Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akarok összeköltözni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok összeköltözni, hogyan tálaljam?

Figyelt kérdés

2 éves a kapcsolatom a barátommal, 2 utcányira lakunk egymástól, de még mindketten szülőknél (huszonévesek vagyunk). Neki alkalmi munkái vannak, nekem fix állásom, de minden nap másfél órát utazok oda-vissza. Adódott egy lehetőség a cég dolgozóinak, hogy 10000 Ft-os lakbérért szállóra lehetne költözni, akár egy személy egy szobában.

A lakás a munkahelyem mellett van, tehát nagyon vonz a lehetőség. Félre is tudnék így tenni későbbre a keresetemből.

Viszont a barátom az összeköltözésen gondolkozik, időnként elejti, hogy ha majd együtt lakunk. De én nem csak a munkahely közelsége miatt akarok ott lenni, hanem hogy később legyen esélyem egyszer saját lakásra.

De van még egy ok. Talán sokan megvetnek, de én élek-halok a feleség státuszért. Számomra csak akkor van együtt lakás, ha gyűrű van az ujjamon (legalább eljegyzés) - mert k-nak érezném magam nélküle. Ez a neveltetésem miatt van és jártam pszichológusnál, hátha megváltozik a véleményem, de nem változik ebben az egy dologban. Szóval, én így nem akarom, de nem tudom, hogy mondjam ezt el. Nagyon negatív manapság a fogadtatása a házasságnak és annak, ha egy nő "el akarja vetetni magát". Itt is számítok sértő hozzászólásokra, de én ezt szeretném, feleségül vetetni magam. Nem a szép ruha, meg a buli érdekel, hanem így érezném biztonságba magam és nem csak magam, hanem inkább a leendő gyerekeimet. Szóval nem szeretnék úgy egyedülálló anyuka lenni, hogy apuka rá sem néz a gyerekre és gyerektartás sosem jön (ami a környezetemben sokaknál nagy cirkusz). Tehát, hogy biztos legyen a gyereknek az anyagi háttere és ne csak részemről.


2015. jún. 10. 00:34
1 2
 11/19 anonim válasza:
28%
Rossz a hozzaallasod, de nem az osszekoltozeshez, hanem a hazassaghoz. Egy ember nem azert hazasodik, hogy "biztonsagban" legyen, hanem mert szerelmes a parjaba es szimbolikusan ossze akarja kotni vele az eletet. Szerinted mitol fog megovni egy gyuru es egy esku? Az eg vilagon semmitol, ha elmulik a szerelem es nem vagytok meg jol tobbe egyutt, akkor ugyanugy szakitani fogtok, csak penzbe es sok idobe fog kerulni, ezt hivjak valasnak. Nem ertem miert hiszik sokan, hogy a hazassag egy "vedoburok"... Sok no ilyenkor abba a hibaba esik, hogy a gyuruvel magahoz "lancolja" a tarsat es azt hiszi, hogy onnantol kezdve mindent szabad. Na ezt kell elfelejteni! Egyebkent mi van akkor, ha 2 honap egyutteles utan kiderul, hogy megsem mukodik? Ha mar osszehazasodtatok, csakazert is egyutt maradtok es marjatok egymast, vagy rogton el is valtok?
2015. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%
8 as! Már neis haragudj,de szerintem a te fejedben vannak komoly érzelmi gondok! Attól,hogy valaki nem vágyik házasságra,attól még ugyanúgy szereti a társát.Én nem értem,mikor valaki ragaszkodik a házassághoz.Most őszintén... minek???
2015. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jó ötlet hozzámenni ahhoz, akinek annyit nem mersz elmondani, hogy nem szeretnél előtte összeköltözni? Ez azért elég alapvető kommunikációs probléma!
2015. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én nem azt látom, hogy nagyon egy pályán mozogna az életetek...

A tiedből is egy van, - éld azt!

2015. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem beteges a hozzáállásod, ismerősi körben sokan vannak így. Eljegyzés -> összeköltözés -> ha működik, házasság.

A gond ott van, hogy ezt nem mered lekommunikálni a pároddal. Tudnia kell róla, hogy te mit szeretnél, mert anélkül esélye sincs eldönteni, hogy ez neki megfelel-e.


Eredeti témához: Kérdezd meg esetleg, ha úgyis egyedül lennél egy szobában, hogy nincs-e lehetőség, hogy jöjjön a párod is, természetesen plusz pénzért, akár nem folyamatosan, csak egy-egy éjszakára. Így nem költöztök össze effektíve, mégis önállóan lehettek együtt. Kecske is, káposzta is. :)

2015. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15: Te melyik topicot olvasod?

A Kérdező ezt szeretné:

"én élek-halok a feleség státuszért. Számomra csak akkor van együtt lakás, ha gyűrű van az ujjamon"

2015. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16, én tovább olvastam a mondatot: "ha gyűrű van az ujjamon (legalább eljegyzés)". Plusz a #2-es válaszában kifejtette, hogy ezt nem meri lekommunikálni.


Nem látom a problémádat. :)

2015. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "Nem beteges a hozzáállásod, ismerősi körben sokan vannak így. Eljegyzés -> összeköltözés -> ha működik, házasság. "


Úgy beszélsz róla, mintha a Kérdezőnek is ez lenne a hozzáállása. A Kérdezőnek NEM ez a hozzáállása, pont ez a problémája.

2015. jún. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18, ezek szerint valóban két külön témát olvastunk. :)


"Számomra csak akkor van együtt lakás, ha gyűrű van az ujjamon (legalább eljegyzés) - mert k-nak érezném magam nélküle."

Tehát, ha nincs feleségül kérve, nem akar összeköltözni a párjával, mert számára ez nem természetes. A kérdező írta, hogy ezért talán sokan megvetik. Én meg írtam egy példát, hogy annyira talán mégsem sokan, ne aggódjon emiatt, mert még ha az ő környezetében nem is, de annyira nem szokatlan a dolog, hogy előbb gyűrű, aztán jöhet az együtt élés. :)


Remélem, így már sikerült elmagyaráznom, amit korábban egyszerűen nyilakkal vázoltam fel...? :)

2015. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!