Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista a férjem. Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista a férjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minimum a héten egyszer részeg és nem telik el nap, hogy minimum pár sör ne csúszna le. Nem válik agresszívé, de furán viselkedik olyankor és látni is rossz, hogy leépül. A hétköznapi gondokra fogja, ráadásul nem igazán tudom rávenni, hogy tegye le. Nem akarom nézni ahogy roncsolja a szervezetét. Mit tegyek? :((


26L


2016. dec. 21. 20:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Mióta megy ez?


Tudom, itt is mindig közlik az emberek, hogy a napi 1-2 sör nem alkoholizmus, hiszen sosem tántorgós részeg... A valóság az, hogy aki rendszeresen iszik, az alkoholista, és ezt a házasság előtt észre kellett volna venned, mert csak romlani fog.


A függőségekkel az a fő gond, hogy amíg magától nem veszi észre az illető, addig mondhatod neki (hányszor hallottam a rám nincs hatással, egy kis lazítás csak, etc dumákat).

Sajnos legtöbbször erre az emberek csak valami sokkhatás révén jönnek rá, de a legtöbben még olyankor is sunyítanak, mikor már a májukat műtik

2016. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Pontosan, ez függőség és nagyon nem most kezdődött. Voltak előjelek. Nem írtad hány éves, de na 30 körüli, akkor ennek intő jeleinek kellett lenni kb 10 éve már. Az durva, ha ilyen fiatalon heti egyszer részeg, és napi több sör. Nekem családomban senki nem ivott napi szinten, nem volt alkoholista, de szakmám révén látok eleget. Nem fog változni azt hiszem a Te esetetekben ,ha tényleg valami külső hatás rá nem döbbenti. Te hiába beszélsz neki. 26 Vagy még csak, lépj.
2016. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát nem tudsz mit tenni - volt alkeszként mondom.

Mondta nekem a párom is, a barátaim, is, orvos is.... sőt még a kocsmatársakkal is tisztáztuk, hogy hiába nem vagyunk mi tök részegek, alkoholmentes vérrel nem húzzuk sokáig.

Egyszer, talán a gyerekek miatt valahogy arra gondoltam, hogy nagyon szar alak vagyok, miféle apa?

A jó pillanat volt, meg valami baromi nagy elhatározás, de második próbálkozásra segítség nélkül felhagytam vele.

Amikor egy hétig durva elvonási tüneteim voltak... az ijesztett meg igazából, hogy ez nem valami tréfás dolog.

De addig, míg ő maga be nem látja, hogy bajban van, senki nem tud segíteni.

Sajnálom, de ennyi a lehetőséged.

2016. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

Csak állj mellé, és támogasd! Legyél a társa, akivel őszintén tud beszélni, és akinek őszintén beszélhet.


Ő még nincs a menthetetlen stádiumban, és elvonóra sem hiszem, hogy szüksége lenne. Azért iszik, mert lelkileg össze van törve. Nem tudja megbeszélni a problémáit senkivel, és senki nem is érti meg. Van aki ezt már depressziónak hívja, de az is lehet, hogy csak reálisan látja a világot, és a helyzeteteket. Nem kioktatás, kell neki, hanem segítség. Ha érzi, hogy van értelme az életének, hogy figyeltek rá, kiálltok mellette, akkor magától leszokik. Az elvonó semmit sem segít, ha őt hibáztatják, és utána visszakerül ugyanabba a környezetbe, ahol tönkretették. Ez egy védekező reakció, öngyilkos nem akar lenni, de élni sem akar, mert érzi, hogy nincs miért. Különben meg sem fogta volna a poharat.

2016. dec. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%
Vagy megy magától orvoshoz, vagy válj el most rögtön. Jól mondja a fenti ex-alkolholista hozzászóló. Én is voltam ebben a helyzetben csak a nő volt az alkoholista. Semmit nem tudsz tenni, elpazarolhatod rá a fél életed is. Az alkohol átveszi az irányítást, és fel sem fogja hogy baj van.
2016. dec. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!