Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért akar mindent annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar mindent annyira sürgetni? Vagy velem van baj?

Figyelt kérdés

Az összeköltözés... én akkor szeretnék összeköltözni, ha már lesz hova. Az albérletet fölösleges pénzkidobásnak érzem, nem hiszem h van értelme 50-60 ezreket kidobálni, miközben azt lakástakarékra is félree lehet tenni.


Sokszor már megijedek magamtól is, mert anynira kellemetlen a páromnak nemet mondani. Más az elképzelésem, ennyi. Még azt az 1-2 évet külön kibirjuk, nem? Utána meg lenne saját kuckó, amit ugy csinálunk ahogy mi akarunk. Lenne hova menni, lenne mire alapozni, aztán jöhet a többi.


Van aki ugyan így gondolkodik, vagy tényleg uccu neki, ugorjunk bele az albiba, dobáljuk ki a pénzt az ablakon, és 10 év múlva se saját ház, semmi?


3 éve vagyunk együtt én 22 éves vagyok



2017. márc. 16. 20:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#3 én meg a havi 80+e-es albérletárat nem bírnám.
2017. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hány éves a párod? Ki a férfi/nő?


3 év után jó eldönteni hogy merre tartotok és pl albiba meg kéne próbálni, hogy egyáltalán működik-e az együttélés! Közös hitelből/házból sokkal rosszabb szabadulni ha mégse megy mint egy albiból.Enélkül én nem mennék bele közös dolgokba.

Ha nem egyeznek a nézetek akkor jobb nem húzni egymás idejét.

Én pl 25körül akartam szülni, egyrészt egészségügyileg sem ajánlotta a dokim sokáig húzni, másrészt nem akartam amúgy sem. Párom se. Plusz egy idő után megszületik az igény a közös életre, hogy ne összejárjon az ember mert amúgy az is nagy költség: benzin, tömegközlekedés és ez pl észre se venni havi X ezer.

Mi beköltöztünk egy nagyon olcsó albiba 1 évre (30+rezsi) és 1 év alatt spóroltunk egy kis önrészt, ment az együttélés (3 év járás után szintén 23évesen költöztünk össze, párom ekkor már 26 volt!) így belevágtunk a hitelbe és közös lakásba, házasodtunk is.

2017. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Lemaradt: nekünk is ajánlották a lakástakarékot, de az 4 év és az éves támogatás max 72ezer. Havi 20ezer 4 évig + a támogatás és lesz 1,5millió a 4. év végére. Ha korábban veszed ki elvész. Ez önerőnek is kevés sajnos, főleg pesti lakáshoz. Mi ezt nem vállaltuk be, ez annak jó aki 100ezret tud bedobni 4 évig kb. A bátyámék megcsinálták de ők 21éves koruktól, közben pedig rokon lakásában éltek rezsiért cserébe és önrész lett ez nekik, így vettek egy 12milliós lakást és szerencsésen örököltek a másik oldalról, ebből kifizették egyből. Nekünk ennyi időnk nem volt és ilyen mázlink se. A törlesztő mellé fizetjük a takarékot mert ez feltétel volt de maga a takarék a mai világban kevés. Napjainkban saját lakás ilyen fiatalon úgy lehet: örökölsz, kapsz vagy hitelre veszel. Nagyon nagyon ritka aki saját pénzen tud lakást venni 25 előtt. Sok kapcsolat megy rá erre hogy nincs hová lépni.
2017. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 21. 13:59
 15/16 anonim ***** válasza:

"Az albérlet pénzkidobás!"- Biztos vagy benne? Egy pár közös életében az összeköltözés után kezdődnek csak az igazi dilemmák. Akkor ismeritek meg igazán egymás szokásait, és akkor derül ki, hogy valóban jól működtök-e együtt. Mindezt úgy bevállalni, hogy egy nagy közös adóssággal indultok, minden csak nem jó ötlet. Az albérlet bármikor visszamondható, ha a kapcsolat nem működik, de előfordulhat az is, hogy munka miatt hirtelen más környékre/ esetleg városba kell költözni. Nyakadon egy ingatlannal ez már nem egyszerű. Különben sajnos egy saját kuckót sem alakíthatsz kedvedre. A legtöbb beruházás több szár ezer forint, amire a hitel mellett nem biztos, hogy marad pénz. Tehát hiába saját ház, hiába alakítható, ha nem marad rá kapacitás.

Szóval ha van eszetek, albérlettel indultok. Persze nagy a szerelem... mert még nem laktál vele. Ha 2 év együttélés után is közös házat akartok venni, hajrá! Minden esetre nagyon gondold át!

2017. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
# 15, te ennyire belelátsz az anyagi helyzetükbe? Vagy honnan jön s hitel ötlet stb? Hozzám hamar költözött a párom, mert vidéken élt. Saját lakásom, én rendeztem be, de neki is tetszik, ha nem működne akkor nem raknám ki őthanem várnék amíg megoldja.
2017. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!