Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A baratomhoz koltoztem akivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A baratomhoz koltoztem akivel eggyutt lakik a mamaja es elegge zavar h sokszor o mossa ki a szennyesem. Nem ertem miert csinalja?

Figyelt kérdés
Mert nekem ez tok olyan minta ugy gondolna en nem vagyok kepes ra.. pedig baratom szerint a mamaja csak nagyon ritkan mosott, es a baratom mondta h miota en mosok mindig van ruhaja, de ha pl a furdobe leteszem a szennyesem akkor kimossa, ma reggel meg ossze is szedte a ruhakat es behozta a szobaba.. Kicsit idegesit mert igy a sajat tempomba ahogy en gondolom nem csinalhatok semmit. Persze megkoszontem, meg jo h ilyen rendes, de en tudom h melyik ruhat h szeretnem mosni meg mikorra kell, legutobb is mikor kimosta meg nem volt ossze szedve a szobabol minden szennyesem es masnap akartam kimosni mert utana kelett volna azokat a ruhakat felvennem de igy nem tudtam kimosni mert amit ott talalt azt tette be, aztan meg csodalkozik h miert mosok kulon ilyen keves ruhat..
2016. máj. 18. 09:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, ja az elején x=20 :-)
2016. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Azért van szád, hogy beszélj vele, ba­szki. Teljesen korrekt, kulturált, normális módon meg lehet mondani 30 másodperc alatt a mamának, hogy te szeretnél mosni, köszönöd az eddigi segítségét, de ne csinálja.


Ha te túl gréta vagy ahhoz, hogy megmondd neki, akkor a barátod megmondja.

2016. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez történik ha két nő kerül egy háztartásba. Hiába barátodé a lakás, a mama volt ott előbb, ő az idősebb, az ő rendszere... Persze rendes akar lenni, de az unokája a fontos neki hogy ő ki legyen szolgálva, nem ellened irányul a dolog, de ő úgy csinálja ahogy eddig, ezt érzi kötelezettségének. Neked sose lesz beleszólásod amúgy. Lehet mondani hogy szóljon ha mos, kérdezzen. Saját anyósomból indulok ki: néha megteszi, de általában nem és idegesítő, bármennyire is aranyos akar lenni. Sajnos vagy megszokod hogy te ott nem leszel vezér vagy megvárod amíg ketten tudtok lenni és akkor lesz saját háztartásod.
2016. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 aperitif ***** válasza:

Valahogy én sem tudnék felhőtlenül örülni annak, ha az anyósom kimosná a ruháimat, maximum azt tudom elképzelni, hogy szól, "Zsuzsikám, holnap fehéreket mosok, ha van neked is, tedd ki, kimosom a többivel együtt"

Egyébként meg szerencsés vagy, hogy csak a fürdőszobában lévőket mosta ki, hallottam már olyan esetről is, hogy a mama bement a fiatalok szobájába a távollétükben, és a szekrényből is kiszedte azt, amiről ő úgy gondolta, hogy ki kell mosni. Sajnos, az idősek sokszor nem képesek a fiatalokhoz, a gyerekükhöz, és az ő társaikhoz úgy viszonyulni, mint önálló, felnőtt emberekhez. Próbálj meg beszélgetni vele, hátha...

2016. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nincs jogod bosszankodni, te csaka barátods csaja vagy, lehet, hogy holnap már nem leszel az, másik jön. A nagymamája meg mindig a nagymamája marad. Ő otthon van, te nem. Vendég vagy, akinek szívességet tettek azzal, h befogadták.

Nem te fogod diktálni a háztartás ütemét, meg úgy alapjaiban véve semmit. A mama mos, ahogy neki tetszik, ahogy eddig csinálta. Annyit tehetsz, h veszel egy zárható szennyestartót magadnak, külön. És akkor mosol, mikor megtelt.

2016. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 aperitif ***** válasza:

#15, azért az nem úgy van, hogy ha én valakihez odaköltözöm, akkor már ott mindenkinek joga van a bugyijaim felett diszponálni. A "vendégnek" is vannak jogai, és az együttélésnek vannak szabályai, amiket illik tiszteletben tartani.

Adott esetben egy lelakatolt szennyes tartó sokkal sértőbb lehet, mint pár kedves szó arról, hogy én mit szeretnék, mitől érezném magam jobban.

2016. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

16-os, egyetértek.

Ha a mama meglátja a lelakatolt szennyestartót, na akkor ő fog viszont rosszat gondolni. És onnan csak mérgesedik az egész.

Meg kell beszélni, ennyi!

Hosszabb távon pedig külön lakrészt kialakítani, külön háztartással.


Na meg azért a gyerekem/unokám párja már nem vendég. legalábbis én nem tudnék vendégként tekinteni rá. Már családtag, a gyerekem párja. Ennél fogva bele alkalmazkodniuk is kell egymáshoz. Neki is a mamához, valamilyen szinten a mamának is hozzá.

Meg lehet ezt beszélni szépen, akár a párja segítségét kérve.

2016. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, szerintem meg a mama azon is meg fog sértődni, h nem kér a kérdező az ő mosásából, mert biztos rosszul mos, stb.
2016. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16-os, ha valakihez odaköltözöl igen, senki se rendelkezhet a bugyijaiddal, na de neked se annyi beleszólásod a dolgokba, mintha a magad ura lennél.


Szépen hangzik, h a barátnő családtag, de a gyakorlatban , hát lófaxt. Csak megtűrik. Ha esetleg komolyra fordul a kapcsolat,(eljegyzés, esküvő) akkor elismerik családtagnak, de egy másik nő háztartásába beleszólása sose lesz. Még abba se, melyik fiókba tegye vissza az ollót.

Ez a kemény valóság.

2016. máj. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Szépen hangzik, h a barátnő családtag, de a gyakorlatban , hát lófaxt. Csak megtűrik. Ha esetleg komolyra fordul a kapcsolat,(eljegyzés, esküvő) akkor elismerik családtagnak, de egy másik nő háztartásába beleszólása sose lesz. Még abba se, melyik fiókba tegye vissza az ollót.

Ez a kemény valóság."


Jó, biztosan a legtöbb esetben így van. De az életemben találkoztam már nem egy ellenpéldával, és ha majd eljön az idő, úgy érzem én is családtagként fogok tekinteni a gyermekem választottjára is.

2016. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!