Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti közös kasszán vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti közös kasszán vagytok vagy, hogyan oldjátok meg az anyagiakat?

Figyelt kérdés
Február 1-én költözünk össze a párommal, de még nem hozta fel az anyagiakat, hogy legyen. Én fele annyit keresek mint.

2017. jan. 26. 09:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* mint ő. Akkor így gondolom a közös kassza a jó megoldás? Mert ha fele fele mindennek nekem alig marad valami.
2017. jan. 26. 09:14
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem itt, és nem velünk kell ezt megbeszélni, hanem vele.

Most hiába írja itt neked bárki, hogy a közös kassza remekül bevált, mert egyformán keresünk.

Vagy hiába írják, hogy a külön kassza remekül bevált, pedig egyikünk lényegesen többet keres.


Ettől még koránt sem biztos, hogy nektek az a megoldás lesz a megfelelő. Márpedig nagyon sok kapcsolat rámegy arra, ha állandó anyagi viták vannak, vagy ha az egyik fél úgy érzi, hogy lehúzzák.

Igenis tessék leülni a pároddal még elseje előtt, hogy legalább nagyvonalakban tisztázzátok, hogy neki mik az elképzelései! Lehet, hogy azért nem hozta még fel, mert számára egyértelmű. Mondjuk ha eddig a randikon mindig felesben fizettetek, akkor ő alapból úgy gondolja, hogy ez a fele-fele marad.


De az már lehet az első intő jel, ha ő nem hozza fel, te meg nem mered szóba hozni.

2017. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi 11 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve élünk együtt és 2 éve vagyunk házasok. Ezt csak azért írom, hogy lássátok, hogy nem egy komolytalan kapcsolatban van így.


Már volt, hogy egyikünk, volt, hogy a másikunk keresett többet.


De csináltunk egy táblázatot, ahol felvezettük, hogy kb. mennyi a kiadásunk (közszolgáltatások, tankolás, bevásárlások).

Erre elkülönítünk közösen minden hónapban (lehetőség szerint fele-fele arányban) egy összeget, ami ezt fedezi.

A fizetésünk többi részét betesszük tartalékba,hogy ha valamit kell a házon csinálni, vagy majd, ha gyerek lesz, legyen mihez nyúlni.

Egy kis részét (minimális összeget, vagy, ha marad) meg megszoktunk hagyni magunknak felhasználásra, ha valamit éppen szeretnénk megvenni.


Nálunk ez a rendszer vált be eddig...

2017. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minden megbeszélés kérdése, de fontos előre lefixálni, mert ez oltári veszekedések megelágya lehet.

Nálunk közös a kassza, én minimálisan keresek nála kevesebbet, szerencsére ő úgy fogja fel, hogy mindketten ugyanúgy dolgozunk, mindketten ugyanúgy mindent beadunk. Nincs ezen problémázás. Ha valaki akar magának valami különlegesebbet genni, vagy a hobbijához kell valami drágább, akkor együtt megbeszéljük :)

2017. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Pedig szerintem a fele-fele a fair. Hiába keresel kevesebbet, ugyanúgy eszel, ugyanúgy kell a mosott ruha, ugyanúgy használod a wc papírt. De ezt vele kell megbeszélni. Mi úgy csináljuk, hogy felezünk, de randikon én hívom meg, vagy ha elmegyünk közösen kajálni, sokszor állom az ő részét is.
2017. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs közös bankszámlánk, de a költségek közösek (legalábbis az albérlet, rezsi). Ha bevásárolunk, akkor vagy ő ad pénzt, vagy én veszek, változó. Ezen kívül van a saját pénzünk, amiből vásárolok, kajálok napközben. Nálunk ez eddig úgy tűnik, hogy bevált. Másfél éve együtt.
2017. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem most tőle és azt mondta, hogy persze, hogy közös kassza lesz ez egyértelmű, mert ha már együtt lakunk akkor nem te meg én, hanem mi leszünk.

Akkor végülis hónap elején mikor jön a fizetés össze tesszük és kifizetjük amit ki kell és akkor abból veszünk mindent, pl ha névnapja van akkor is abból vegyem ki ha veszek neki valamit?

Bocsánat ha értetlen vagyok, de nekem új még ezaz egész, mert a szüleim sose kérték el a fizetésemet.

2017. jan. 26. 09:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg ezt is tőle?
2017. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mi közösen, de mindenki máshogy áll ehhez. Beszéld meg vele, ő lehet nem akar közösködni.
2017. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk fizetéstől függően minden hónapban a kötelező kiadásokon, az előre kalkulált kaja pénzen felül megmaradó pénzt szoktuk két felé osztani, ez mind a kettőnknek úgymond a saját költőpénze. Arra költjük amire akarjuk. Ha akarom hónapokig csak gyűjtöm, ha akarok veszek belőle valamit magamnak, de ebből veszek a páromnak is ajándékot.
2017. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!