Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek élősködés amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek élősködés amit csinálok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az a helyzet hogy én (18) a barátnőmmel (21) élek együtt.

Én tanulok,sajnos 2 évet elcsesztem így 2.-os vagyok ergo 2 év mire végzek.Ő dolgozik viszonylag jól keres.


Házban élünk amit örökölt,szóval lakbér nincs,engem apám támogat egy jelképes összeggel (30 ezer) ebből fizetem a netet,tv-t meg néha veszek ezt azt (nem dohányzom) nekem,neki vagy nekünk.

De mégis ő fizeti a rezsit,ő veszi a kaját és habár nem sűrűn fordul elő szokott pénzt adni.


Sokszor felmerül bennem hogy csak lógok rajta,ezt már többször is megemlítettem neki de mindig mosolyog rá és azt mondja hogy szeret és hogy ez neki nem probléma.De én mégis úgy érzem hogy nem egészen jó ez így.

Nem élünk nagy lábon de mivel egész jó a fizuja így jobban élünk mint a körülöttünk lévőek (mindig van normális élet,számlák pontosan ki vannak fizetve).


Én mindig is olyan voltam hogy utáltam kölcsön kérni,de sajnos van olyan mikor rá vagyok szorulva persze mindig ad és soha nem hányja a szememre ha kicsit összekapunk.


Apám másik városban lakik,anyám ugyanabban ahol mi is de nagyon rossz vele a kapcsolatom és a párom felajánlotta hogy akkor költözzek oda.

Van néha alkalmi munkám- ilyen 1-2 napos pár ezerért- ami jobb mint a semmi,de mégse egy fizetés.

A suli mellett nem lenne időm melóra,mert akkor kb. heti pár óra szabad időm lenne és tuti begolyóznék.


Kicsit kényelmetlen néha nekem ez az egész,barátnőmnek nem az.


Nektek mi a véleményetek erről?

Köszi:)



2016. febr. 15. 17:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mindig van normális élet helyett étel akart lenni.Bocsánat a hibákért:(
2016. febr. 15. 17:46
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátnődet nem zavarja, akkor nincs vele gond, így, hogy amit tudsz fizetsz így nem élősködés, nyilván nem azért nem dolgozol mert nem akarsz, hanem mert tanulsz, emiatt ne aggódj
2016. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok választásod nincs, ha jól értem. Szerintem segíts a barátnődnek sokat a házi munkában, és ilyenekben, hogy munka után ezekre ne legyen sok dolga és akkor nagyjából egálban vagytok. A pénz nem minden, ha egyébként boldoggá teszed, és jó nektek így, akkor tanulj szorgalmasan, hogy ne legyen hiábavaló az érted hozott erőfeszítése.


24L

2016. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért fura neked, mert ez fordítva szokott lenni: a lány van idősebb pasival (bár itt csak 3 évről van szó, szóval még ez sem stimmel), aki eltartja, amíg ő tanul. De ha az ilyen esetekben a lányt nem gondolja senki élősködőnek, akkor fordítva miért lenne így? Csak a társadalmi beidegződés miatt, miszerint a férfi keressen a nő meg takarítson... elavult, több száz éves minták határozzák meg a gondolkodásunkat a mai napig, és sajnos fogják is még jó darabig. A lényeg, hogy szerintem nem élősködés, amit csinálsz. Zárójelben: én pl. ennyi idősen már rég diákmunkáztam suli mellett, szerintem ezt te is megteheted. "suli mellett nem lenne időm melóra" -> ha tényleg akarod, akkor megoldható. Igaz úgy tűnik, nem vagytok rászorulva, de végülis olyan nem létezik, hogy felesleges pénz... :P
2016. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon kíváncsi vagyok: mit dolgozik a barátnőd, hogy már 21 évesen fenn tud tartani egy lakást +eltartani két embert...? Nem rosszindulat vagy ilyesmi, csak tényleg érdekel.
2016. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha a barátnődnek megfelel a helyzet, nem probléma a számára, akkor szerintem téged se zavarjon.
2016. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5#Külső szemmel nézve tényleg elég érdekes 21 évesen fent tartani 2 embert és egy házat,gondoltam is hogy valaki meg fogja kérdezni.

Egyik rokonánál (és akkor ezzel már mindent elárultam) akinek van egy cége,melózik valamilyen irodai munkát,néha itthon is átnézi a munkáját (exel,world vagy nem is tudom milyen programnak hívják :D ).

Említette már de annyira túlmagyarázta hogy elfelejtettem,valamit ellenőrizni kell neki vagy ilyesmi azthiszem.

Persze,ha nem lenne a nagynénje fejes akkor nem lenne ilyen munkája,ezt többször is mondta.

2016. febr. 15. 18:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Az király. :)

Hát figyi, így azért az is látszik, hogy nem a belét dolgozza ki, hogy normálisan tudjatok élni... úgyhogy szerintem még mindig nem, nem élősködés amit csinálsz. ;)

2016. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tehát ha csak ülne a seggén, mert megnyerte a lottóötöst, akkor senki nem tudna rajta élősködni, mert nem csinált semmit a pénzért?


Szerintem sem élősködés, amit a kérdező csinál, de a logika itt nem ragyog oly fényesen.

2016. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A suli mellett nem lenne időm melóra,mert akkor kb. heti pár óra szabad időm lenne és tuti begolyóznék."

Mert szerinted mi lesz ha mar rendes allasod lesz?

Es akkor ha jol ertem most fogsz erettsegizni? Ha elmennel esti tagozatra mellette melozni is tudnal es egy ev alatt letudnad a gimit.

2016. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!