Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Közösen fizetjük a hiteltörles...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közösen fizetjük a hiteltörlesztőt, de papíron neki semmi köze a lakáshoz, akkor szakítás esetén követelhet bármit?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk se házasok, se bejegyzett élettársak, gyerek sincsen. A lakás is úgy lett megvéve, hogy az önerőt én és szüleim adtuk, a hitelt pedig én egyedül vettem fel, az ő neve szóba sem jött sehol. Sőt még bejelentett munkaviszonya sincsen, feketén dolgozik már vagy 8 éve. Szóval jogilag ő mintha nem is létezne. De mégis benne van a pénze a lakásban, kezdve a felujítástól, a bebútorozásig, a havi hitel fizetéséig. Ha szakítunk, és követelőzik, de nem fizetek, nem adok oda neki bútorokat, tehet valamit törvényesen ellenem?
2016. márc. 12. 14:06
 1/6 VirágésBence ***** válasza:
Törvényesen semmit, max kiveri a kocsid ablakait, szerintem egyébként teljesen jogosan, de mivel jogilag nincs sehol ezért nem tudja bizonyítani, hogy az ő pénze is benne volt, főleg, hogy elvileg neki egy forintja sincs, ráadásul szerintem hülye lenne perelni, max csak lebukna az iparával, mást úgyse érne el.
2016. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Milyen számláról vonják a törlesztőt? Ha mindketten rendelkezhettek felette, akkor már meg is szívtad, mert nem tudod igazolni, hogy melyikőtök pénze. Azért az nagy roh@dékság, hogy te magad is tudod, hogy jogosan kérhetné a rá eső részt, hiszen jócskán benne van a pénze a felújításban, hiteltörlesztésben, rezsiben, stb . Biztosan te is jól laktál párszor a kontójára,kaptál tőle ezt-azt. Vitt nyaralni. Akkor tetszett. Akkor tessék azt belböfögni, visszaadni, visszafizteni centrő centre. Undorító, hogy embereknek kiesik az a pár év/ évtized, amíg szerettek valakit, de ha nem is, vitte őket a hátukon. Remélem, nem sikerül a terved.
2016. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, számlákkal kéne bizonyítania, hogy pl a hűtőt ő vette.


Viszont emberileg, ha szétmentek, adhatnál neki pénzt....

2016. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem követelhet. Nálad lakott ingyen,ha a te neved szerepel a tulajdoni lapon/vagy a szüleidé,akkor nincs köze.
2016. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Törvényesen nem, mert nincs igazolható jövedelme 8 éve.
2016. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan számláról vonják a hitelt, amin az ő neve is szerepel, akkor azért lehetnek problémák.
2016. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!