Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az emberek miert szulnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miert szulnek felelotlenul ebbe a vilagba?

Figyelt kérdés

Had osszam meg veletek a tortenetemet.

Kb 20 eves voltam, fel eve jartam egy sraccal, amikor kiderult, hogy veletlen teherbe estem, pedig vedekeztunk. En a szuleimmel eltem, o kb 25 eves volt es egy egyszobas alberletben lakott. Ami viszont hatalmas vizvalaszto volt kozottunk, hogy igen szerettem, de o meg volt elegedve az alberletevel, o nem akart hazat, nem akart lakast soha, kocsin gondolkozott, de meg egy trabantot se vett... Pedig nem keresett rosszul, de szorta a penzt es semmit sem akart felretenni a jovore. En pedig mar 20 evesen 2 bankszamlat vezettem (titokban! Ezt sosem osztottam meg se a barataimmal, de a partneremmel, mert ezert senki se legyen velem, ram ne tamaszkodjanak!) es tettem felre folyamatosan a penzemet. Hazudnek, ha azt mondanam, hogy a szuleim nem adtak bele, de a fiu szulei meg fogorvoskent dolgoztak, tehat ketlem, hogy megtagadtak volna tole is ezt, ha tamogatast ker.


Aztan ahogy kiderult, hogy terhes vagyok, elmondtam neki es kozoltem, semmi baj, mi megprobaltunk vedekezni, de majd elmegyek abortuszra. Erre a parom teljesen kiakadt, hogy ennyi?? Meg se akarod tartani? Megcsak fel sem merul benned??? Mondtam, hogy fiatal vagyok meg ehhez es eretlen, a kapcsolatunk pedig friss. Mit varsz tolem? Aztan ramnezett es azt mondta ez nem indok, legyek oszinte. En pedig halal nyugalommal csak ennyit mondtam: 20 eves vagyok, nagy tervekkel az eletben, amit romba dontene most egy gyerek es egy olyan ferfivel jarok, aki az eletet halal nyugalomban leelne egy egyszobas alberletben, mert lusta kuzdeni barmiert, es siman lelephet akarmikor, en pedig majd ott allok anyameknal egy gyerekkel, akire nincs idom, mert dolgozok, akinek nincs apja es valasztanom kell majd, hogy tovabbra is a jovore gyujtogetek, vagy egy szerencsetlen gyerekre, akit ep elmeju ember ebben a helyzetben nem tartana meg.


Erre csak dobbenten bolintott es megkerdezte: ez igy kimondva faj, de figyelj.. Majd csak lesz valahogy. Megoldjuk es majd teszek felre.


En: Nincs majd! Ez a jelen! A most! Nem fogok olyan embernek szulni, aki 5 evvel idosebb, fejben megis ot evvel alattam jar.


Kegyetlennek hangzik, de igaz volt, mert 4 honap mulva szetmentunk, gyerektol fuggetlenul, aki sosem szuletett meg.


Miert ilyen naivak az emberek? Miert szulnek funek fanak egy igeret miatt? Amiktol rosszul vagyok a mibol elunk kerdesre ez a ketto valaszfajta: MAJD dolgozok, MAJD lesz valahogy es a elunk szerelembol, nagy szeretetbe. Lehet en vagyok az ilyen emberek szerint idiota, de miert szulnek a semmire? Amikor nincs sajat hazam, kocsim, stabil munkam, parom, aki hasollo dolgokat akar elerni, mint en es melle neki sincs stabil allasa?? Hogy anyamekon eloskodjek egyedul egy gyerekkel? Miert szulnek annyian a semmire?



2016. jan. 18. 07:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Több összetevője is lehet,de valóban az elsődleges a felelőtlenség,gyerekes gondolkodás,hogy bele sem gondolnak, miből fogják felnevelni.

Lehet nevelés kérdése,mert olyan családban nőtt fel az illető,meg ugye nőknél hát...minek hívjuk?

Anyai ösztön,fene tudja.

Te jól tetted,hogy a semmire nem szültél,respekt érte!

2016. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jól gondolkodtál, nagyon is! Akárki akármit mond, hogy az abortusszal egy életet oltasz ki, gyakorlatilag azért szerintem mégsem, mégiscsak egy magzati stádium még eleinte. Egy gyermek egy életre szól és sokan el is követik azt a hibát, hogy felelőtlenül, "MAJD LESZ VALAHOGY" alapon mennek bele a dologba és tartják meg.

Nekem is van egy ismerősöm aki most egyedülálló anya.

19 volt amikor egy "sukár" csávó elcsavarta a fejét. Az, hogy túl van egy házasságon, kislányon, váláson a férfi, egyszerűen nem érdekelte az ismerősömet. Még ezek ugye nem is bajok, (legalábbis nem nagy bajok, hisz nem látunk bele más életébe), na de az, azért lehetett volna intő jel, hogy ez a procedura (esküvő, gyerek, válás) ezt szépen belesűrítették bő másfél évbe.

És akkor, mikor barátnőm terhes lett, a pasi elhagyta és visszament a kislányához és régi feleségéhez, mert "látja" rajtuk hogy szükség van rá. Gyerektartást nem fizet, látni nem látja az új gyermekét, és az ismerősöm egyedül neveli immáron 1 éve, pedig csak épphogy 21 éves.

Még mondhatnánk azt is, hogy oké. Vannak erre példák, van olyan erős nő aki ezzel megbirkózik. De az ismerősöm elvégzett egy fordász szakot érettségi nélkül, dologozott kb 2 hetet és jött is a baba. Az, hogy elvetesse, a fejecskéjében nem fordult meg egy pillanatra sem, mert hogy ő anya lesz, felelőség, miegymás. Az hogy az mit fog csinálni a gyermek 3 éve után mikor oviba megy, mert nem lesz tapasztalata nem érdekelte.

