Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Odaköltözzek a barátomhoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Odaköltözzek a barátomhoz?

Figyelt kérdés

A barátom szeretné, ha a nyár után is vele lennék, és vele élnék. Nagyon kedves, nagyon figyelmes, egyszerűen imád engem, de... nem is tudom.

Én is kedvelem őt, meg jól kijövünk, de én inkább a tanulásra szeretnék koncentrálni, félek, így nem menne. Jövőre érettségizek, és nem terveztem kapcsolatot, mert komoly terveim vannak. Csak jól akartam érezni magam a nyáron, ő meg valami mást akar. Valami nagyon komolyat... Én nem akarok kötöttséget, és tényleg félek, hogy a tanulás rovására megy... Viszont a családtól függetlennek lenni jó lehet, és tényleg kedvelem őt. Mit tegyek?



2015. júl. 8. 12:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Volt olyan barátnőm aki orvosnak tanult és elegem lett abból, hogy soha nem ért rá semmire, egyszerűen nem tudta elengedni magát, nem tudtunk elmenni szórakozni, mert tanulni kell, tanulni kell, stb. Akarsz valamit az élettől, karriert, de így családod nem mostanában lesz. Ne legyen igazam, de szerintem a barátod ebbe bele fog unni.
2015. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 omba ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, ha ennyi kételyed van, akkor a válasz : nem.

Fiatal is vagy, foglalkozz az egyetemmel, azzal nincsenek kétségeid. Mindegy, de ő ahhoz mit szól?

2015. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem akarod te ezt igazán, nem is akartad, csak még nem vagy elég határozott ahhoz, hogy önálló döntéseket hozz, hozzászoktál a "gyermek" szerephez. Ha jobban belegondolsz, semmiben nem lennél önállóbb, ha a családod helyett a párod tartana el. A különbség mindössze annyi, hogy a családod mindezt azért teszi, mert ők vállaltak téged, a pasi pedig azért, mert cserébe szerelmet vár, törődést és mihamarabbi elköteleződést, amit te nem nem tudsz neki megadni. (Holtbiztos lehetsz benne, hogy nem akarna 8-10 évet várni a családalapítással sem.) Biztos magadra tudod kényszeríteni átmenetileg, aztán már sokkal nehezebb lesz visszalépni.. Ne azon gondolkozz, hogy ő mit akar, hanem azon, hogy te mit akarsz. Ha ő nem veti fel, megfordul a fejedben, hogy hozzá költözz és elköteleződj mellette? Biztos, hogy nem. Talán idővel igen, de most még nem. Haladj a saját tempódban. Ha valakivel együtt haladsz az úton, soha nem a lassabb alkalmazkodik a gyorsabbhoz, mert nem tud, vagy hamar kifullad, mint ahogy a kapcsolat is, ha az ő akaratához alkalmazkodsz. A barátod legyen türelmes, ha pedig nem tud várni, lépjen tovább.
2015. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
minimum az érettségi legyen meg. nem is értem, mit gondol a barátod, nagyon fiatal vagy még ehhez, mennyi vagy, 17? 18? és ő mennyi? ha van saját lakása akkor már biztosan 20 felett van. ilyen idősen nem is kéne egy ennyivel öregebb pasival járnod. kíméld meg magatokat, és szakíts még most. ő már mást akar mint te, komolyabb dolgokat, esküvő, házasság, gyerek jön az összeköltözés után, és te erre még nem vagy kész.
2015. júl. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%
Hatalmas lehet a korkülönbség, 3-4 év úristen...nem szabad ennyi idős pasival járnod, még megront xD
2015. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen, épp ezért mondtam, hogy valaki az évfolyamról lehet, hogy jobban fog illeni hozzá, mert az megérti, átlátja, sőt segíteni is tudja, amikor tanulni kell. Ha valaki nincs benne, nem tudja, hogy ez miről szól és mekkora áldozatokat kíván. Ezért gyakoriak az orvos-házaspárok is.
2015. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Lehet ezt ragozni, de 1-es (fene a bűrkéjét) már rég megmondta a tutit. :-))
2015. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, 13 év korkülönbség van köztünk :) én még csak 17 vagyok, ő pedig már 30. Azt mondta, támogatni fog, és megkérdezte, miért ne sikerülne? De én félek, nagyon. Nem akarom elszúrni az életem, és igen, úgy érzem, mások a céljaink.
2015. júl. 9. 11:14
 19/21 omba ***** válasza:

Ha te is látod, hogy mások a céljaitok, akkor mi a fenének?

Jó, hát az olyan "nagylányos" dolog.... de várjál még nyugodtan.

Mit szól ő asz egyetemi terveidhez?

Ő mit dolgozik?

2015. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Majd akkor akarj felnőttesdit játszani, ha meg tudod teremteni a hátterét, az nem függetlenedés, ha szüleid helyett ezután a barátod fog eltartani...
2015. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!