Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Munkanélküliként nem támogat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkanélküliként nem támogat a párom. Ez normális?

Figyelt kérdés
Amíg dolgoztam, mindent feleztünk. Néhány hónapja sajnos munkanélküli lettem, de ugyanúgy továbbra is felezünk mindent a félretett pénzemből. Voltunk nyaralni is (amit akkor foglaltunk le amikor még volt munkám, szóval így elmentünk), és annak az árát is teljes egészében lefeleztük. Én ezt természetesen nem hozom szóba neki, de szerintetek normális, hogy egy kicsit sem támogat? 30 alattiak vagyunk.
2015. jún. 30. 13:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%

nem varhato el ez egy pasitól?

szerintem igen

bár itt ugye az a baj, hogy kommunikáció nulla. szóval nem csodálkozom.

hogy lehet így élni?!

2015. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

Mintha magamat hallanám, komolyan. :)

A te elvárásod jogos, hogy szeretnéd, hogy magától jusson eszébe, de a pasik (legalábbis nagy részük) nem így működik. Ha nem mondod, akkor természetesnek veszi, hogy téged nem zavar, elvégre ha nem lesz pénzed, szólsz úgyis, hogy nem tudsz beleszállni...

Párom hasonlóképp gondolkodik, eleinte rengeteg ellentét volt ebből köztünk. Aztán egyszer leültünk, ő realizálta, hogy én mit várok, én meg végre rájöttem, hogy neki nem elég, ha dacosan várok rá, hogy rájöjjön, mi a gond. :D Azóta nincs ebből gond.

El kell fogadni, csak a nők mániája az, hogy ki akarjuk találni, mit gondolnak, a férfiaknál ez fordítva nem működik. :)


Tehát: az elvárásod normális, hogy támogasson a párod, ha egyszer együtt éltek, de az nem, hogy azt várod, találja ki magától, ha egyszer ő nem így gondolkodik. :)

Esetleg említsd meg neki, hogy a nyaralás leszívta a költségvetést, neked most nagyon vissza kell fogni magad, míg újra lesz munka. Hátha észbe kap. :)

2015. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
9%
alapból milyen kapcsolat már ahol mindent forintra elszámolnak felesbe?
2015. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
34%
Nem azt kell mondani, hogy fizesse a tiéd, hanem finoman célozni a helyzetedre, pl: "drágám, ne haragudj, lehet, hogy ezt a nyaralást most nem fogom megoldani, míg munkát nem találok, mert nincs annyi félretett pénzem"
2015. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%

Lehet velem van a probléma de én ha valakivel annyira komolyan gondolom, hogy összeköltözök, akkor ott nem filléreskedünk már. Barátom évek óta dolgozik (ő 29 én 24), én utolsó féléves egyetemista vagyok diákmunkákkal. Most nyárra megszűnt a diákmunkám, mert a protekciósok kilöktek szeptemberig. (hétköznapi munka, a protekciós meg a cégnél dolgozó középiskolás gyereke) Így az eddig biztosnak hitt diákmelóm elúszott 2 hónapra. Ösztöndíjat nyárra nem kapok. Így erre a két hónapra csak a spórolt pénzem van. Következő félévre már nem kapok árvaellátást, mert betöltöm a 25-t és nem jár tovább. Így az eddigi összbevételünk 30-40 %-át tudtam adni, most hirtelen ez lecsökken nyárra 10%-ra szeptembertől pedig 20-30-ra. Eddig próbáltuk úgy leosztani a fizetendő dolgokat, hogy mindenkinek maradjon pénze hónap végére, nálam ez 5-10 ezer forint volt, nála 30-40. Most mivel nekem elég komoly összegek esnek ki átvállalt pár számlát, amit eddig én fizettem, de közös. (net, víz) Néha ő fizet bevásárlásnál helyettem és így tovább. Nem kellett rá külön kérnem, csak megbeszéljük a pénzügyeket, így tudja, hogy alig fogok valamit kapni a következő pár hónapban. Aztán majd egyenesbe jövünk, mert ősztől már rendes főállású munkát keresek még államvizsga előtt.


Tehát mivel nálatok szigorúan veszitek a külön kasszát le kell ülni megbeszélni. Honnan tudja, hogy neked ez így nem jó ha nem mondod el? Mert nem, nem természetes, hogy nem hozod szóba. Egymás támogatása csak ott működik ahol vagy lazítanak a külön kasszán vagy alapból közös kasszán vannak.

2015. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

0% majdnem minden válaszra... pedig jókat írnak. lényeg, hogy meg kell beszélni mindent, ez igy lenne rendjén. mondjuk ki és jó döntéseket hozuunk.


a közös költségek is pont arról szólnak h kölcsönösen kisegítik egymást a felek ha az egyik oldalról kevesebb v épp nincs pénz. gondolj bele, hogy ez fordítva is lehetne, akkor nyilván te adsz bele többet.. sőt a munkanélküli segély, tamogatás is igényelhető ha több évet dolgoztál

2015. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%
leszavazás bezzeg megy
2015. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem szavaztam le senkit. És nem csak most, hanem soha nem értékeltem. Köszi a válaszokat!
2015. jún. 30. 16:15
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért kaptunk 0%-t, mert azt kellett volna írnunk, hogy mivel nő a kérdező, te pénzéhes r**anc húzzál dolgozni és ne a pasidon élősködj! Na erre tuti 100 %-t adnának a témában elszaporodó rusnya, de kedves aranyos majd 30 évesen is szűz kisfiúk, akik a pénzéhes alfahímekre bukó r**ancok miatt nem találnak egy átlag lányt (aki legalább modellalkat és házias, sokat keres és mindenben a férfinak ad igazat).
2015. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18%

Ne haragudj, de én sem tennék mindent a segged alá... Dolgozom keményen, keresek is pénzt, de nem akarok eltartani valakit, aki nem dolgozik.


Keress munkát.

2015. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!