Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagy bűn az ha karakán nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy bűn az ha karakán nő vagyok és megmondom a férjemnek a magamét?

Figyelt kérdés
Hirtelen lobbanékony természetű nő vagyok és ha "felmegy a cukrom" akkor megmondom keményem a férjemnek a magamét.Más országból vagyunk valók(férjem szomszéd országból van) és bizony a kulturális,családi különbségek kiütköznek.Én elvált szülők gyermeke vagyok és egyke,a férjem több gyermekes családból származik nagy családi összetartozás jellemzi a környezetet ahonnan jött.Azon kívül hogy ezermester és mindent megcsinál a házban,ház körül,munkájában,jól bánik a pénzzel stb. sajnos van 1 probléma ami engem idegesít.Méghozzá az,hogy a férjem úgy szocializálódott,hogy minden esetben a férfi hordja a nadrágot és a nő "kus.soljon".Többször leszerencsétlenez,kinevet,olyan érzésem van mintha lenézne.Ez nagyon zavar,mert elég érzékeny vagyok és ezt a problémát nem tudom kezelni,hanem szájaskodással(visszabeszéléssel) reagálom ezt le.Mondják sokszor hogy hallgatni arany,igen ám,de ha hallgatok,struccpolitikát folytatok és benyelem a beszólásait,akkor még inkább a fejemre nő,amit nem akarok.Amikor van ilyen jellegű feszkó közöttünk,hogy "lekicsinylően beszél velem" /van hogy társaságban is pl.családban/,akkor megmondom a magamét és nem tud érdekelni hogy ki mit gondol rólam.Persze ilyenkor én vagyok a bunkó,tapintatlan nő,de valahogy nem tudom szó nélkül hagyni a beszólásait.Sőt a férjem ilyenkor azt mondja hogy egy magamnak való ember vagyok,egy igazi antiszoc.A családjában lévő nők nagy része nagyon alázatos (pl. a lánytestvére,anyukája) akik mindenben a férjük kedvében járnak.Én pedig visszabeszélek.Most akkor olyan nagy baj van velem?Szerintem ha egy férfi "csak úgy" sértegeti a feleségét az már nálam a verbális agresszió kategória.Miért van az ha a feleség vissza mer szólni,akkor ő a hisztis p.csa,ha pedig a férj viselkedik úgy mint a férjem,az meg már olyan férfias hőstett?Komolyan kíváncsi vagyok mások véleményére-nőkére,férfiakéra egyaránt-hogy én vagyok hiper érzékeny-mint ahogy a férjem titulál-vagy a férjem viselkedésével van gáz?Szerintetek?

2015. okt. 7. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kicsit vegyel vissza mert a ferjed ilyen volt es ilyen is lesz. Igy ismerted meg igy szerettle bele. Ha beszol neked azt kerdezd magadtol meg hogy ezt o rossz indulatbol tette e hogy bantson vagy csak ilyen a stilusa. Te pidig ha sokat hisztizel csak tonkre vagod a kapcsolatot
2015. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

Most legyek őszinte? Szerintem rosszul választottál. Régen is ilyen volt? Ha igen akkor miért maradtál vele? Pláne miért mentél hozzá? Egyáltalán nem illetek össze. Nem is értem.


Én nem vagyok túlságosan határozott, inkább félénk, és alapvetően kedvesen bánok mindenkivel, ha nem támadnak, de soha nem tűrtem el, hogy megalázzanak. Bár a férjem soha nem tett és nem is tenne ilyet. Nem csak fizikailag lehet bántalmazni valakit. Tönkre lehet tenni az önbecsülését, a lelkét is, de csak akkor ha hagyja. Te is hagyod, hisz vele vagy.

2015. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Muszáj kompromisszumra jutni. De önmagad sose add fel kérdező. Ez a lényeg.
2015. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, sőt az egyik tulajdonsága pont ez a kedvesemnek, nem kell sokáig találgatnom, dühös-e és miért?

Nálunk annyival könnyebb, hogy én nem gondolom, hogy a férfinak mindig igaza van, - így, ha problémánk van az gyorsan oldódik meg, és nem marad semmi tüske.


Amúgy meg nemigen látok kompromisszum lehetőséget, majd megszokjátok, hogy ez így van, ha nagyon nem megy, akkor meg vége lesz.


Ha mások előtt beszólogat - az azért elég tetű dolog.

Neked ígért hűséget, kitartást, nem azt ígérete, hogy majd rajtad keresztül megmutatja, hogy ő a f_sza csávó.

2015. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ő sem tud áldozatot választani. Valaki gyengébb akaratú illene hozzá.
2015. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

11-es és 12-es válaszolók.Alapból ilyen a stílusa,de már többször mondtam neki,hogy van 1 bizonyos pont amikor már kicsit égő és nem vicces.Ő csak vicces akar lenni én meg tudom magamról,hogy kettőnk közül én vagyok a lobbanékonyabb.Szóval én cseppet sem állítom hogy alapvetően a férjemmel van baj,velem meg egyáltalán nincs mert ez nem így van.

Az meg nem úgy van hogy fogom magamat és kilépek a kapcsolatból. Végülis ebből a szempontból meg tatszik a régi felfogás,hogy ami elromlott azt megjavították és nem kidobták.

Szerintem iszonyú nehéz "megfelelő" párt találni aki mindenben megfelel az elvárásoknak.Azért sok olyan nőt ismerek akik addig addig válogattak,hogy kifutottak a gyerekvállalásból stb.Az exeim még rosszabbak voltak.A férjem túl realista,nem egy álmodozós típus és amikor elmondja a nézőpontját az úgy tűnik hogy "belegázol az önbecslésembe" holott ahogy írtam ő ilyen.Az lenne jó hogyha érezné a határt és ezt figyelembe venné,amikor már nekem "terhes" a beszólása akkor abbahagyja..

2015. okt. 9. 17:01
 17/17 anonim ***** válasza:
Én csak megszeretném kérdezni,hogy együtt vagytok e még? Bírod e még a férjed szeszélyeit? Mert a cikked elolvasása után az a hülye aki ilyen emberrel együtt marad, együtt él.Vagy nem talál magának párt?! A sorsát mindenki maga kovácsolja ki, össze!
2016. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!