Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A parommal egyutt elunk, van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A parommal egyutt elunk, van egy kisfiunk. Tobbszor is kijelentette, hogy o nem fog elvenni, mert nem hisz a hazassagban. Mit szolnatok?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 17:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valójában nem a papírtól függ. Több olyan családot ismerek ahol évtizedek óta együtt élnek, több gyerekük is van és nincsenek összeházasodva.
2015. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miben hisz? A sima együttélésben? A házasság az nem egyenlő az együttéléssel?

Ja, csak a házassághoz már papírok is kellenek és ha mondjuk válás lenne a vége, akkor túl sok lenne a macera vele?

Ha a párom ezt mondaná, én ezt nem fogadnám el konkrét indoknak, csak egy üres kifogásnak! De ez csak az én véleményem. Leülnék vele szépen, és elbeszélgetnék vele, hogy én miért tartom fontosnak és ő mondjon normálisabb indokot, ha tényleg nem akar.

Viszont, azt is vegyük számításba, ha te szeretnél, ő nem, akkor itt kompromisszumot kéne kötni!

2015. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
75%
Az ember szeret biztonságban,garanciák,korlátok között élni. Ha belegondolsz a házasság is csak ezt a célt szolgálja semmi mást. Semmivel se lesz több egy kapcsolat a házasságtól. Nekem a házasságról picit mindig az 'örökké szeretni foglak' kijelentés jut az eszembe... ami dettó hazugság. Ha jó egy kapcsolat,mindkét fél tesz azért,hogy minden nap szeressék egymást akkor házasság nélkül is kitartanak egymás mellett. Ha meg nem jó,akkor úgyis szétmennek házasság ide házasság oda.
2015. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én nem fogadnám el, nekem számít a házasság! Én szeretnék férjet! Szeretném majd az esküvői képeimet nézegetni. Én nem csak össze állni akarok valakivel, hanem a felesége akarok lenni. Nem a papír miatt, hanem mert ez nekem fontos! Nagy álmom hogy hófehér ruhában össze kössem az életem a párommal!


Én ezt egy fél éven belül megbeszéltem a párommal, és mivel házasságpárti, így abszolút nincs belőle gond. Viszont ha azt mondaná, hogy nem vesz el, mert nem hisz a házasságban, biztos hogy szakítanék, akár mennyire is szeretem, mert ez nekem fontos!! És akkor olyat keresnék, akinek igen is fontos a házasság.

2015. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja, nem tudod rávenni.

Hány éves? Van rá talán 5% esély, hogy később megkomolyodik... de nem több.


Inkább magaddal beszéld meg, hogy ez neked így elfogadható-e? Mivel gyereketek is van, azt mondom, hogy IGEN. Próbáljatok meg együtt élni, és te is figyelj oda, hogy ez tartalmas legyen.

2015. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Koszi avalaszokat!

39 eves. Nem volt meg hazas, egyszer volt eljegyzesben.


En is szeretnek eskuvot. Szeretnek ugy beszelni rola, hogy a ferjem, es nem ugy, hogy a baratom, elettarsam stb.

Szeretnek eskuvoi kepet. Hisz ez nagy esemeny egy no eleteben!

2015. szept. 8. 18:08
 7/20 anonim ***** válasza:
Na az szép, egyszer már el volt jegyezve, akkor most téged miért nem akar? :I Nekem is nagyon fontos a házasság, szeretném a jelenlegi páromat úgy bemutatni mindenkinek, hogy ő itt a férjem, nem úgy, hogy itt a pasim, vagy a hapsim :D beszéld meg vele, tudasd vele, hogy a házasság egy jelkép, és csodálatos dolog :) egyáltalán nem csak egy papír :)
2015. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szólnék semmit, inkább örülnék, mert én sem szeretnék férjhez menni.


Szerintem nincs az az emberek által feltalált intézmény, ami két embert jobban összekötne - ha nem is egy életre, de nagyon hosszú időre, - mint az, ha ők közösen, érett fejjel, arról döntenek, hogy egy új emberi életért vállalnak felelősséget, akinek hosszú ideig ők lesznek a két legfontosabb ember a világon, és akinek az egész életére döntő hatással lesz nemcsak az, hogy mennyi szeretetet kap tőlük, hanem az is, hogy gyerekkorában ők mekkora harmóniában élnek egymással, és milyen párkapcsolati mintát kap tőlük.


Én meg tudom érteni, hogy valakinek bármilyen szempontból fontos, és sokat jelent a házasság, soha nem mondanám vagy gondolnám, hogy "csak egy papír", mert nem az, hanem sokkal több annál, ha mindketten valóban vágynak rá, és így érzik jónak és helyesnek, de ahhoz már túl sok boldogtalan, kihűlt, megromlott házasságban élő embert és túl sok olyan válást láttam, amikor akár férfi, akár nő úgy viselkedett azzal, akit valaha szeretett, és olyan dolgokat tett, amit addig el nem tudtam volna képzelni róluk, beleértve azt, hogy anyagilag próbálja ellehetetleníteni a másikat, vagy a saját gyerekét eszközként használja a volt férje/felesége elleni aljas érzelmi játszmájában, hogy nem gondolnám, hogy lényegesen befolyásolná egy pár közös jövőjét, a boldogságra való esélyeiket, hogy hivatalosan is kimondják-e, hogy összekötik az életüket.


Ettől függetlenül meg tudom érteni, hogy valakinek sokat jelent az esküvő, és nem pusztán a szertartás miatt.


Gondolom, mielőtt a kisfiatok megszületett, illetve mielőtt eldöntöttétek, hogy közös gyereket vállaltok, a párod tisztában volt vele, hogy te ezt szeretnéd.


Akkor még máshogy állt ehhez a kérdéshez, mint most?

2015. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

"a házasság egy jelkép, és csodálatos dolog"

Mármint a nőknek!

A férfinak csak egy miatt számít(ott): a gyerekek miatt.

De ma már ez megy e nélkül is.

2015. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, ha gyereket vállaltam volna házasság nélkül, akkor én sem lennék házasságpárti nem?


Nekem mondjuk fontos, de ha lenne egy jó kapcsolatom, nem szakítanám meg emiatt. Nem a legfontosabb dolog a világon a házasság. De gyerekvállalás előtt ezt hogyhogy nem tisztáztátok?

2015. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!