Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nálatok volt ilyen a szülőkkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok volt ilyen a szülőkkel, amikor el akartatok költözni?

Figyelt kérdés

23évesek vagyunk, 2éve együtt vagyunk, mindketten dolgozunk és most már úgy érezzük, hogy össze kell költözni. Most épp várjuk, hogy egy külföldi munkával kapcsolatban visszajelezzenek , ha igen, akkor megyünk egyértelműen. Ha nem, akkor albérletbe akarunk menni pár várossal arrébb. Legkésőbb októberig le akarjuk zárni a dolgokat.

A barátom szüleinél lakunk, én kb. féléve költöztem be, mert távmunkába dolgozok heti pár konzultációval, de abba a városba ahová mennénk, mindkettőnknek jobb munkája lenne. Párom kapott ajánlatot is már.

Itt jelenleg havi 40 000 (télen60 000) + tv, net fele (ez 7 000)és magunknak vásárolunk. Sajnos nem csinálhatjuk, amit akarunk, se főzés, se pihenés, se fürdés, más műszakok is. Folyton ránk nyitnak (nem engednek zárat csinálni), valamit mindig csináljunk meg (szemüveg kellene nekik, de nem akarják elhinni) és velünk olvastatják el a dolgokat (naponta többször), mindenről be kell számolni: hova megyünk, mikor jövünk, miért megyünk. Nem akarunk maradni.

Megkérdezték a szülei, hogy mi lesz majd később? Mondtuk, hogy, ha összejön a külföld, akkor oda megyünk, ha nem, akkor albérlet, mert szeretnénk kettesben megpróbálni, meg ha esetleg akarunk gyereket, akkor főleg. Felháborodtak, hogy miért nem jó itt? Az albérlet milyen szörnyű, hogy a tulaj bejárkál (nekik is van egy albérletük és direkt akkor mennek, amikor a bérlő nincs otthon, körülnézni, ezt mondták) ellophat bármit, nem biztos hogy visszaadják a kaukciót, hogy nem tudunk spórolni, mert csak a rezsi 80 000. (ha mindkettőnknek jobb a fizetése, akkor tudunk majd spórolni, amúgy is van félretett pénzünk) amúgy meg olcsóbbat néztünk már (neten) és abba a városba átlag 30 000, + 25 000 körül van a rezsi mindennel (tv, net stb.), télen max 35 000 fűtéssel együtt. Ismerős él ott és ő sok helyen lakott már, megerősítette ezt.

Most azt akarják hogy maradjunk, mert azt se akarják, hogy kimenjünk. Felajánlották, hogy építenek egy plusz szobát és akkor vállaljunk ide gyereket, ők ellesznek egy szobába, csak maradjunk, ne menjünk sehová, még külföldre se, itthon is lehet annyit keresni. Napok óta ezt hallgatjuk, hogy maradjunk, hogy milyen sz***r az albérlet, itt miért nem jó...


Nálatok volt ilyen a szülőktől? Mi a véleményetek?

A barátommal egy véleményen vagyunk, hogy menni kell, de addig ezt fogjuk hallgatni. Ti esetleg mit mondanátok(érvek)? Hátha nekünk valami kimaradt, amivel meggyőzhetőek vagy lecsendesíthetőek.

Mi mondtuk, hogy azért nem akárkitől veszünk ki pl. albérletet, körbekérdezünk meg a szerződés véd azért és pl gyerek esetében főleg nem akarunk maradni. Nem lehetünk itt örökké, rajtuk "élősködni".


2015. júl. 29. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megint felhozzák, hogy albiban rátok nyitnak, mondjátok, hogy mintha itt nem...
2015. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Jogotok van a saját életeteket élni, pont. Nem kell ennél komolyabb érv, ha már keresitek az érveket, belementek a játszmájukba.

Mentek, mert menni akartok, és ennyi.

2015. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Akkor maradnék a helyetekben, ha a szülőkkel meg tudnánk egyezni abban, hogy 1. nem nyitnak ránk, 2. szerelhetünk fel zárat, 3 beosztjuk a konyha és a fürdőszoba használatát, és a beosztást mindenki szigorúan betartja.

