Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan veszitek rá a párotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan veszitek rá a párotokat a házimunkára?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen nem megy veszekedés nélkül. Ül a számítógép előtt, nem lehet kirobbantani, ígérgeti, hogy mindjárt, mindjárt, eltelik egy-két-három óra, de semmi. Miután ötödszörre szólok, hogy pakolja be a mosogatógépet, akkor jön azzal, hogy én veszekedni akarok vele, és élvezem a konfliktust. Ugyan ez van a szeméttel, megkérem,hogy vigye ki, egész nap meg-megemlítem neki, hogy holnap viszik a szemetet, jó, majd leviszi. Éjfélkor megkérdezem, hogy nem felejtett-e el valamit... A ruháival szintén ez van, hetek óta nem mostam neki ruhát, de nem igazán zavarja. A kupac szennyes ott áll a szobában, természetesen csak nekem szúrja a szemem. A több hete kimosott ruhái gyűrötten várják, hogy eltegye őket valaki.

Na most akkor komolyan csak az a megoldás, hogy én csináljam meg, csak hogy ne veszekedjünk, vagy ez örökre így lesz? Nem vagyok hajlandó takarítani egy felnőtt ember után.


2016. jan. 14. 15:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy normális a férjem és megcsinálja magától amit kell. Ha mégis elsumákol valamit - valljuk be, férfiaknál és nőknél egyaránt előfordul, hogy valamihez nincs kedvünk és meg se csináljuk vagy összecsapjuk - akkor meg szólok neki, hogy ezt nem így kéne.
2016. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem arra voltam kíváncsi, hogy kinek milyen normális a párja, hanem hogy oldhatnám meg a problémát.

Akit érdekel: Tegnap beszélgettünk, és meglepően jól ment a dolog. Azt mondta, hogy egyáltalán nem akar nekem rosszat, és utána minden megcsinált, amit eddig emlegettem neki. Pár héten belül kiderül, mennyire gondolta komolyan :D

2016. jan. 15. 14:54
 23/26 anonim ***** válasza:
Hát én is lusta disznó férj voltam a házimunkát illetően! A párom megoldotta, ugyanis szexi fehérneműt vett magára amit nem tudtam nem észre venni de a közeledésemet elutasította, hogy sok a dolga. Naná, hogy besegítettem neki, hogy minék hamarabb végezzünk és........, ez így megy azóta is!
2016. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni. Ha sosem voltak ilyen feladatai, akkor ne várd el, hogy tudja, hogy kell megcsinálni vagy hogy a fejében van, hogy mit mikor kell.

A múltkor jót szórakoztam a páromon: kérdeztem, hogy megjött-e már az összes csekk, lehet-e menni postára?(Össze szoktam gyűjteni, így lehet hogy valamelyikkel egy-két napot kések, de inkább ez, mint többször beállni a sorba :D) Kiderült, hogy még azt se tudja, hogy egyáltalán milyen csekkjeink vannak.


Na a lényeg: eleinte részletesen meg kell mondani, hogy mit csináljon és hogyan. Valószínűleg olyan információk hatnak majd számára az újdonság erejével, amik számodra természetesek. Nálunk pl. ilyen volt, hogy külön szivacs van a fürdő és külön a vécé takarítására, hogy a vécét nem csak a karima alatt öntjük körbe, mint a reklámban, mert sajnos a miénknek a külseje nem öntisztuló, hogy ablakmosásnál a keretet is le lehet mosni, hogy ha a szemetesbe belefolyt a tej, akkor az is mosható, hogy a kerámia serpenyőkbe nem szabad az evőeszközt beledobálni, és a teflonosba sem, hogy a polcokon rendet is lehet rakni és rengeteg port lehet onnan letörölni, hogy a függöny mosható, és a személyes kedvencem: hogy a porszívó befér az ágy alá, és ha leszedi a fejét, akkor a szekrény melletti résbe is!

Rengeteg apróság, amit természetesnek gondolsz. De valójában egyáltalán nem az! Ezek mind tanulhatók, és ha a párod nem tudja, akkor egyszerűen meg kell tanítani neki.


Az a legrosszabb, ha hagyod a koszt, meg a szennyes ruhákat, mert akkor megszokja. Beszéljétek meg a dolgot, már most is látod, hogy működik. Hosszútávon is, csak ne durcizz, hanem kommunikáljatok.

2016. jan. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 pörölycápa ***** válasza:

Nekem volt ilyen párom, aki kb semmilyen házimunkát nem csinált... Próbáltam vele megbeszélni, és akkor náhány napig válzoztatott, de aztán megint nem csinált semmit. Őt egyszerűen nem zavarta a rendetlenség még akkor sem, ha akkora kupi volt a szobájában, hogy szinte semmi szabad felület nem volt a padlón...

Szóval ha nem rakok rendet, akkor ő a kupiban is nagyon boldogan elvan. A mosást mondjuk megcsinálta, mert tiszta ruha azért kellett. Ha nem voltam, akkor a mosogatást, főzést úgy oldotta meg, hogy kaját rendelt, amihez adtak műanyag evőeszközt is, amit mind kidobhatott.

És 3.5 év alatt semmit nem változott, és nem is nagyon fog. Nem emiatt szakítottunk, de még egyszer nem jönnék össze ilyen rendetlen emberrel.

Jelenlegi párom is az anyjával él, otthon nem kell semmilyen házimunkát csinálnia, de amikor nálam van huzamosabb ideig, akkor elvárom hogy besegítsen már az első perctől kezdve.


Őszintén szólva ilyenkor, mikor már el van kényeztetve, és megszokta hogy mindent megcsinálnak helyette, nem tudom hogy lehet ezen változtatni. Eleinte nem szabad hagyni hogy elkényelmesedjen, és ne vegye természetesnek, hogy te mindent megcsinálsz. Megpróbálhatsz beszélni vele azért erről, hátha segít...


Esetleg azzal is próbálkozhatsz, hogy nem feladatokat adsz ki neki, hanem segítséget kérsz, vagy közösen csináltok meg egy-egy dolgot, és közben mindkettőtöknek szórakoztatóbb a házimunka. Jelenlegi párommal általában közösen csináljuk a dolgokat, pl. én mosogatok, ő törölget, vagy együtt teregetünk, és így gyorsabban haladunk, kivasalom a ruhát, amit ő összehajtogat és eltesz... vagy pl együtt főzünk. Hmm.. ez a volt páromnál is bevállt, ha megkértem hogy segítsen valamiben, akkor arra hajlandó volt, és olyankor tudtam azt mondani, hogy MOST kell a segítsége, nem majd.

2016. jan. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Jöttem jelenteni, minden rendben van. Csak pislogok, hogy magától csinál mindent :D Betelt a szemetes, magától levitte, kimosta minden ruháját, teregetett ÉS össze is hajtogatta őket, majd eltette. Mindig megdicsérem és megköszönöm neki, úgy látszik a normális beszélgetés és a kis gesztusok működnek :)
2016. jan. 20. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!