Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Így odaköltözni a páromhoz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így odaköltözni a páromhoz? (és a szüleihez) Milyen hátrányai lehetnek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, kicsit messze lakok Budapesttől, így szobát bérelek, hétközben ott vagyok. Ezt a szüleim fizetik, ők mondták, hogy nagyon szívesen támogatnak, így szorgalmi időszakban nem kell dolgoznom.

A párom pesttől nem messze lakik, bő 1 óra az út a szobájától az egyetemig, kb negyed órával több, mint a pesti albérletemtől.

Fél éve vagyunk együtt de 2 éve ismerem, mindig jóban voltunk és soha nem volt semmi probléma köztünk, összepasszolunk.

Felajánlotta, hogy szeptembertől lakjak náluk hétköznaponként, szülei azt mondták nekik oké.

Nos az evidens hogy nem ingyen lennék ott hanem némi lakbér ellenében. Ezen kívül mi az ami gondot okozhat?

Házimunkát pl nem tudom hogy oldanánk meg, anyukája nem dolgozik, megcsinál otthon mindent napközben de ez nyilván megegyezés kérdése. Miket kell még átgondolnom, mikre kell figyelni ilyen esetben? Kinek mi a tapasztalata?

(csak annyit ne írjatok hogy "anyósékkal nem szabad összeköltözni és kész", valami konkrétabb válaszra számítanék)


2016. máj. 19. 11:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Én laktam már anyósékkal muszájból, amíg nem vettünk lakást.

Először minden oké volt, aztán már abba is belekötöttek, hogy nemár beledobjam a zoknimat a szennyesbe, hanem kézzel mossam ki rögtön.

2016. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen-igen olyasmi lesz mint amit az 1# írt.

Tapasztalat,egy darabig tényleg minden klappol de 2-3 hónap után már kibújik a szög a zsákból..


Persze mindig vannak kivételek.

2016. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

A szüleihez? :D Úgy hogy nem is dolgozol? Kapsz majd olyat... Apuci pénzén meg majd egy órára laksz a sulitól? Ehhez is csak gratulálni tudok! Egy óra alatt át lehet utazni egész Pestet!

Költözzetek össze egy lakásba! Ha a kiscsóka nem képes ennyire, akkor minden csak nem a párod.

2016. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nevetséges.
2016. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Így is kb 45 percre lakok a sulitól, az a része édes mindegy direkt írtam, hogy időben nagyjából ugyanannyi lenne.

Amúgy össze fogunk majd költözni külön lakásba, nyilván nem "anyóséknál" akarunk élni örökre, de most amíg csak kolesz helyett kéne addig nem fogunk teljesen önálló háztartásban élni, azt majd tényleg akkor, ha én is dolgozok majd és két "teljes" felnőtt ember leszünk.

Egyelőre nem ez a helyzet, szóval a választék az hogy vagy random emberekkel bérlek közös szobát, vagy a barátom fél szobáját "bérelem ki".

2016. máj. 19. 13:34
 6/18 A kérdező kommentje:
Az első kettőnek Köszi!
2016. máj. 19. 13:35
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha nyugalmat akarsz akkor nem!

Vagy csak ti ketten vegyetek ki egy lakást/szobát (ha összedobjátok kijön).

Én 3 hónapig voltam anyósékkal... Elmondom a lényeges gondokat:


Folyton kerülgettük egymást, mert pont wc-re akartam menni amikor apukája ment fürdeni és akkor jajj, de legalább 1 órát vannak bent ők. Mi persze siessünk. Nem kopogtak soha, zárat nem tehettünk fel, ha azt mondtuk hogy ne gyere be mert hallottuk hogy jön vagy már kintről kiabál hogy kérdezni akar valamit (öltöztünk, meztelen voltam, bekentem magam testápolóval, mert a fürdőben nem lehet vagy akár szex) akkor is bejöttek és nem ment ki amíg meg nem tudta amit akart!!! Te meg addig égsz mint a rongy..

Ha letettünk valahová valamit tuti eltették, a kajánk (magunkra vásároltunk, főztünk) eltűnt, ha vettünk egy ismerős alapanyagot, megcsinálta anyós sunyiban, persze mi nem akartuk akkor és úgy... Egy idő után jött a basztatás, a munka mellett tanulnom kellett és kaptam mindig heti 1-1 napot otthon, anyós egész nap otthon van és persze óránként egyszer legalább bejött valami indokkal (facebookon láttam-e, mit mondott a barátnője, miért nem ettem már 2 órája?! stb.)

Ha kifogyott a melegvíz, kint hagytak valamit, mi nem reklamálhattunk de ha fordítva volt akkor egyből jött a vita. Mindezt igen jó pénzért mert volt átfedés az eladás és a költözés között, tanulságos időszak volt mindenesetre.

2016. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is éltem egy fél évig barátom szüleinél. Hasonlóan egyetemista vagyok, és hogy majd így könnyebb lesz nekem. A házimunkát mi úgy osztottuk be, hogy ő délelőtt dolgozott, akkor én főztem, mostam, mosogattam. Délután hazajött és tanultam volna, de nem tudtam tőle, mert vagy nagyon hangosan telefonált órákig, vagy a tv-t bömböltette, vagy csapkodott, mert összeveszett barátom apujával.A hátam mögött mindig panaszkodott rólam barátomnak, de nekem sosem mondta személyesen. A ruháimat volt, amit széttépett, kidobott a kukába, szóval ő inkább már az elmebeteg kategóriába tartozik. Az apja pedig mikor nem volt otthon senki, akkor simogatni kezdett. Szóval a lehető legrosszabb élményem, hogy odaköltöztem a családjához. Nem is ajánlom ezért senkinek. Azóta már elköltöztünk külön szerencsére. A barátom sem tudta tovább elviselni őket.

24l

2016. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hűha, ezek elég durva esetek, köszi a válaszokat.

Hát nekem a párom szülei aranyosak, a barátomnak csak jót mondanak rólam, soha nem nyitottak ránk, általában egyáltalán nem mennek fel az emeletre, ha ott vagyok max felkiabálnak ha van valami (barátom szobája fent van az emeleten, az övék lent), van fent külön fürdőszoba meg lent is egy, ezen soha nem volt még vita készülődésnél, elég sokat vagyok náluk így is.

Csak nem tudom, azért bizonytalan vagyok mert más vendégként ott lenni, meg kvázi ott élni.

2016. máj. 19. 16:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Koltozz oda nyugodtan, de ha ugy erzed kezd eleged lenni valamibol, beloluk, akkor kezdj el uj lakhatast keresni es meg azelott koltozz el, hogy megromlana a viszony.
2016. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!