Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista a férjem. Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a férjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minimum a héten egyszer részeg és nem telik el nap, hogy minimum pár sör ne csúszna le. Nem válik agresszívé, de furán viselkedik olyankor és látni is rossz, hogy leépül. A hétköznapi gondokra fogja, ráadásul nem igazán tudom rávenni, hogy tegye le. Nem akarom nézni ahogy roncsolja a szervezetét. Mit tegyek? :((


26L


2016. dec. 21. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nincs testvére, aki segíthetne? Nálunk volt olyan családban, akit a bátyja húzott ki ebből.
2016. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincs, sajnos...
2016. dec. 21. 21:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Más családtag sem, akire számítani lehetne?

Látatlanban is sajnálom, már csak a személyes tapasztalataim okán is. De az már egy jó lépés, ha te felismerted a problémát és tenni szeretnél ellene. Már csak el kéne érni ugyanezt nála is.

2016. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A családtagoknál se látok tennivágyást, meg ők nem is tapasztalják annyit, mint én..
2016. dec. 21. 21:06
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehet, nem is veszik észre, vagy éppen nem akarják észrevenni. Viszont ha te egyedül nem tudsz előrelépni ebben, akkor kénytelen leszel az ő segítségüket kérni. Minél előbb, annál jobb. Ha a férjednek van olyan barátja, akire hallgat valamennyire (és mondjuk nem küzd ő is ugyanezzel a problémával), akkor ő is segíthet.


Ezek a dolgok jellemzően nagyon előrehaladott stádiumban szoktak csak kiderülni, ezért is jó, ha te viszonylag korán észreveszed az irányba mutató jeleket. :)

2016. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mióta megy ez így? Vagy mindig is ilyen volt? Biztos kellett lenni valami indító oknak, hogy ezt csinálja, hogy ezzel kompenzál.


Az őszinte beszélgetés igazán jót tenne szerintem.

2016. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Baba van?

Figyelj, nem akarok vészmadár lenni, de. Próbáld győzködni, hogy tegye le, és ne fogja rá a hétköznapi gondokra. Mindenkinek vannak. El kell menni futni, vagy sportolni, az is pont annyi időt vesz el, mint, hogy valaki megigyon a tv előtt 5 sört. Ha nincs baba, akkor várj egy kicsit, de ha nem javul, akkor ne szülj neki, és ha továbbra sem, akkor hagyd ott. Fiatal vagy, ne keserítsd meg az egész életedet egy alkoholista mellett, mert ha már most nem tudja letenni, akkor rosszabb lesz. Alkoholistaként nem lesz felelősségteljes apa se, arról ne beszéljünk, hogy neked mennyi szenvedést okozna, és a gyerekek mit látnának. Viszont ha javul is, akkor is gondolkozz kicsit el, mert nem lehet tudni, hogy 15 év múlva nem jön-e vissza. Magyarországon sajnos nem ritka, nekem is volt alkoholista családtagom, de amikor beleesett a babakocsiba, akkor belegondolt abba, hogy mi lett volna, ha a fia benne van. Szerencsére 25 éve nem iszik, de akkor is alkesz. Nálatok ne legyen ilyen esemény, ami ráébreszti. Ha kell, ülj le, beszélj vele, de mindenképpen foglalkoznod kell vele!

2016. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Apukám is az volt sajnos, öt évig bírta a szervezete a mindennapos ivást. Idén elhunyt. Mi sajnos eltávolodtunk tőle - amit a mai napig nagyon bánok -, a lényeg az, hogy segíts neki, mind lelkiekben, mind máshogyan. Vidd el egy pszichológushoz. Mi lehet az oka, hogy iszik? Nálunk a pénz hiánya volt a gond. Hétköznapi gondok? Bővebben? Segíts neki, akarat kérdése! Hajrá.

21L

2016. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A munka, pénz a probléma nála is... de én nem látom olyan durvának a helyzetet, mint ő gondolja.

Beszélek én vele, de lehurrog, hogy ne foglalkozzak ezzel. Kicsit úgy érzem, nem tudok mit tenni.


Azért köszönöm a sok véleményt, jó lenne, ha ezeket ő is látná..

2016. dec. 21. 21:53
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Úgy esett nálunk is, mint 8-asnál. Sajnos nem lehetett segíteni apámon. Egy rövid időre az elvonókúra ért valamit, de visszaesett és elhunyt.

Szerintem vizsgáld meg magadban, mit tudsz vállalni, mit érzel iránta, mennyire vagy erős lelkileg. Ha hajlik orvosi segítségre, vidd el. Ez egy betegség, amin sem a szerelem, sem a gyermeki szeretet nem segít, együtt kell vele élni. Kérdés, vállalod-e, felkészülve arra, hogy nem lesz teljes a kapcsolat, és el is veszítheted korán.

28f

2016. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!