Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem alkoholista?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem alkoholista?

Figyelt kérdés

Sajnos 13 éve így ismertem meg .hogy alkohol problémái voltak.Sokáig nem is ivott.Viszont el-el "kapart"havi 1x vagy olyan is volt hogy 1 évig nem ivott alkoholt.

Ma viszont totál berúgott és nagyon össze vesztem vele.nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot ,mert amikor nem iszik akkor ő a világ legjobb férj.

Most ott tartunk,hogy nekem kell bocsánatot kérni amiért szóvá tettem az alkoholt.

A baj az,hogy apám is alkoholista volt és nagyon féltem tőle és ezt vetítem a férjemre rá.

Mind kettőnknek a második házassága. 49 éves vagyok a párom 59

Ha el megy nem tud magáról gondoskodni.

Nem tudom mit tegyek?

Olyan "se vele se nélküle" van most.

Hogy tudnám el engedni? Ilyen kórba új életet kezdeni?



#alkohol #férj kapcsolat
2015. febr. 12. 15:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
51%
ha alkoholista, akkor mindegy hogy te 20 vagy, 40, vagy 60
2015. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%
Akkor inkább maradsz mellette boldogtalan életed végéig??! Ez lenne a butább döntés..
2015. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
21%

Nem azaz alkoholizmus, hogyha egyszer egy évben bemer rúgni. Akkor alkoholista valaki, hogyha rendszeresen iszik tök mindegy mennyit, legyen az akár napi 3 doboz sör. Na az már alkoholista. Mert függ tőle, szenvedélye. A párod egyikbe se tartozik bele. Mi az, h ha elmegy nem tud magáról gondoskodni?


Off.

De köszönjük az ismételt kamu kérdést. Egy 59 éves nő nem így gondolkozik.

2015. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

43%-os, mi vagy te, valami unatkozó kisgyerek?


Minden 49 éves nő egyforma, és te mindegyiket ismered? Szűnj már meg.

2015. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
44%
Az is lehet alkoholista, aki évente egyszer részeg, sőt az is aki 5 évente egyszer. A függőség nem a gyakoriságtól függ, hanem a lelki-pszichikai folyamatoktól. Ismerek olyan alkoholistát, aki nagyjából kétévente iszik, addig meg tudja állni, de aztán jön valami külső vagy belső pozitív vagy negatív hatás, és akkor legalább egy hétig iszik.
2015. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Aha, aki beszólt nekem. Meg itt ilyen okosakat írnak. Azoknak üzenném, hogy ezek szerint a sok tini, vagy fiatal akik elmennek bulizni és taj részegre isszák magukat heti egyszer, egészen addig míg ki nem növik a bulizást, akkor azok is alkoholisták! Oké. Ja tudom, ők nem, mert buliznak és az más! :D :P
2015. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
50%

Istenem. Persze, hogy alkoholista, mert be mer rúgni esetenként. Ha ilyen feleségem lenne, mint Te én minden nap berúgnék. Eddig röhögtem azon, hogy ilyen kérdéseket huszonévesek tesznek fel, de most inkább el vagyok keseredve. Ha x ideje nem ivott, akkor azon kéne elgondolkodnod, hogy most miért tette. Egyébként meg egy ilyen lazítás időnkét belefér.

Ilyen "kórba" én is aggódnék :-D

Jah és nő vagyok.

Azon gondolkodj el, hogy beráncosodott seggel otthon úgy viselkedsz, mint egy 20 éves, és Te vagy a tipikus esete annak, amikor a faszi azért megy el inni, mert elege van abból, hogy megszabják, hogy mit csináljon. Valószínűleg nem hallgatod meg, ha problémája van, csak problémázol.

2015. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%
Az nem alkoholista, aki 1-szer berúg, ez teljes hülyeség, akkor a népesség min. 95%-a alkoholista lenne. Ha csak ennyi a bűne, hogy berúgott, akkor felesleges ekkora hisztériát csapnod. Ha össze is vert, vagy valami ilyesmi, akkor más a helyzet. De ez, mint válóok, hogy részeg volt, önmagában teljesen nevetséges.
2015. febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
13%
Igen alkoholista és ennek sosincs jó vége. Válj el, kezdj új életet, megváltozni nem fog, ha nem akar. És úgy tűnik abból, amit írtál, hogy nem is akar.
2015. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%

Az elvonókon így kezdik a beszélgetést:

piroska vagyok, alkoholista.

2 éve nem ittam alkoholt.


Sajnos igen az alkoholista az marad. Nem arról szól hogy nem iszik valamennyi ideig. Hanem amikor megint a kezébe kerül a pia, akkor mértéktelen alkoholfogyasztásba kezd. Egyszerűen alig bírja megállni hogy ne igyon, amikor iszik, akkor meg a sárga földik.

Tehát számomra ez alkoholizmus, és nem szivesen élnék ilyen emberrel.

2015. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!