Közben meg a testvére dologik hentesként és ő tartja el.

Van aki gondolkozik és van aki eltartatja magát.

Na végülis, csak arra akartam rávilágítani hogy ez egy nagyon nagy felelőség, 100x is át kellene gondolni egy gyermek vállalását, és szerintem nagyon is jól döntöttél!

2016. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

és most hány éves vagy???

Van házad? van kocsid? van félretett pénzed?


Taps,taps a storydra, de süt belőle, hogy te egyébként is röptetted volna a csávódat, felcsinálás-abortusz nélkül is!

Úgy meg ki az a h.ülye,aki gyereket szülne, ha tudja,hogy a csávót ki fogja dobni?

2016. jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem mindenki ilyen érett gondolkodású 20 évesen.

Én sem voltam az,sőt szerintem a többség sem ilyen.

Sajnálom a babát,de hideg fejjel gondolkodtál egy kényes helyzetben,és ez jó!

2016. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Egy valami nem vilagos

Miert kell henteregni egy olyan pasival akik total mas eletet kepzel el mint te.

Felaldoztad a sajat leendo gyereked remelem megerte.

Minden evben eszedbe fog jutni hany eves lehetne az aki meg sem szuletett

Remelem parvalasztas teren okosodtal.

2016. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem pedig nem lett volna mindez, ha mielőtt lefeküdsz vele, már van olyan bizalom, hogy megbeszélitek, hogy ha ilyen történne, melyikőtök szerint mi a helyes lépés.
2016. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudtad elképzelni veled az életed, logikus hogy nem akartál tőle gyereket. Nézzük másik szemszögből, vannak tervei, közös háztartást szeretne, évek óta félretesz. Ideális társ, megbízol benne, úgy érzed letudnál vele élni egy életet, rá bármikor számíthatsz, és nagyon szereted.


Ezek után is így döntöttél volna? Lehet! Viszont akik megtartják ennyi idő után, azok szerintem hasonló indokkal tarthatják meg.

Én is már vágynék egy kicsire


26F

2016. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Soha nincs olyan, hogy biztos jövő. Ha van félretett pénzed,és hirtelen fel kell használnod(pl egy abortuszra,vagy utókezelésre,ami ezzel jár,vagy bármilyen eü-i gondod van),arra nem lehet felkészülni.


Akármennyi pénze is van az embernek,a sors mindent felforgathat.


Talán a remény az,ami miatt az emberek úgy gondolkoznak, hogy majd lesz valahogy, meg a naivság, és mások pedig azért,mert nem törődnek semmivel,csak beletörődnek.


Kérdező te egy nagyon határozott és komoly felfogású lány voltál 20 évesen,és jó,ha a döntésed sosem bántad meg :)

2016. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Tolem nem kapsz se dicseretet se vastapsot

A kerdesed igy hangzana helyessen

,,miert letesit egy lany szexualis kapcsolatot egy olyan pasival akivel nem tudja elkepzelni a jovojet ?

2016. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Látom megint nagyon okos mindenki, sexelni is csak 5(0) év után sexel ha már teljesen kiismerte a partnerét.


Teljesen egyet értek veled, nagyon jó a meglátásod. Nem hiába van annyi válás ahol már gyerek is van, és akkor jönnek rá a felek hogy nem tudnak együtt élni. Szegény gyerek meg nőhet fel csonka családban.

Sokkal jobbnak látom azt mint más országokban hogy 30 évesen szülnek, de legalább előtte megalapozzák az életüket. Nem a majdra, a semmire szülnek, aztán meg megy a veszekedés a pénz miatt. Nekem is a halálom egyébként a MAJD. Ex feleségem is mindig ezt mondogatta majd lesz valahogy, majd megoldjuk.... Persze meg, mert én megoldom, de nem te, ezt mondtam is neki.

Sok ember veszi fel ész nélkül a hiteleket most is, abból próbálja a család biztonságát megoldani. Nevetséges...

Az viszont eszébe sem jut sokaknak hogy esetleg plussz munkát vállaljon, tovább tanuljon, átképezze magát, esetleg tegyen valamit a jövője érdekében, uram bocsá' szerényebb életszínvonalon élni... Csak ülünk a tv meg a facebook előtt aztán ennyi bőven elég nekik.


Sajnos minket igazol az élet, több olyan család van a környezetemben ahol nem boldogok, nem tudnak egymásra figyelni a nagy hajtásban, eltávolodnak egymástól, anya depis lesz, jönnek a megcsalások mindkét részről, jön az alkohol, jön az á én már leszarom hozzáállás, és ilyen köznyezetben akarnak boldog családot. Nem lett volna jobb előtte megteremteni az anyagiakat hogy ez ne okozzon problémát?


Én már rájöttem sajnos az emberek nagyrésze képtelen küzdeni bármiért is, csak a szájuk jár és elvárják a dolgokat. Csakhát a semmiből nem is lesz semmi.


Valamilyen szinten igaz az amit itt előttem írtak hogy a sorsot nem tudod kiszámítani, lehet most gondolsz a jövőre aztán holnap elcsap egy autó és vége. De könyörgöm ezzel a hozzáállással még mindig barlangban laknánk....

Meg kell találni az egyensúlyt én azt mondom.

Attól mert gondol valaki a jövőre, tesz félre, tervez valamit éves távlatokban, még simán érezheti jól magát a jelenben.


Kiváncsi lennék hogy alakult az életed azóta, megírhatnád ide vagy akár privát.

2016. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!