Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire lesz nehéz alkalmazko...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire lesz nehéz alkalmazkodni egymáshoz ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha egy kicsit hosszú lesz, mindenesetre remélem, hogy lesz aki elolvassa és segíteni is tud nekem.


A barátom tavaly végzett és pár hónapja elhelyezkedett rendőrként. Bár én nem jártam egyetemre, mert nem volt rá lehetőségem (ezt a részét inkább hagyjuk is), ezért én ehelyett szereztem OKJ-n egy szakmát és el tudtam vele helyezkedni. Most vagyunk együtt 3 éve és ebből 1,5 éve élünk együtt.

A múlt héten költöztünk egy másik albérletbe, szóval az új környezethez is hozzá kell szoknom, illetve terhes is vagyok és néha kicsit ingerlékenyebb vagyok. Barátom is sokszor feszült és ő maga mondta, hogy nagyon nehéz összeegyeztetni a dolgokat, mert az esetek túlnyomó többségében veszekszünk minden apró dolgon, aminek semmi értelme. Iszonyat röhejes dolgokon tudunk kiakadni.

Igazándiból sok teher zúdult rá az elmúlt időszakban és ez eléggé idegessé teszi, mindezek ellenére nem szeretné, ha egyfolytában veszekednénk (amiket a legtöbbször én generálok). A múlthéten úgy jön haza egyik nap, hogy semmi kedve nincsen semmihez, mert teljesen kiszívta minden az energiáját. Ilyenkor megkérem, hogy beszéljen arról, ami ennyire lefárasztotta, mert egyrészt oldja a feszültséget, másrészt sokszor magától is elkezdi, de akkor azt vettem észre, hogy tényleg nincs kedve semmihez. Így hagytam, majd egy kis idő elteltével, amikor elkezdett zavarni, hogy nem szólunk egymáshoz, próbáltam beszélgetést kezdeményezni, hogy meséljen, de nem szerette volna elmondani. Ilyen még sosem volt, máskor ilyen esetben kérés nélkül elmondja, hogy mi bántja vagy mi a problémája, ezért is volt szokatlan ez a dolog.

Másrészről amióta terhes vagyok, egyfolytában mindenben segíteni akar, ami már-már zavaró. Alapjáraton ezzel nem lenne gond, de olyan alapvető dolgokban is segít, amikre tényleg nincs szükség (lásd: kinyitja nekem az ajtót, ha felállok, akkor segít benne stb).

Volt már olyan, hogy konkrétan felidegesítettem magam ezen és emiatt is elkezdtem vele veszekedni. Nem vagyok magamra ilyenkor büszke és tudom, hogy ez így hülyeség, amikor normálisan is beszélhetnénk róla, de nem mindig tudom sajnos megállni.

Valamint tegnap éjjel sürgősen be kellett mennie a munkahelyére, amikor hazaért megint teljesen kivolt és bár erről már elkezdett nekem beszélni, mégis valahogy mind a kettőnknek rossz, hogy hol én vagyok ideges, hol pedig ő. Amikor megbeszéltük ezt a dolgot, annyjban maradtunk, hogy majd megoldjuk valahogy, de sosem történik semmi előrehaladás.


2016. dec. 31. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj uralkodni magadon valamilyen szinten. Tény hogy felborult a hormonháztartásod, és ez igen csak kihat rád. Párodnak sem könnyű, főleg kezdő rendőrként. Mivel hivatás, bármikor ugraszthatják akár a határra is, és egy hétig nem látod. Szép gesztus tőle hogy segíteni próbál, örülj neki inkább mert eléggé ritka az ha valaki ilyen előzékeny. Próbálj kikapcsolódni és megnyugodni. Szánj rá egy két órát valami olyan tevékenységre ami örömet okoz.
2016. dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtatok múlik. Pl. próbáld meg inkább értékelni, hogy ennyire körbe ugrál most, ő így fejezi ki, hogy szeret, és óvja a babát már most is.

Rosszul eshet neki, ha te ezen kiakadsz.


MagneB6, mindkettőtöknek, és több türelem. Ha gond van, azt csendben is meg lehet beszélni, a kiabálás csak feszültség levezető. Akkor inkább menjetek el futni, sétálni, vagy tudja a fene. Nem egymáson kell kitölteni a feszkót.


Bújjatok össze többet, hogy visszahozzátok az intimitást, kis maszírozás, kedveskedés, egy-két apró figyelmesség sokat jelent. Érezze, hogy hazavárod, jó hozzád visszatérni. Ha otthon csak kapja az ívet, akkor teljesen elhidegültök, mire jön a pici!

Te is kicsit fogd vissza magad, mert a terhesség nem azt jelenti, hogy kifordulsz önmagadból, ezt inkább csak kihasználod, hogy neked most el kell nézni a hisztit. Nem, nem kell!

Én is 32 hetes terhes vagyok, a harmadikkal, tudom, miről beszélek.

2016. dec. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egy süntől mit vársz? hogy valaki szépnevén,rendőr,legyen oda gyomor és pofa kell,születni kell arra.normális emberből nem lehet rendőr 😂
2016. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!