Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes babám csak hason...

Gnézsu kérdése:

11 hetes babám csak hason hajlandó aludni. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Mivel hasfájós, ezért csak úgy alszik. Viszont így nem tud úgy nézelődni, most már elvan 10 perceket, de hamar elkezdi a sírást. Mennyi idős kor körül változik ez?

2015. jan. 30. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen volt, csak hason aludt, háton nem tudott nyugodtan aludni. Akkor változott, amikor át tudott fordulni, utána már úgy helyezkedett, ahogy éppen akart, akkor már mindenféle pózban aludt.
2015. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lányommal is így volt.

4 hónaposan változott a helyzet, amikor megtanult átfordulni. Onnantól össze-vissza aludt, mindig más pózban találtam rá. :)

2015. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, inkább pont amiatt, hogy nem tud nezézelődni, hamar fogja emelgetni a fejecskéjét. Az én kisfiam is csak hason szeret aludni :-)
2015. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 hetes korától csak hason alszik, hanyadt, oldalt megébredt. Most 11 hónapos, ha aludni szeretne, hasra vágja magát magától és egy percen belül alszik. Neki ez a hasra fordulás lett az altatás azt hiszem. Hasaról kúszni 4 hósan kezdett el amúgy, előtte már perzse nézelődött, nyúkált, de aludni csak hason azóta is.
2015. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Születése óta hasra van rakva a lányom, most 4 hónapos és még mindig csak hason tud aludni, kivéve ha a hordozóban van és épp úton vagyunk, na akkor elalszik ott is de csak rövid időkre.

A hason alvás nagyon egészséges és mellesleg nagyon jókat tudnak aludni a babák hason, szóval örülj inkább szerintem.

Kisfiamat 6 hetes koráig nem mertem hasra rakni mert a kórházban is azt mondták hogy nem szabad, itthon a védőnő is ezt mondta... 6 hetes volt amikor sírva fordultam a gyakoris anyukákhoz hogy mi a sz.rt csináljak már a gyerekemmel mert nem alszik éjjel, 1.5 óránként akart enni majd nem aludt vissza stb... totál kiborultam akkor, és kaptam a tanácsot hogy rakjam hasra, miért is nem raktam eddig hasra...

Na utána már csak 3-4 óránként kelt éjjel, szóval csodát művelt a hason altatás.

2015. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hason alszik a kislányom, születése óta. A kórházban nagyon nyugtalanul aludt,(ott nekem is azt mondták a csecsemősök, hogy jajj meg jujj nehogy hasra rakjam... :)), aztán mikor hazajöttünk a szintén csecsemős barátnőm eljött, és azonnal hasra forditotta a gyereket. Sőt mivel akkoriban picit hasfájós is volt, az fejrészénél az ágyat meg is emeltük egy könyvvel. Azóta is csak hason tud aludni, viszont nagyon hamar megerősödött a kis nyaka és a háta, a doktornő mindig megdicsér minket, hogy milyen erős baba, és nagyon jót Szóval ne aggódj, nemhogy árt, még használ is neki! :)
2015. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!