Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 1 éves kapcsolat után összeköl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 éves kapcsolat után összeköltözés?

Figyelt kérdés
Párommal találtunk egy nekünk megfelelő kis lakást, amit hitellel meg tudnánk venni magunknak, és összeköltöznénk. 1 éve vagyunk együtt, ő 27 éves, én 21. Mindketten dolgozunk. Mennyire jó ötlet ez?
2016. ápr. 26. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Az összeköltözés jó ötlet, de esetetekben szigorúan csak albérletet ajánlanék kezdetnek, több okból is:

- fiatal vagy még, akárcsak a kapcsolatotok

- "Lakva ismerszik meg az ember" mondás találó, mert sokan nem tudják elviselni a másik háklijait, szokásait és emiatt szétmennek, de minimum sokat veszekednek apróságokon is

- a mai világban hitelt felvenni (bármennyire is kecsegtetőnek és kihagyhatatlannak tűnik is) kockázatos és nagyon-nagyon sokáig összeköt a másikkal

Félre ne érts, én drukkolok Nektek, de szerintem ez a konstrukció még korai lenne.

A párommal Mi 5 hónap után költöztünk össze és már 4 éve együtt lakunk, kb. fél éve fogalmazódott meg bennünk a saját lakás vásárlásának gondolata, de még mindig mérlegeljük az opciókat, hogy hitelből egy szép nagyobbat, vagy saját zsebből egy kisebbet vegyünk és gyűjtögessünk hozzá a későbbiekben. (23L)

2016. ápr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A közös lakás vásárlás még szerintem is korai. Az összeköltözés már teljesen időszerű. Először ismerjétek meg így egymást.

Mi 4hónap után költöztünk össze, és most több mint 3év után vettünk egy közös lakást. De 1-2 év után biztosan nem mertem volna belevágni egy ilyenben.

2016. ápr. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen egyetértek az elöttem szólókkal. Egy közös hitel komolyabb lépés mint egy házasság 😊 Viccet féretéve előbb tényleg lakjatok együtt még legalább egy évet albérletben mielött ilyenbe belevágtok.
2016. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én se mernék korábbi együtt élés nélkül egyből hitelt felvenni és házat venni. Nagyon sok kapcsolat szakad meg az összeköltözés környékén, mert nem bírják egymás háklijait. Ha ne adj' isten veletek is ez lenne a helyzet, akkor még mindig ott vagytok, hogy kié legyen a ház, a hitellel mi legyen, elvégre kettőtök nevén van mind a kettő, mégis, hogy szakítsatok így? Előbb albérletbe mennék, és miután azt látom, hogy ez működik, akkor már esetleg venném a házat.


A hitel az nyilván kockázatos, de vannak helyek (pl Budapest), ahol nehéz saját zsebből venni házat, lakást (és nem csak a nagy méretűre vagy a nekünk tetszőre gondolok). De nyilván ha megtehetitek, akkor inkább gyűjtögessetek még egy ideig, és legfeljebb kisebb hitelt vesztek fel, rövidebb időre, még mindig jobb, mint egyből 10-20 évre lekötni magatokat. Az rengeteg idő, hát te éltél ennyit összesen.


Az összeköltözés viszont nem korai, én kb egy hónap után cuccoltam össze a párommal, ez volt két éve, de mi albérletben lakunk, nézegetjük időközben a házakat is, de egyelőre nem tervezünk költözni. Mi ha veszünk, akkor olyat veszünk, ahol meg is fogunk öregedni, és nem mindegy egyikünknek sem- főleg a jövendő gyerekek szempontjából-, hogy mekkora, milyen állapotú, kertes családi ház vagy lakás, ésatöbbi, a tökéletes meg nem ugrik csak úgy az ember szeme elé, de nem sietünk vele, na.


Egyébként az utóbbi időben nagyon mennek felfelé a házak és lakások árai, a jelen pillanat egyébként sem a legalkalmasabb ilyen komoly döntésre.

2016. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semennyire nem jó ötlet ez.


Egyrészt te nagyon fiatal vagy még, szóval sajnos esélyes, hogy nem ő lesz majd életed párja. DE ha igen, akkor is butaság 1 év randizgatás után, együttélés nélkül, a másik valódi ismerete nélkül belerohanni egy ilyenbe.


Komolyabb pénzügyi döntéseket 2-3 év együttélés után lehet relatíve racionálisan meghozni, mivel addigra valóban megismeritek egymást. Ehhez idő kell....


Költözzetek össze, gyűjtögessetek, és 2-3 év múlva ha még mindig így éreztek, hajrá.

2016. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Gondold végig, hogy ha együtt élsz valakivel, akkor olyan dolgokat is meg kell csinálnod ami családanyáknál szokás, pl. este hazaérsz 16kor a munkából, és állj neki vacsorát készíteni, hétvégén moshatsz, főzhetsz, takaríthatsz, csekket fizethetsz be, bevásárolhatsz, és miután sor kerülne az együttlétre, már csak aludni volna kedved :D
2016. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És miért csak a nő csinálná? A férfinak nincs keze?
2016. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
#7 jogos!
2016. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Mi fél év után költöztünk össze a barátommal úgy, hogy én még nem igazán akartam, mert korainak gondoltam. Még mindig együtt vagyunk, és nem bántam meg. Azonban lakást nem vettem volna közösen.

Voltak vitáink csiszolódtunk, és most vagyunk abban a szakaszban, hogy kezdünk egymáshoz szokni.

El se tudtam képzelni azelőtt mennyi idegesítő apróság lehet, ami az embert zavarhatja a másikban. Ez addig, míg össze nem költözöl a másikkal, nem jut eszedbe.

A kérdés az, ezek továbbra is idegesítenek, ő tesz ellene, és te mennyire tolerálod.

Kicsit mindenkinek engednie kell, de ez véleményem szerint egy folyamat, és nem viseltem könnyen, azelőtt sose éltem együtt pasival így, és nem gondoltam volna, hogy ennyit fogok tanulni még egy kapcsolatban engedékenység, alkalmazkodás szempontjából.

2016. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az összeköltözéssel nincs baj 1 év után. Én viszont soha nem vennék fel hitelt, pláne nem olyannal közösen akivel még nem is éltem együtt.
2016. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!