Sajnos, az a tapasztalatom, hogy he ezt eddig, önmaguktól nem tették meg, az ilyen szerződés is érvénytelen lesz, rendszeresen meg fogják szegni. Vannak emberek (szülők), akiknek lételeme a folyamatos kontroll, állandóan az ellenőrzésük alatt akarják tartani a másikat (a gyereküket, még ha felnőtt is az a gyerek).

Szomorú, de sok házasság ráment már ilyenre.

Ha van lehetőségetek, akkor költözzetek el, és alakítsátok ki az önálló, szülőktől független életeteket! Őket pedig látogassátok gyakran, hogy ne érezzék elhagyva magukat!

Sok sikert nektek!

2015. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
NA csak vigyazzatok, en is igy voltam, kulfoldre koltoztem, eredmeny hogy utanamkoltozott hozzam, ugyanugy van mint elotte, csak most mar abban se remenykedhetem hogy valaha majd oroklok egy lakast...
2015. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mióta beköltöztem szinte csak én takarítok, tehát megegyezés nem nagyon menne. :\ A benyitásokért, folytonos zavargatásért barátom már szólt nekik, de max 1 napig tartott a dolog, mert durciztak olyankor.

Megpróbáltunk leülni megbeszélni rendesen, nyugiba, amikor kérdezték mi lesz, de szóhoz se nagyon jutottunk, elkezdtük mondani, hogy mit szeretnénk egyből közbeszóétak és fennhangon kaptuk a dolgokat.

Ki kell próbálnunk, hogy ketten osztjuk be az időt, házimunkát és az kettesben töltött időt.Látogatni biztos fogjuk őket, még külföldről is félévente terv a hazautazás.

Lehetőségünk hála lesz az elköltözésre, csak az egy kis idő még.

2015. júl. 29. 14:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt ők is felvetették egyébként, de nagyon reméljük, hogy nem tudnának (a nyelv miatt se és a lakáson hitel van nekik, meg a saját szülőket is ápolják, de az ördög sose alszik). Ezt mondjuk beszéltük a barátommal, ő kiáll azért, hogy ne legyen ez, lebeszéli őket. Egyébként ez durva, eddig csak gondolati szinten hallottam erről, olyat most hallok tőled, hogy tényleg meglépték!!
2015. júl. 29. 14:54
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nalam kozrejatszott az is hogy szulok szetmentek, es az egyedulmaradt reszerol ment a folyamatos lelki zsarolas hogy o ugy elpusztul stb stb...

szoval a vege az lett hogy itt el kint nalam, a lakas nyomottaron elment, a penz azota mar sehol, kikoltozesre stb elfolyt (mertugye a magyar reflexek hogy koltozteto az KELL, hogy e legkisebb vacakra is szerelot hivni az KELL, es sorolhatnam), de azota meg az a szoveg, hogy en KAPTAM egy lakast...

2015. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hűű ez elég durva! Főleg, hogy ezek után még te kaptál lakást, miközben nem..

Ezt őszintén sajnálom, remélem azért tudsz valami megoldást találni idővel vagy bármi alternatívát. Gondolom egyszer te is szeretnél saját családot, nyugalmat.

2015. júl. 29. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

A baj az, hogy ebbol mar sok kiut nincs, mert ugye hazakuldeni mar nincs hova... Ami a kaptamot illeti, az elmult negy evben ha osszeadom mennyivel tobb volt a lakber amiatt mert nagyobb lakast kell kivenni, boven a magyar lakas ara felett vagyok, es akkor meg semmi mast nem is szamoltam.

Probalunk ugy ahogy alkalmazkodni, meg turni, nem tudom meddig megy, de elatkoztam ezerszer a napot mikor ebbe belementem.

2015. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

De visszaterve a kerdesre: mar ott elvesztettetek a jatekot ha elkezditek oket meggyozni arrol, hogy miert lenne nektek jobb az alberlet.

Nem vagytok kotelesek megindokolni ugyanis. Tovabba egyaltalan nem szukseges hogy beleegyezzenek.

Az ellenerveket turelmesen vegighallgatod, bologatsz, aztan azt mondod, hogy mar eldontottetek.

Meggyozni ugyse hagyjak magukat, es onnantol mindenkepp vesztes helyzetben vagytok.

2015. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!