Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan veszitek rá a párotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan veszitek rá a párotokat a házimunkára?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen nem megy veszekedés nélkül. Ül a számítógép előtt, nem lehet kirobbantani, ígérgeti, hogy mindjárt, mindjárt, eltelik egy-két-három óra, de semmi. Miután ötödszörre szólok, hogy pakolja be a mosogatógépet, akkor jön azzal, hogy én veszekedni akarok vele, és élvezem a konfliktust. Ugyan ez van a szeméttel, megkérem,hogy vigye ki, egész nap meg-megemlítem neki, hogy holnap viszik a szemetet, jó, majd leviszi. Éjfélkor megkérdezem, hogy nem felejtett-e el valamit... A ruháival szintén ez van, hetek óta nem mostam neki ruhát, de nem igazán zavarja. A kupac szennyes ott áll a szobában, természetesen csak nekem szúrja a szemem. A több hete kimosott ruhái gyűrötten várják, hogy eltegye őket valaki.

Na most akkor komolyan csak az a megoldás, hogy én csináljam meg, csak hogy ne veszekedjünk, vagy ez örökre így lesz? Nem vagyok hajlandó takarítani egy felnőtt ember után.


2016. jan. 14. 15:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Hát ez elég rossz hír... :( Akkor majd elválik, hogy mi lesz.
2016. jan. 14. 15:36
 12/26 anonim ***** válasza:

Én ezt nem feltétlenül csak tüntetéssel (mármint, hogy nem csinálod meg a rá eső részt) oldanám meg, inkább érzelmi manipulációval (nálam eddig mindig bevált). Leülni, nyugodtan, vita kerülésének határozott szándékával megpróbálni megbeszélni, hogy te is ugyanannyit dolgozol, mint ő, te is szeretnél pihenni, és igazán jól esne, ha besegítene a házimunkába. Mert így, hogy nem teszi, neked olyan érzésed van, mintha ő magasról tenne rád, a vágyaidra, mintha csak a bejárónője lennél, akit esetenként meg is dughat. Én legalábbis hasonló szituációkban valahogy mindig azzal az érzelmi zsarolással élek (elítélendő vagy sem), hogy azért, amit tesz/nem tesz úgy érzem, hogy nem szeret és nem tisztel. A legtöbbször beválik. Főleg, mert nem őt szapulom, hanem mert a (nem létező) érzéseimről beszélek. Hogy ez rosszul esik, nem foglalkozik velem, satöbbi.


Meg mindemellett konkrétan körülhatárolni az elvárásokat, előre megmondani, hogy hetente kétszer te pakold be a mosogatógépet, a szemetet minden másnap vigye ki, satöbbi.


Azért, ez a lecserélősdi csak ezért, ha egyébként minden más működik, szerintem is durva :D

2016. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ne jussatok el a veszekedésig, de még az idegeskedésig se!


Egy jobb pillanatotokban üljetek le, és beszéljétek meg. Mondjátok el, hogy a takarításban mik az igényeitek, mit szeretnétek elérni, mi zavar titeket. Aztán keressetek kompromisszumot (ő is engedjen, te is engedj), és osszátok el a feladataitokat. A cél az, hogy mindketten figyeljetek kicsit oda jobban a másikra, hogy a dolog gördülékenyebben, és legfőképp idegeskedés nélkül menjen. Te hagyj neki időt, ha szólsz neki, akkor ne légy számonkérő, csak kedvesen emlékeztesd arra, miben egyeztetek meg, ő pedig igyekezzen betartani, amit megbeszéltetek, és ne fogja fel csesztetésnek, ha szólsz neki.

Ha mindkettőtöknek van igénye arra, hogy harmonikusan éljetek, akkor menni fog. Csak jól beszéljetek meg mindent.

2016. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
az a gáz, hogy amiket irsz, az konkrétan még nem is nevezhető házimunkának. bekapcsolni a mosogépet, berakni a szennyest a szennyestartoba vagy a gépbe, levinni a szemetet (célszerű akkor, amikor eleve megyek valahová, semmivel nem telik több időbe igy )..stb. ezek NEM házimunkák. házimunkárol akkor lehetne az esetében beszélni, ha nem szeretne főzni, mosogatni, kádat surolni, felmosni..stb.
2016. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most aztán tudok merítkezni!! :)
2016. jan. 14. 16:11
 16/26 anonim ***** válasza:

egyszer-kétszer beszélhetsz vele, ha többször, az már nem használ. aztán jöhet a cselekvés. hagyd felgyűlni a mocskot, akárhogy is fáj. attól még elmondhatod az igazat, ha rákérdez.


"elfáradtam az állandó takarításban, és úgy néz ki, nem változik a helyzet. most pihenni akarok. "

2016. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
nekem az ilyen tételes beosztás nem jött be. valaki mindig megszegte, és fárasztó fejben tartani meg lesni, hogy betartja-e a ráeső részt. nem arra kéne apellálni, hogy legyen az a minimum, amit megtesz, aztán büszkén elterpeszkedhet. a szándék a kulcs. akarja-e csinálni, vagy nem is zavarja, ami neked már kellemetlen környezetnek számít.
2016. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted már tőle, hogy ha ő egy anyát akar magának akkor miért veled van? Mert hogy te nem vagy az anyucija...
2016. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
én szépen megkérem és megcsinálja. de magától is meg szokta.
2016. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nem veszem rá, hanem kiveszi a részét magától, mint normális felnőtt férfi aki tiszteli annyira a házastársát, hogy nem nézi cselédnek...Plusz nem életképtelen, lusta disznó, mama pici fiának lett nevelve akinek mindent a popója alá tolnak. Nem is kezdtem volna olyannal aki nem végez házimunkát, mert szerinte az a nő dolga. Nagy szart!


Mivel a szennyes ruha nem zavarja, se a rendetlenség, őszintén, én nem tudnék mást, ha ezen nem változtat, 1 percig nem maradnék ebben a kapcsolatban.


El nem tudom képzelni, hogy akkor miben jár dolgozni ha nem mos magára? Büdös ruhában? Vagy ha koszos lesz, vesz újat? Atya ég...

2016. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!