Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagy bűn az ha karakán nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy bűn az ha karakán nő vagyok és megmondom a férjemnek a magamét?

Figyelt kérdés
Hirtelen lobbanékony természetű nő vagyok és ha "felmegy a cukrom" akkor megmondom keményem a férjemnek a magamét.Más országból vagyunk valók(férjem szomszéd országból van) és bizony a kulturális,családi különbségek kiütköznek.Én elvált szülők gyermeke vagyok és egyke,a férjem több gyermekes családból származik nagy családi összetartozás jellemzi a környezetet ahonnan jött.Azon kívül hogy ezermester és mindent megcsinál a házban,ház körül,munkájában,jól bánik a pénzzel stb. sajnos van 1 probléma ami engem idegesít.Méghozzá az,hogy a férjem úgy szocializálódott,hogy minden esetben a férfi hordja a nadrágot és a nő "kus.soljon".Többször leszerencsétlenez,kinevet,olyan érzésem van mintha lenézne.Ez nagyon zavar,mert elég érzékeny vagyok és ezt a problémát nem tudom kezelni,hanem szájaskodással(visszabeszéléssel) reagálom ezt le.Mondják sokszor hogy hallgatni arany,igen ám,de ha hallgatok,struccpolitikát folytatok és benyelem a beszólásait,akkor még inkább a fejemre nő,amit nem akarok.Amikor van ilyen jellegű feszkó közöttünk,hogy "lekicsinylően beszél velem" /van hogy társaságban is pl.családban/,akkor megmondom a magamét és nem tud érdekelni hogy ki mit gondol rólam.Persze ilyenkor én vagyok a bunkó,tapintatlan nő,de valahogy nem tudom szó nélkül hagyni a beszólásait.Sőt a férjem ilyenkor azt mondja hogy egy magamnak való ember vagyok,egy igazi antiszoc.A családjában lévő nők nagy része nagyon alázatos (pl. a lánytestvére,anyukája) akik mindenben a férjük kedvében járnak.Én pedig visszabeszélek.Most akkor olyan nagy baj van velem?Szerintem ha egy férfi "csak úgy" sértegeti a feleségét az már nálam a verbális agresszió kategória.Miért van az ha a feleség vissza mer szólni,akkor ő a hisztis p.csa,ha pedig a férj viselkedik úgy mint a férjem,az meg már olyan férfias hőstett?Komolyan kíváncsi vagyok mások véleményére-nőkére,férfiakéra egyaránt-hogy én vagyok hiper érzékeny-mint ahogy a férjem titulál-vagy a férjem viselkedésével van gáz?Szerintetek?

2015. okt. 7. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bűn megvédeni magad, ne is hagyd, hogy elhitessék veled, hogy te vagy a gonosz. Az sem kultúra kérdése, hogy sérteget. A háziállatával sem gorombáskodik az ember.
2015. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy megmondod a "magadét". Állj ki magadért és ne hagyd magad. Remélem tényleg ez csak kultúrális különbség nálatok, hogy a férjed képes a saját feleségéről lekicsinylően beszélni és csak hergel téged,de nem gondolja komolyan!
2015. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítő válaszokat.Akkor ezek szerint nem én reagálom túl a dolgot?!Volt olyanra példa,hogy a férjem szóvá tette az anyukájának(anyósomnak),hogy soha nem megyünk el misére annak ellenére hogy orgonista voltam évekig(én).Mondja ezt úgy,hogy az anyukája bigott vallásos,a férjem kő ateista és én sem vagyok már vallásgyakorló.Aztán az háborított fel,hogy a férjem nem mellettem állt ki,hanem az anyukája alá adta a lovat és én pedig 2 szék közül a pad alá estem.Férjem mondta a magáét az anyukájának,mintha ő hűde nagy vallásgyakorló lenne(nagyon vallásosan nevelték,de nem vállalja fel az ateizmusát a családjában) én pedig nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem.Az anyósom meg meg akart győzni,hogy egy feleségnek mindenben kötelessége követni a férjét,mindenhová együtt kell menni és szót kell fogadni.Én pedig elmondta az anyósomnak hogy é ezt nem így gondolom és nem kell egy házaspárnak sülve-főve összenőve mindenhova együtt mennie.Természetesen ő volt megsértődve és én voltam a szájalós,zsémbes meny,aki kiáll a véleményéért.Ugyanez van a hétköznapokban.Van pár dolog amiben nem értünk egyet(én liberálisabb vagyok mint a férjem) és mindig én maradok alul mondván a nő a gyengébbik nem.Én továbbra is ki fogok állni magamért és nem polgárpukkasztás miatt,hanem egyszerűen megvédem az álláspontomat a családban még akkor is ha nem értenek velem egyet.Nem gondolom hogy ez akkora probléma lenne.Érdekes módon,aki megmondja a magáét azt "kinézik" meg magának való embernek titulálják, főleg falun.
2015. okt. 7. 12:46
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha nagy "karakánkodásod" után elkapja a férjedet a hév és jó keményen megpattint akkor nincs baj.... :):):):):):) nem megver hanem szexeltek egy nagyot, még mielőtt félreértenéd.... :)
2015. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
:D A veszekedés utáni szex a legédesebb :)
2015. okt. 7. 12:59
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Diplomacia tanulnod kell

