetleg te add oda neki a rezsi rád eső részét, hogy fizesse csak be ő. Talán akkor rövid időn belül leesik neki, hogy hülyeséget csinált és mondott.


Szerintem se tett félre semmit se! A megtakarított pénzedet hagyd békén, mert ha nem javul a helyzet, még szükséged lehet rá hamarosan.

2015. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Csak az a gáz, hogy én úgy szoktam a kaját venni, hogy megveszem a hozzávalókat, megfőzöm, stb, akkor most tiltsam meg, hogy egyen belőle (például ha veszek egy doboz tojást, ne engedjem hogy vegyen el belőle)? Pizzázni meg ilyenek én nem nagyon szoktam, max havonta 2x.


A másik gond, hogy most tényleg minden elfogyóban van, de lehet majd az orra alá tolom a blokkot és elkérem a felét a dolgoknak.


Szerintem ő is most csak a kocsi miatt van meghülyülve, na de akkor is, vegye már észre magát...


De nem tudom, hogy mit szeretne ezzel elérni, ha eddig eltapsolt ennyi pénz úgy hogy még az én pénzem is benne volt és meg volt véve minden, akkor hogyan akarja ezt teljesen külön véghezvinni?

2015. jún. 9. 18:46
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

A férjemnek is volt egy ilyen eltapsolós hónapja, két éve.

Hűtőn külön polc, külön főztem, stb. Ha enni akart a cuccomból, elkértem az árát (és még cuki voltam, mert munkadíjat nem számoltam fel).

Szerintem ültesd le, hogy márpedig, ha akar tiszta ruhát, meg akar fürödni az a minimum, hogy ezeket fizeti.

Aztán a hűtőben külön polc.

Két éve volt barom a férjem, utána visszanormálisodott. Úgy látszik, valakinek a saját hülyeségéből kell tanulnia. :)

2015. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mit is mondhatnánk, kedves papucs kérdező: vásárolj be neki, főzd meg neki a kaját a kis pénzedből és szolgáld fel mosolyogva, miközben ő egy fityinget sem ad bele.
2015. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is váltsatok külön kasszára. Ültesd le, jelöld ki neki a hűtőben az ő polcait, meg a spajzban is. Ha veszel fűszereket, olajat, stb-t, akkor azokat is pakold külön dobozba, hogy az a tiéd. Tojásból, húsból csak annyit vegyél, amennyi neked kell, és tudatosítsd benne, hogyha elvesz belőle, azt kifizetteted.

Mosóport is vegyél magadnak, tusfürdőt is, és vidd be magaddal a szobába, hogy ne legyen a fürdőben. Fogkrém ugyanígy. A ruháit meg ne mosd ki. Rezsit meg a lakbér felét tedd ki, hogy ez a te részed, de szerintem ne add oda neki, mert azt is elkölti. Vagy add oda a főbérlőnek.

2015. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
#7es vagyok. Takarítani is csak saját magad körül takaríts, neki ne moss ágyneműt se, semmi. A saját mosatlanod mosd el, az övét ne. És vedd rá, hogy bizony ő is takarítson maga után, ha ennyire önálló kasszát vezet.
2015. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Most beszéltem vele telefonon... Előállt azzal, hogy hát ez a 30% így nem jó, mert nem tartja egyenlőnek, inkább csináljuk azt, hogy mindketten beadunk 50 ezret.... Ahha, neki még ott lesz 150, én meg kuporgassam a maradék 70 ezremet... Úgy hogy én hétvégén is dolgozok, ő meg itthon henyél... Hát komolyan, teljesen elment ennek az embernek az esze???
2015. jún. 9. 20:41
 10/29 anonim ***** válasza:

Jól írták itt többen. Csak magadnak vegyél cuccokat, kaját, csak magad után mosogass, moss, takaríts. Ő meg csináljon amit akar. Azért rákérdeznék mennyit tett félre, ha 800ezret felvett, és 1 milla alatt akar kocsit venni. Illetve ha semennyit, akkor az a pénz hol van, mire költötte?

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez az ember nincs rád tekintettel. Nem biztos, hogy egy ilyennel hosszú távon jól jársz.

Akkor is meg szoktak hülyülni, ha egy másik csaj van a dologban...

2015. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!