Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért akar mindent annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar mindent annyira sürgetni? Vagy velem van baj?

Figyelt kérdés

Az összeköltözés... én akkor szeretnék összeköltözni, ha már lesz hova. Az albérletet fölösleges pénzkidobásnak érzem, nem hiszem h van értelme 50-60 ezreket kidobálni, miközben azt lakástakarékra is félree lehet tenni.


Sokszor már megijedek magamtól is, mert anynira kellemetlen a páromnak nemet mondani. Más az elképzelésem, ennyi. Még azt az 1-2 évet külön kibirjuk, nem? Utána meg lenne saját kuckó, amit ugy csinálunk ahogy mi akarunk. Lenne hova menni, lenne mire alapozni, aztán jöhet a többi.


Van aki ugyan így gondolkodik, vagy tényleg uccu neki, ugorjunk bele az albiba, dobáljuk ki a pénzt az ablakon, és 10 év múlva se saját ház, semmi?


3 éve vagyunk együtt én 22 éves vagyok



2017. márc. 16. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Hát... A lakástakarékot is beszophatod, lásd nyugdíjpénztárak pár éve. Majd gyűjtöd 9 éve aztán jön Orbán/Gyurcsány/Vona/Akárki és "volt-nincs" és "pofabe" neked szerintük...
2017. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szerződésbe vagyok lakástakarékon szóval ezt most ahgyjuk, nem ez a téma.
2017. márc. 16. 21:14
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát, attól függ hol akarsz lakást venni. Pesten pl 10 évig teheted félre a pénzt, addig meg külön éltek. Én addig nem bírnám.
2017. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

#2


A nyugdíjpénztárasok is "szerződésbe" voltak. A bank szarik rád, ha olyanja van. Úgy meg főleg, ha a "vagyona" legnagyobb része, csak a számítógépeken létezik.

2017. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a te észérveid is megérthetőek és az is érthető, hogy ő már külön szeretne élni veled. Főleg annak, aki még sosem élt külön a szüleitől ez nagy dolog. És az tényleg egy más szabadsági fok, hogy már nem vagytok a szülőkhöz kötve, de ez felelősséggel is jár. Albérlet mellett is lehet gyűjteni lakásra, viszont ehhez egy értelmes fizetés és nagyobb nélkülözés kell mint ha még otthon laknátok a szüleitekkel. Sajnos itt nincs szerintem olyan, hogy okos döntés ugyanis mindkét felet meg lehet érteni valamilyen szempontból. Albérletbe költözni olyan szempontból ésszerűbb, hogy bármennyire és sokat vagytok együtt és bármennyire is rég óta vagytok együtt együtt élni ketten külön felelősségekkel teljesen más dolog és más tapasztalat. Ilyen szempontból talán kisebb felelősség albérlettel kezdeni legalább azt megnézni működik-e az együtt élés minthogy vesztek egy lakást kiderül, hogy nem és akkor csak a macera van vele.
2017. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Azért ez nagyban függ attól (IMHO), hogy milyen messze laktok egymástól. Hogy egy-egy példával világítsam meg: ha mindketten pestiek vagytok (tehát közel éltek egymáshoz), akkor tényleg nem rossz ötlet várni még egy kicsit. Ha viszont egymástól 50-10-150 kilométerre laktok, akkor meg tudom érteni a párod, én is szeretnék a hétvégéken kívül időt tölteni együtt.

Csak megjegyzés: miért is olyan fontos a saját ház? Helyhez köt, lecsökkenti a mobilitásodat, ezzel szemben egy albérletből bármikor kiköltözhetsz az ország másik felébe.

2017. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Ő mit mond? Ha 1-2 év múlva össze tudtok költözni az kibírható még szerintem. De nem tudom hol laksz mert nem 50-60e egy albérlet nem 100e körül, felesben 50-60e az micsoda? Kb semmi. 1-2 év alatt az 3-600.000 ft, nem abból lesz a alkás, nem ezen múlik.
2017. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Valahol érthető. Inkább egy albérletben derüljön ki, hogy nem tudtok együtt élni, mint mikor közösen vettetek egy lakást.
2017. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Mi inkább összeköltöztünk albérletbe. Én jó döntésnek tartom, mert ugyan hosszú évek óta voltunk együtt, de tényleg lakva ismerszik meg az ember. Több kapcsolatot is láttunk összeköltözés után tönkremenni, így nekünk egyértelmű volt, hogy addig semmi komoly lakásvásárlásba/házasságba nem kezdünk amíg nem éltünk egyet 1 évet harmóniában.

Szerencsére kiderült, hogy működik, így most együtt gyűjtünk lakásra. Nekünk ez így jobban megéri, lehet, hogy 1-2-3 évvel később lesz így saját lakás, de nem bírtunk volna addig külön lakni egymástól.

2017. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

# 6, az ingatlan az egyik legjobb befektetés. Max kiadod és abból elmész albérletbe máshova. Külföldön, más városban akárhol.


jah kérdező ti közösen akartok alkást venni? Én azt hittem te. Közösen biztos nem vennék senkivel sem, lesz abból balhé ha szétmentek, 22 vagy lehet ott még akármi.

2017. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!