Egy okos no ugy kioszt mindenkt hogy eszre sem veszik

Kedvesen okosan all ki magaert jo adag humoral

Ha csak nagyszaju vagy az faragatlan dolog es erthetoen kineznek

En is mindig megmondom az igazat de szepen okossan

Neha titokzatos tortenetbe bujtatva anekdote szeruen.

2015. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
1., Nem baj, csak viseld a következményeit. 2., ha fejben az ilyen békítő szexnél tartotok valahol lemaradtatok, de nagyon. 3., Ha a párod FÉRFI kb 2x megmondhatod neki a "magadét" - mert harmadszorra nem kell (és mind1,h van egy gyerek vagy nincs) 4., Ha a párod folyamatosan nyeli, innen gratulálok neki és neked is, mert van egy színes papucsod, drága.^^ miiiiáááúúÚÚÚÚ
2015. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7-es,nincs színes papucsom bocs,de azért nem hagyom hogy elnyomjanak.

6-os,azért az okos diplomatikus irányítás,kezelés nem olyan egyszerű dolog mint ahogy azt leírod.Egyébként egy ilyen családi összejövetelt nem úgy kell elképzelni hogy játszom az ag.yamat és okoskodok vagy kiosztom a férjemet,de ha nekiáll ég.etni pl. a családba azt mondja hogy gyenge vagyok ezért meg azért,azért hadd védjem meg már magam.Na meg ha feljön egy téma,akkor miért baj ha véleményt nyilvánítok. Pl.múltkor beszéltünk a búzákról(gondolom mindenki érti kikre gondolok).A férjem merőben elutasítja őket,szánalmasnak tartja ezt az egészet.Én liberálisabb vagyok és azt mondtam,hogy mindenki élje úgy az életét ahogy akarja,nekem nincs beleszólásom.Mindenki tudja hogy mi teszi boldoggá és amíg nem "árt" nekem egy búza,addig csak azért nem háborodok fel mert ők vannak.Míg a férjem merőben elutasítja,lenézi őket anélkül hogy meghallgatná a másik oldalt is.Ugyanez jellemző a családjára is.Vannak dolgok amit váltig állítanak és aki nem ért velük egyet szinte kinézik vagy hül.ének nézik.Most miért kell mindenre bólogatnom?Miért kellene mindennel egyetértenem,vagy azt mondani amit hallani akarnak?Akkor meg ha nem magamat adom,hanem egy tupírozott képet akkor meg kétszínű vagyok nem?Várom még a hozzászólásokat és hajlandó vagyok "változni",alakulni,viszont azzal még mindig nem értek egyet hogy a nő kuccoljon és nem vállalhatja a véleményét és nem védheti meg magát ha megalázva,kritizálva érzi magát.

2015. okt. 7. 14:22
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

hááát, a férjed valószínűleg nem fog megváltozni. nem tekint titeket egyenlőnek, így szocializálódott, ez van..

továbbra is állj ki a véleményedért.


fú basszus, soha nem jönnék össze ilyen gondolkozású, múlt századbeli hozzáállású emberrel.

2015. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nézd utolsó,sajnos így szocializálódott.Sokat nem lehet tenni.Nyilván 2 ember a házasság alatt végig csiszolódik és sokat formálódnak együtt.Szerencsére nem minden ilyen "múlt századbeli" szokást hozott magával a házasságba és a gyereknevelés terén pl.abszolút egyetértünk és ebben ő is liberálisabb.Pl. a férjem soha életében nem látta anyukáját sem meztelenül,sem fehérneműben,de még fürdőruhában sem.Nekik a parasztmunka a földeken,az állandó munka és a megfelelési kényszer a falunak volt az elv.Szerencsére a férjem hamar elkerült a faluból (20 évesen) és imádunk közös programokat csinálni mint pl.nyaralás.Ha pedig épp fürdünk akkor a gyereket nem zavarjuk ki a fürdőszobából (13 hónapos) és az élete során sokat fog minket látni fürdőruhában és nem úgy neveljük hogy ránk se nézhet ha öltözünk/vetkőzünk.

Férjeméknél pl. a szexről beszélni abszolút bűnnek számít az anyós prűdsége miatt.Semmilyen felvilágosítást nem kaptak e téren.

2015. okt. 7. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!